Neišnaudotas šansas: liepsnojęs L. Vildoza pražudė „Žalgirį“ | kl.lt

NEIŠNAUDOTAS ŠANSAS: LIEPSNOJĘS L. VILDOZA PRAŽUDĖ „ŽALGIRĮ“

• 7

Kertiniu metu Belgrade suklydęs Kauno „Žalgiris“ (6-7) nesėkme pradėjo Eurolygos dvigubą savaitę.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai nesulaikė karjeros rungtynes sužaidusio Luca Vildozos ir 73:77 (22:14, 15:22, 21:20, 15:21) krito prieš „Crvena Zvezda“ (7-6).

Vildoza ketvirtajame kėlinyje pelnė 12 taškų, o iš viso surinko 27 taškus (6/8 dvit., 4/10 trit., 3/3 baud.), 4 perimtus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas ir 24 naudingumo balus.

27 pelnyti taškai – naujasis argentiniečio karjeros rezultatyvumo rekordas. Prieš tai geriausias rezultatas siekė 23 taškus, kuriuos fiksavo atstovaujant Vitorijos „Baskonia“.

Lapkričio viduryje „Crvena Zvezda“ treniruoti ėmęsis Duško Ivanovičiaus šeštą kartą iš eilės.

Nemanja Nedovičius į „Žalgirio“ krepšį sumetė 21 tašką (5/7 dvit., 2/11 trit., 5/5 baud.). Nedovičiaus ir Vildozos duetas pelnė 48 iš 77 „Crvena Zvezda“ taškų.

Atsiliekant 75:77 ir ikus žaisti 6,5 sekundės prasiveržęs Keenanas Evansas mėgino atlikti perdavimą baudos aikštelėje atsidūrusiam Kevarriusui Hayesui, tačiau pastarasis nesugavo kamuolio ir „Žalgiris“ skaudžiai klydo.

Pražanga sustabdytas Vildoza pataikė baudas ir padidino „Crvena Zvezda“ pranašumą iki 77:73. Paskutinėje atakoje Rolands Šmits išmetė tolimą metimą, bet jis nebuvo tikslus.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ pirmavo po Hayeso taškų (68:65), bet tuomet Nedovičius įmetė dvitaškį, Vildoza pataikė sudėtingą dvitaškį besibaigiant atakai skirtam laikui, po to iškart perėmė kamuolį žalgiriečiams besiišsimetant jį ir išlygino rezultatą – 71:71.

Tolimas metimas pratęsė Vildozos atkarpą iki 7 taškų iš eilės ir vėl prikėlė sausakimšą Aleksandro Nikoličiaus halę (74:71).

„Žalgiris“ vertėsi be traumuoto Luko Lekavičiaus ir Kaune dėl ligos likusių Igno Brazdeikio bei Manto Kalniečio.

Kauniečiai pralaimėjo ketvirtą kartą per paskutines penkerias rungtynes.

Dėl išretėjusios sudėties „Žalgiris“ į Belgradą vežėsi jaunuolius Motiejų Krivą ir Kajų Kublicką. Pastarasis savo šanso sulaukė pirmo kėlinio pabaigoje, kai žengęs į aikštę dešimčiai sekundžių debiutavo stipriausiame Senojo žemyno turnyre.

18-metis išėjo su užduotimi dukart varžovus stabdyti pražangomis.

„Crvena Zvezda“: Luca Vildoza 27 (4/10 trit.), Nemanja Nedovičius 21 (2/11 trit.), Stefanas Lazarevičius 8.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18 (4/6 trit., 8 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas ir Edgaras Ulanovas – po 14.

•  			 Neišnaudotas šansas: liepsnojęs L. Vildoza pražudė „Žalgirį“