Lagaminas gali išskirti iš minios Pereiti į pagrindinį turinį

Lagaminas gali išskirti iš minios

2008-09-18 09:31

Lagaminas gali išskirti iš minios

Prasideda kelionių sezonas. Daugelis vis dar leidžiasi į stichiškas keliones, kurioms deramai susiruošti nelieka laiko.

Pradėjus krautis daiktus paaiškėja, kad namuose nėra tinkamo lagamino, o gal jo niekada ir nebuvo. Anksčiau kelionėms lagaminus skolindavo draugai arba pakakdavo rankinio krepšio.

Tačiau niekas kelionėje taip neišvargina, kaip nepatogūs batai ir kelioniniai krepšiai, kuriuos tenka tempti įsiręžus. Juo labiau kad šiandien parduotuvės lūžta nuo patogių lagaminų, kurie paklusniai iš paskos rieda ant ratukų.

Pigų ar brangų?

Lagaminas nėra didelė šeimos investicija. Jį galima įsigyti už šimtą ar du šimtus litų. Tačiau nepaisant to, žmogus, atėjęs į parduotuvę ir išvydęs įvairių dydžių, įvairių spalvų ir iš įvairių medžiagų pagamintus lagaminus, sutrinka. Žmogų kamuoja klausimai, kokie lagaminai geresni, ir jis niekaip neapsisprendžia, kaip išsirinkti tinkamą lagaminą.

Bendrovės „Heros“, prekiaujančios „Samsonite“, „Roncato“ ir „Heros“ kelioniniais krepšiais, komercijos direktorė Jolanta Zabarauskienė taip pat sakė pastebėjusi, kad žmogus parduotuvėje dažniausiai sutrinka tarp kainų, vardų, spalvų ir dydžių.

Pirmiausiai jam kyla klausimai, kuo brangus lagaminas skiriasi nuo pigaus, ar verta už lagaminą mokėti brangiai.

J.Zabarauskienė sakė, kad daugelis į brangiausius prestižinius belgiškus „Samsonite“ lagaminus numoja ranka, nes supranta, kad kelis kartus brangiau teks mokėti vien už prestižinį vardą.

Verslininkė sako, kad ne ką prastesni ir gerokai pigesni yra itališki „Roncato“ kelioniniai krepšiai, su kuriais keliauja visa Italija. Dar paprastesni ir pigesni yra Kinijoje klaipėdiečių bendrovės“Heros“ užsakymu gaminami to paties pavadinimo lagaminai.

Todėl padedančios išsirinkti lagaminą pardavėjos žmogaus pirmiausiai klausia, ar jis dažnai keliauja.

Jei kelionės dėl darbo pobūdžio ar gyvenimo būdo yra labai dažnos, siūlomas brangesnis lagaminas.

Tiems, kurie keliauja kartą per metus ar dar rečiau, siūlomi pigesni lagaminai.

J.Zabarauskienė mano, kad nusipirkti lagaminą už tūkstantį litų ir naudoti jį kartą per penketą metų – per didelė investicija. Vienkartinėms, neilgoms, atsitiktinėms kelionėm visiškai užtenka ir pigaus lagamino. Tačiau viskas priklauso nuo to, kiek pinigų žmogus gali ir nori skirti šiam daiktui. Kai kurie žmonės perka pigesnius ir dažniau juos keičia.

Didelį ar mažą?

Dar viena dilema, kuri kyla prieš perkant lagaminą, – pirkti vieną didelį visai šeimai, ar kelis mažus kiekvienam atskirai.

J.Zabarauskienė teigia visada patarianti pirkti didesnį lagaminą. „Iš didelio daiktai neiškris, o pasiėmus per mažą lagaminą, žmogų vargins papildomas rankinis bagažas“, - motyvavo verslininkė.

Labai dažnai šeimos įsigyja visą lagaminų seriją - nuo mažiausio iki didžiausio. Vienas į kitą susidedantys lagaminai neužima daug vietos namuose.

Didysis lagaminas tenka suaugusiems, vidutinis – vaikams, kad šie, ko nors ieškodami, nesujauktų tvarkos tėvų daiktuose. Mažiausias lagaminas yra skirtas susidėti rankiniam bagažui. Jį galima pasiimti į lėktuvo saloną. Toks puikiausiai telpa į lentyną, esančią virš keleivių sėdynių.

Kietą ar minkštą?

Žmonės ilgai svarsto ir, kokį lagaminą geriau pirkti – kietą, plastmasinį ar medžiaginį.

Daugelis mano, kad kietame lagamine daiktams saugiau: jie nesušlaps, nesuduš. O ir pats lagaminas nesuplyš. Jis atrodo patikimesnis. Tačiau J.Zabarauskienė teigia patarianti pirkti medžiaginį lagaminą dėl vienos labai paprastos priežasties – į jį daugiau telpa.

Kad ir kokio dydžio lagaminą tu vežtumeisi, kelionės pabaigoje jame visada pritrūksta vietos. Plastmasinio lagamino nepaspausi, ir šis neišsipūs. Jame vietos yra tiek, kiek yra. Medžiaginis lagaminas yra talpesnis. Jį gali paspausti ir susegti.

Pati daug keliaujanti verslininkė sakė, kad minkštųjų lagaminų audiniai yra impregnuoti ir pakankamai tvirti, todėl nereikia baimintis, kad sušlaps jame esantys daiktai.

J.Zabarauskienė sakė pastebėjusi, jog žmonės nežino, kad už bagažo sudaužymą, lagamino suplėšymą, rankenų nutraukimą, ratukų nudaužymą ar bet kokį kitą sugadinimą pervežimo metu atsako oro linijų kompanija, su kuria skridote. Verslininkė pataria nepabijoti susirasti transporto vadovą, kuris atsakingas už krovinių pervežimą. Visuose oro uostuose išduodant bagažą šis žmogus stovi netoliese. Nors ir kaip bus bandoma išsisukti, oro linijos už sugadintą bagažą privalo sumokėti kompensaciją.

Vieni pirmųjų kelionėse nukenčia lagaminų ratukai, todėl verslininkė patarė rinktis tokį lagaminą, kurio ratukai būtų kuo mažiau išorėje.

Juodą ar raudoną?

J.Zabarauskienė teigė, kad „Heros“ parduotuvėje populiariausi medžiaginiai lagaminai. Moteris džiaugiasi, kad pagaliau ir mūsų žmonės nebebijo keliauti su ryškiais kelioniniais krepšiais. Labai madingi pas mus tapo raudoni lagaminai, kuriuos verslininkai dar prieš keletą metų atsiveždavo tik papuošti vitrinoms.

Tačiau su mada žengiančiųjų yra ne taip daug. Didžioji dalis žmonių renkasi tokios spalvos lagaminą, kuris tiktų ir vyrui, ir moteriai.

Kaip nepamainomą daiktą kelionėje, J.Zabarauskienė rekomendavo kuprinę. Net ir nukeliavus toli, ir lagaminus palikus viešbutyje, kuprinė labai praverčia. Vykstant į vietines ekskursijas, išsiruošus pasivaikščioti ar pasirūpinti lauktuvėmis – ji labai patogi. Užsidėjus ant pečių ją nešioti ne tik lengviau nei maišelį, bet keliauninkui visada lieka laisvos rankos. Nešulys jam netrukdo filmuoti ar fotografuoti, apžiūrinėti ir čiupinėti suvenyrus. Žmonės vis dar įpratę į ekskursijas vykti vos ne su polietileniniais maišeliais rankose. Tai nepatogu, ir, tiesą sakant, nekaip atrodo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų