JT: nėra įrodymų apie masines žudynes Pietų Sudane Pereiti į pagrindinį turinį

JT: nėra įrodymų apie masines žudynes Pietų Sudane

2012-01-09 11:53
JT: nėra įrodymų apie masines žudynes Pietų Sudane
JT: nėra įrodymų apie masines žudynes Pietų Sudane / Scanpix nuotr.

Jungtinių Tautų (JT) aukšto rango pareigūnė Pietų Sudane šeštadienį sakė, kad nebuvo rasta „jokių įrodymų“, patvirtinančių pranešimus apie masines žudynes, bet perspėjo, kad 60-čiai tūkst. žmonių skubiai reikalinga pagalba.

JT specialioji atstovė Pietų Sudanui Hilde Johnson sakė, jog pranešimai, kad praėjusią savaitę tūkstančiai ginkluotų jaunuolių užpuolė Džonglėjaus valstijos Piboro apygardą ir išžudė daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, atrodo kaip netikras aliarmas.

„Svarbu (tai), kad neradome jokių įrodymų, kurie paremtų tuos skaičius“, - sakė ji, apsilankiusi rajonuose, kur siautėjo iki 8 tūkst. ginkluotų jaunuolių, kurie padeginėjo namus ir privertė bėgti tūkstančius gyventojų.

Dramatiškai suintensyvėjus piktiems keršto išpuoliams, tūkstančiai ginkluotų jaunuolių, priklausančių nuerų genčiai, praeitą savaitę žygiavo atokiame Piboro mieste. Dauguma šio miesto gyventojų priklauso murlės genčiai, kurią nuerai kaltina grobimais bei galvijų vagystėmis ir pagrasino išnaikinti.

Ginkluoti nuerai užpuolė Piborą ir atsitraukė tik įsikišus vyriausybės pajėgoms.

Šeštadienį vis dar nebuvo aišku, kiek žmonių žuvo, tačiau po to, kai užpultuose rajonuose buvo padegta iki trečdalio trobelių, maždaug 60-čiai tūkst. žmonių skubiai būtina pagalba, pridūrė H.Johnson.

„Žmonės liko be prieglobsčio, jų namai buvo sudeginti, galvijai atimti, todėl jų pragyvenimo šaltiniai yra sunaikinti“, - sakė ji.

Pietų Sudanas Džonglėjaus valstiją paskelbė nacionaline „nelaimės zona“, o JT nurodė, kad skubiai pradės didžiulio masto pagalbos operaciją tiems žmonėms, kurie dėl smurto turėjo bėgti iš savo namų.

„Ši ... operacija bus viena sudėtingiausių ir brangiausių Pietų Sudane“ po 2005 metų, kai baigėsi Sudano pilietinis karas, anksčiau nurodė JT.

Kaip praneša Jungtinės Tautos, remdamosi vietos pareigūnų ir stebėtojų pranešimais, didelėje rytinėje Džonglėjaus valstijoje smurtas tarp etninių bendruomenių, gyvulių grobimai ir keršto išpuoliai pernai nusinešė daugiau kaip 1 100 žmonių gyvybes, o apie 63 tūkst. gyventojų pabėgo iš savo namų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra