Skambus pareiškimas: spindėję bosniai parklupdė Europos čempionus | kl.lt

SKAMBUS PAREIŠKIMAS: SPINDĖJĘ BOSNIAI PARKLUPDĖ EUROPOS ČEMPIONUS

• 1

Bosnių pergalė sukomplikavo Lietuvos rinktinės šansus žengti į kitą etapą.

Skambią pergalę Europos čempionate iškovojo Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė (2-1).

Bosniai B grupės mače 97:93 (26:32, 23:20, 23:21, 25:20) palaužė Europos čempionus slovėnus (2-1).

Šį bosnių pergalė sukomplikavo lietuvių šansus patekti į kitą etapą. Jeigu Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai nugalėtų Prancūziją, mūsiškių pasirodymas Europos čempionate būtų baigtas.

Didžiąją rungtynių dalį abi komandos žengė koja kojon ir likus 4 minutėms iki mačo pabaigos rezultatas buvo lygus – 86:86.

Tačiau netrukus Jusufas Nurkičius sumetė baudas, Johnas Robersonas smeigė tritaškį ir likus 3 minutėms bosniai pirmavo 5 taškais (91:86).

Slovėnai turėjo atsakymą: Goranas Dragičius įmetė baudą, Luka Dončičius pelnė dvitaškį ir likus pusantros minutės skirtumas sušvelnėjo iki 2 taškų (89:91).

Kitoje atakoje Edinas Atičius nutolino bosnius per 4 taškus (93:89), o G. Dragičius atsakė dvitaškiu (91:93).

Likus 14 sekundžių E. Atičius sumetė baudas (95:91), L. Dončičius likus 6 sekundėms atsakė dvitaškiu (93:95), tačiau baudas realizavę bosniai įtvirtino pergalę (97:93).

Į pergalę bosnius vedė Džanano Musos ir J. Robersono duetas.

Musa surinko 22 taškus (4/8 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 24 naudingumo balus.

J. Robersonas pridėjo 23 taškus (0/2 dvit., 7/13 trit., 2/2 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 19 naudingumo balų.

Tuo metu slovėnų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo L. Dončičius ir G. Dragičius, atitinkamai pelnę 16 ir 20 taškų.

Luka taip pat atkovojo 8 bei perėmė 4 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 5 sykius suklydo ir surinko 20 naudingumo balų.

G. Dragičius pridėjo 5 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir 24 naudingumo balus.

Slovėnija: Vlatko Čančaras 22, Goranas Dragičius 20 (6 rez. perd.), Luka Dončičius 16 (0/8 trit., 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Klemenas Prepeličius 12, Mike‘as Tobey 11 (7 atk. kam.).

Bosnija ir Hercegovina: Johnas Robersonas 23 (7/13 trit.), Džananas Musa 22 (4/8 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Miralemas Halilovičius 13 (10 atk. kam.), Jusufas Nurkičius (9 atk. kam.) ir Edinas Atičius po 12.