Serbas neslepia: lietuviai turi šviesią krepšinio ateitį | kl.lt

SERBAS NESLEPIA: LIETUVIAI TURI ŠVIESIĄ KREPŠINIO ATEITĮ

„Pavydžiu lietuviams, turintiems tokią šviesią ateitį“, - prasitarė panevėžiečių dirigentas Nenadas Čanakas. Jo auklėtiniai po dramatiškos kovos žengė į Kaune vyksiantį Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto turnyrą.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ savo tvirtovėje 79:76 palaužė Klaipėdos „Neptūno" krepšininkus.

Atsakomojo mačo pradžioje Ąžuolas Tubelis nesužaidus nė pusantros minutės pasižymėjo galingu dėjimu. Antrajame kėlinyje galingai krovė ir Thomasas Rutherfordas, o klaipėdiečiai iki ilgosios pertraukos susikrovė trapią trijų taškų persvarą (38:35).

Trečiajame kėlinyje ledus pagaliau pralaužė Deividas Sirvydis, startavęs aštuoniais taškais paeiliui, tritaškį pridėjo Gediminas Orelikas – 46:43. Įsibėgėję šeimininkai po dar vieno G. Oreliko tritaškio jau pirmavo 62:47.

Lemiamo kėlinio starte vaizdas aikštėje dar kartą pasikeitė – „Neptūnas“ startavo spurtu 6:0 ir grįžo po konkurencingesnio rezultato (58:64). I. Sargiūnas dar vienu tolimu metimu persvėrė serijos rezultatą, lygiai tuo pačiu atsakė D. Sirvydis (77:73). Timas Lambrechtas neišsaugojo beveik atkovoto kamuolio puolime bei prasižengęs pasiuntė D. Sirvydį prie baudų metimo linijos, kur šis abukart buvo tikslus. Iš toli pasižymėjo Z. Maronka (76:79).

Apsigynęs „Neptūnas“ turėjo šansą paskutiniu metimu pasiekti reikiamą rezultatą, tačiau I. Sargiūnui pritrūko kelių centimetrų iki tikslaus metimo.

Pajūrio atstovai pirmąjį ketvirtfinalio serijos mačą savo arenoje laimėjo 91:89, tačiau šios persvaros neišlaikė ir bendru rezultatu varžovams nusileido 167:168.

„7bet-Lietkabelis“ jau septynerius metus paeiliui iškovojo Citadele KMT medalius bei sieks šią seriją pratęsti. Tuo tarpu „Neptūnas“ išlieka finalo ketverto nepasiekęs nuo 2021-ųjų, o medalių neiškovojo nuo 2016-ųjų.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 20 (4/10 tritaškių, 5 atk. kam.), Gediminas Orelikas 19 (5/9 tritaškių), Gabrielius Maldūnas 11 (6 atk. kam., 4 blokai), Vytenis Lipkevičius 10 (8 atk. kam., 3 per. kam.), Nikola Popovičius 7, Dovis Bičkauskis 6 (8 rez. perd.).

„Neptūnas“: Ignas Sargiūnas 24 (4/9 tritaškių, 5 atk. kam., 11 išpr. praž.), Ąžuolas Tubelis 20 (8/12 dvitaškių, 9 atk. kam., 2 blokai), Zsomboras Maronka 9, Martynas Pacevičius ir Thomasas Rutherfordas po 6, Timas Lambrechtas 5 (5 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Gynybine prasme pradėjome gerai, bet jautėme spaudimą po penkių pralaimėjimų iš eilės. Rungtynes beveik nulėmėme trečiajame kėlinyje, kuris buvo geriausias šiais metais. Tiesa, pabaigoje privalėjome žaisti gudriau, nes galiausiai viskas sprendėsi paskutinėje atakoje“, - sakė panevėžiečių treneris Nenadas Čanakas.

„Pirmiausia, kalbėčiau apie koncentraciją. Kovojome su aukštesnio lygio varžovais, kurie pagavo savo ritmą. Buvo dvi duobelės antroje pusėje, žinojome, kad varžovai naudoja daug užtvarų, bet ne viską įgyvendinome realybėje“, - kalbėjo „Neptūno“ vairininkas Mindaugas Brazys.