Žaidžia ne milijonai: uraganas „Lietkabelis“ nupūtė „Partizan“ | kl.lt

ŽAIDŽIA NE MILIJONAI: URAGANAS „LIETKABELIS“ NUPŪTĖ „PARTIZAN“

• 0

Įspūdingą pergalę Europos taurėje iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“ (7-6). Nenado Čanako auklėtiniai namuose 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23) patiesė Serbijos krepšinio grandą Belgrado „Partizan“ (9-5) ir laimėjo ketvirtą kartą per penkis mačus.

Pirmąjį tarpusavio mačą 77:84 laimėjo Belgrado ekipa. Tai reiškia, jeigu pasibaigus reguliariajam sezonui abi komandos turės po lygiai pergalių, aukštesnę vietą užims panevėžiečiai.

Tai buvo jau šeštoji „Lietkabelio“ pergalė Europos taurėje, iškovota dviženkle persvara.

Rungtynes geriau pradėjo panevėžiečiai, kurie įpusėjus pirmajam kėliniui turėjo 8 taškų pranašumą (18:10). Visgi „Partizan“ reabilitavosi, atsakė atkarpa 14:4, o po Kevino Punterio dvitaškio su pražanga paskutinėmis ketvirčio sekundėmis rezultatas tapo lygus (24:24).

Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ pradėjo siautėti: vedami 17 taškų per pirmąją mačo pusę pelniusio Gedimino Oreliko, šeimininkai smogė įspūdingu spurtu 24:2, o po Vytenio Lipkevičiaus dvitaškio persvara pasiekė rekordinę – 22 taškus (48:26).

Prieš pertrauką svečiams iš Belgrado pavyko kiek sumažinti skirtumą, o Punterio tolimas šuvis su antrojo kėlinio sirena nukirpo deficitą iki 16 taškų (37:53).

Įsisiūbavęs „Lietkabelio“ uraganas nesustojo ir po pertraukos. Čanako kariauna toliau triuškino varžovus Oreliko taiklių baudų trečiojo kėlinio pabaigoje pranašumas pasiekė rekordinį – 29 taškus (78:49).

Lemiamas ketvirtis tapo formalumu: nors ir „Partizan“ sušvelnino skirtumą, užtikrintai triumfavo panevėžiečiai.

Į pergalę „Lietkabelį“ vedė Oreliko, Gagičiaus ir Lipkevičiaus trio.

Orelikas per 27 minutes surinko 21 tašką (0/2 dvit., 5/7 trit., 6/7 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 4 klaidas ir 22 naudingumo balus.

Gagičius prieš savo buvusį klubą pridėjo 21 tašką (7/9 dvit., 7/10 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir 25 naudingumo balus.

Lipkevičius pelnė 14 taškų (1/2 dvit., 2/5 trit., 6/6 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Belgrado ekipos gretose išsiskyrė Rade Zagoracas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 16 taškų (3/5 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 17 naudingumo balų.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (5/7 trit., 6/7 baud., 5 atk. kam., 4 kld.) ir Džordže Gagičius (7/9 dvit., 7/10 baud., 5 atk. kam., 25 naud.) po 21, Vytenis Lipkevičius 14 (2/5 trit., 6/6 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Kristupas Žemaitis 11 (8 rez. perd.), Panagiotis Kalaitzakis 10, Dovydas Giedraitis 9.

„Partizan“: Kevinas Punteris 20 (3/7 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud.), Rade Zagoracas 16 (2/3 trit.), Yamas Madaras 12 (2/2 trit.), Balsa Koprivica (3/7 dvit.) ir Mathiasas Lessortas (5/5 baud.) po 7.

• Žaidžia ne milijonai: uraganas „Lietkabelis“ nupūtė „Partizan“