Ambicinguosius serbus pribaigė kapitono tritaškiai | kl.lt

AMBICINGUOSIUS SERBUS PRIBAIGĖ KAPITONO TRITAŠKIAI

"Esame dvigubai laimingi, nes ne tik laimėjome rungtynes, bet ir tai padarėme didesne persvara nei pralaimėjome Belgrade", - džiaugėsi Kazys Maksvytis. Kauno „Žalgiris“ atsirevanšavo Belgrado "Crvena Zvezda" ekipai už nesėkmę Serbijoje, namuose įveikdamas varžovus 71:66.

Akistata su "Crvena Zvezda" žalgiriečiams buvo itin svarbi turnyriniu požiūriu. Nesėkmės atveju, serbai juos būtų paviję turnyro lentelėje, o galbūt ir išstūmę iš atkrintamųjų varžybų zonos. Tačiau užtikrintai startavę kauniečiai pasiekė 12-ąją pergalę per 20 turų ir pakilo iki penktosios pozicijos.

Šeimininkai mačą pradėjo dviem Rolando Šmito tritaškiais (12:5). Tą patį antrojo kėlinio pradžioje pakartojo italas Achille Polonara, dar vieną greitą išpuolį užbaigęs dvitaškiu  - 30:18. Po pertraukos vaizdas pamažu ėmė keisti svečių naudai. R.Šmitas pralaužė varžovų gynybą po krepšiu, I.Brazdeikis taikliai metė iš toli, tačiau prasta kėlinio pabaiga jau vertė vytis varžovus – 50:56. Paskutiniame ketvirtyje dvitaškį su varžovo pražanga įmetė A.Butkevičius, greitoje atakoje du taškus pridėjo Isaiah Tayloras, o baudos aikštelėje keturis taškus sumetė K.Hayesas – 59:64. E.Ulanovas realizavo du baudų metimus, T.Dimša smeigė tritaškį. Galiausiai E.Ulanovas dviem tritaškiais iš eilės persvėrė rezultatą kauniečių naudai, o "Žalgiris“ šventė pergalę.

„Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė: E.Ulanovas 13 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), A.Polonora 10 (3 blk.), R.Šmitas 10, T.Dimša, A.Butkevičius (7 atk. kam.), L.Lekavičius ir I.Brazdeikis po 7.

„Crvena Zvezda“: F.Petruševas 16, N.Nedovičius 11.

"Vienu metu rungtynių kontrolė jau slydo iš mūsų rankų. Antroje pusėje pametėme savo energiją, varžovai pusę žingsnio buvo greitesni tiek puolime, tiek gynyboje. Gal per daug statiškai puolime bandėme eiti į baudos aikštelės vidų, nes tai puikiai veikė pirmoje mačo dalyje. Tačiau po ilgosios pertraukos tai mus kaip tik pradėjo žudyti. Gerai, kad pabaigoje tiek Tomas, tiek Edgaras sumetė sunkius metimus, bet nemažai kas prasidėjo nuo geros gynybos", - komentavo K.Maksvytis.