Serijoje dėl bronzos - vėl lygybė | kl.lt

SERIJOJE DĖL BRONZOS - VĖL LYGYBĖ

„Charakteris ir sportinis pyktis dėl to, kas vyksta už aikštės ribų“, - pergalės priežastis įvardino Sandis Buškevicas. Latvio diriguojamas Palangos „Olimpas“ išsitraukė lemiamą „7bet-NKL“ mažojo finalo mačą. Sandžio Buškevico auklėtiniai svečiuose 84:81 (21:21, 16:13, 26:26, 21:21) palaužė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 2-2. Lemiamas susitikimas dėl „7bet-NKL“ bronzos medalių įvyks penktadienį nuo 19 val. Palangoje.

Likus pusantros minutės Tautvydo Kliučinyko tritaškis nukirpo šeimininkų deficitą iki 2 taškų (79:81). Kiek vėliau Vytautas Šulskis jau lygino rezultatą (81:81).

Palangos ekipą timptelėjo Tautvydas Baltrušaitis, kurio taškai su pražanga likus 29 sekundėms suteikė pranašumą (84:81). Per likusį laiką Dominykas Domarkas turėjo du bandymus siųsti rungtynes į pratęsimą, bet abu tritaškiai skriejo pro šalį.

„Olimpas“ laimėjo pirmąsias rungtynes namuose (87:79), bet vėliau suklupo tiek Marijampolėje (81:83), tiek Palangoje (76:81).

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse nepadėjo Antanas Udras ir Žygimantas Šimonis, „Olimpui“ – Julius Kazakauskas, Amandas Urkis ir Paulius Danisevičius.

Rungtynės prasidėjo tikromis kautynėmis ir pirmajame kėlinyje šeimininkams nepavyko nutolti didesne nei 4 taškų persvara ir po 10 žaidimo minučių vyravo lygybė (21:21).

Atkakli kova persikėlė ir į antrąjį ketvirtį, kurio pabaigoje prieš ilgąją pertrauką į priekį išsiveržti pavyko palangiškiams (37:34).

Kamuolį branginę marijampoliečiai per pirmąją dvikovos pusę suklydo vos du kartus, o „Olimpas“ – keturis. Antrojoje pusėje virė įnirtinga kova, bet „Olimpas“ dramatiškai pasiekė pergalę.

Palangos ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Karolis Guščikas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 19 taškų (6/9 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 22 naudingumo balai.

Marijampolės komandai Vytautas Šulskis per 32 minutes pelnė 19 taškų (7/10 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

„Sūduva-Mantinga“: Vytautas Šulskis 19 (7/10 dvit., 5/5 baud., 5 atk. kam.), Giedrius Bergaudas 17 (7/11 dvit., 7 atk. kam.), Tautvydas Kliučinykas 15 (4/7 trit.), Dominykas Domarkas 10 (2/7 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Paulius Beliavičius 8 (2/6 trit.).

„Olimpas“: Karolis Guščikas 19 (6/9 dvit., 5 atk. kam., 2 blok., 4 kld.), Tautvydas Baltrušaitis 14 (3/4 trit., 2 blok.), Robert Subotkevič 12 (2/5 trit., 9 atk. kam.), Šarūnas Valunta (4/9 dvit., 10 rez. perd.), Tadas Budrys (4/5 dvit.) ir Marius Runkauskas (2/7 trit., 6 rez. perd.) po 10.

„Strigome antrajame kėlinyje, o tris kėlinius sužaidėme lygiosiomis. Prametėme nemažai dvitaškių, prirūkome sėkmės. Ypač pabaigoje, kai Dominykas Domarakas dusyk nepataikė iš toli, nors išmetė gerus metimus“, - sakė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ treneris Tomas Gaidamavičius.

Jo kolega S. Buškevicas neslėpė, jog komandą veikia nežinia dėl komandos ateities, nes klubas kol kas nesulaukė Palangos ir Klaipėdos savivaldybių pasiūlymų jį įsigyti.

„Pasiaukojimas ir noras laimėti lems medalių likimą. Jei niekas nesugrįš iš traumuotų, kausimės tie, kurie būsime sveiki“, - sakė „Olimpo“ vairininkas.