Britanija ir Vokietija skirtingai žiūri į euro zonos krizės sprendimą Pereiti į pagrindinį turinį

Britanija ir Vokietija skirtingai žiūri į euro zonos krizės sprendimą

2011-11-18 22:55
Britanija ir Vokietija skirtingai žiūri į euro zonos krizės sprendimą
Britanija ir Vokietija skirtingai žiūri į euro zonos krizės sprendimą / Scanpix nuotr.

Vokietijos ir Didžiosios Britanijos lyderių penktadienį parodytas požiūris į euro zonos skolų krizės sprendimus skyrėsi; ir jiems teko pripažinti, jog nepavyko bent kiek suartėti vertinant finansinių operacijų mokestį Europoje, taip pat ir esminiu klausimu – dėl Europos centrinio banko (ECB) vaidmens.

Per spaudos konferenciją Berlyne Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) sakė, kad vieningajam valiutos blokui reikia patikimos ugniasienės, ir į kovą su krize turi įsitraukti visos šio bloko institucijos.

Anot jo, visos euro zonos institucijos turi padaryti viską, ką jos gali, ir išgelbėti bendrą valiutą. Taip jis atsakė į prašymą pakomentuoti savo raginimą panaudoti “didelę bazuką” euro zonos gelbėjimui. (Bazuka – prieštankinis granatsvaidis.)

“Kaip esame sutarę G20 susitikime, visos euro zonos institucijos turi susitelkti ir paremti valiutą ir padaryti ką reikia jai apginti – štai kaip turi būti”, - sakė D.Cameronas per bendrą spaudos konferenciją su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Tuo tarpu A.Merkel pabrėžė esanti prieš tai, kad ECB supirktų obligacijas dideliu mastu ir taptų paskutiniu kreditoriumi skolose įklimpusioms šalims.

"Reikia labai atsargiai veikti, kad neįsivaizduotume, kad turime galių, kurių neturime”, - sakė ji apie šią savaitę jos pačios pareikštas pastabas, jog ECB neturėtų teisės imtis tokių veiksmų pagal dabartines taisykles.

“Rinkos labai greitai suvoks, jog tai neveiks”, - pridūrė ji.

Naujasis ECB vadovas Mario Draghi (Marijus Dragis) penktadienį nepasidavė politiniam spaudimui ir pareiškė, kad pagrindinis banko uždavinys – užtikrinti kainų stabilumą ir kad vyriausybės privalo skirti finansus krizei pažaboti.

A.Merklel, paklausta, ar sutarta dėl finansinių operacijų mokesčio, ji atsakė, kad jiedu nepadarė jokios pažangos siekdami suartinti skirtingus požiūrius į tokio mokesčio įdiegimą Europoje.

Tiesa, D.Cameronas pažymėjo pasitikįs Vokietija.

“Akivaizdu, jog dabar sunkūs laikai – tai matyti rinkose – bet aš nenuvertinu nė minutei tokių šalių kaip Vokietija ir kitų euro zonos šalių ryžto pasiekti, kad ši valiuta veiktų”, - sakė D.Cameronas žurnalistams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra