M. Echodo ir J. Gorhamo tandemas nukalė „Rytui“ pergalę Klaipėdoje | kl.lt

M. ECHODO IR J. GORHAMO TANDEMAS NUKALĖ „RYTUI“ PERGALĘ KLAIPĖDOJE

• 0

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko savotiškas Ąžuolo Tubelio derbis – susirėmė dvi jo tobulėjimu itin suinteresuotos ekipos.

Klaipėdos „Neptūnas“ (7/8) namie 70:77 (17:19, 14:16, 24:21, 12:19) krito prieš Vilniaus „Rytą“ (13/2).

Tradiciją atsistojus laukti pirmųjų savo komandų taškų puoselėjantys „Neptūno“ gerbėjai šįkart neprisėdę stebėjo, kaip jų komanda atsilieka 0:10. Dėjimu ledus pramušė Ąžuolas Tubelis, o šeimininkai netruko įsibėgėti ir po Timo Lambrechto tritaškio rezultatas jau buvo lygus – 17:17.

Gyčio Masiulio baudų metimais „Rytui“ pavyko laimėti pirmąjį kėlinį, o antrajame lengviau nebuvo. Po Mato Vaitkaus taškų į priekį išsiveržusį „Neptūną“ tritaškiu nubaudė Arnas Velička – 26:24. Dar vieną „Ryto“ bandymą pabėgti pristabdė Thomaso Rutherfordo taškai – 31:33. Paskutiniuosius taškus prieš ilgąją pertrauką baudų metimais pelnė Lukas Uleckas – 37:34.

Atkakli kova tęsėsi ir komandoms pailsėjus – prasidėjus ketvirtajam kėliniui rezultatas dar kartą tapo lygiu (60:60). „Rytą“ į priekį patempė penki Justino Gorhamo taškai paeiliui, po Martyno Echodo dėjimo jis pridėjo ir tritaškį – 70:62. „Status quo“ likus žaisti dvi minutes atstatė Igno Sargiūno ir Sterlingo Gibbso tritaškiai – 70:70.

Po J. Gorhamo dėjimo iš viršaus jis ir Javinas DeLaurier pataikė po vieną baudos metimą iš dviejų (74:70), Gytis Radzevičius abi šias situacijas taisė puolime atkovotais kamuoliais.

M. Echodas šiame mače surinko dvigubą dublį (16 taškų ir 13 atkovotų kamuolių, 25 naudingumo balai), dar efektyvesniu tapo 29 naudingumo balus surinkęs J. Gorhamas. Kartu jie kompensavo strigusį komandos kapitoną – Margiris Normantas „iš žaidimo“ prametė visus savo metimus (0/6 dvitaškių, 0/4 tritaškių) ir finišavo su -2 naudingumo balais.

„Neptūnas“ po Ą. Tubelio prisijungimo demonstruoja kylančią formą ir iki pralaimėtų Artūro Jomanto atsisveikinimo rungtynių fiksavo keturių pergalių seriją. Tuo tarpu „Rytui“ jau po šio triumfo laimėjo ketvirtąjį kartą paeiliui.

Pirmąjį šių komandų susitikimą Vilniuje užtikrintai laimėjo „Rytas“ – 93:75.

Prieš didžiąsias metų šventes „Švyturio“ arenoje gerbėjai rinkosi itin gausiai – rungtynes gyvai stebėjo daugiau nei 3,5 tūkstančio žmonių. Nė viename iš ankstesnių šio sezono mačų šis skaičius neperžengė 2,1 tūkstančio.

Vilniečiai po šio mačo išliko lygos lyderiais, „Neptūnas“ nepasistūmėjo iš šeštosios vietos. Abi komandos į „Betsafe-LKL“ frontą grįš jau tik 2024-aisiais, o iki tol dar spės pradėti savo kovas Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinaliuose.

„Neptūnas“: Ignas Sargiūnas 23 (4/9 tritaškių), Timas Lambrechtas 12 (3/3 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 5 atk. kam.), Sterlingas Gibbsas 8 (1/7 tritaškių, 6 rez. perd.), Ąžuolas Tubelis (5 atk. kam.) ir Žygimantas Janavičius (7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 klaidos) po 7.

„Rytas“: Justinas Gorhamas 22 (3/5 tritaškių, 8 atk. kam., 2 blokai), Martynas Echodas 16 (7/12 dvitaškių, 13 atk. kam.), Gytis Radzevičius 10 (7 atk. kam.), Arnas Velička (2/8 tritaškių, 9 rez. perd., 4 per. kam.) ir Javinas DeLaurier (8 atk. kam.) po 8.