Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė | kl.lt

PAVASARIO SUTIKTUVĖMS – LIETUVIŠKOS MADOS ŠVENTĖ

 • 2

Kovo paskutinį savaitgalį prekybos ir pramogų centre "Akropolis" šurmuliuosiantis mados renginys pop-up "Designer Space" padės pasirengti šiltajam sezonui. Garsiausi Lietuvos dizaineriai pristatys drabužių ir aksesuarų kolekcijas ir padės sužinoti, kas madinga šį sezoną.

Ne mugė, o kultūrinis įvykis

"Mados renginys "Designer Space" prieš metus startavo Vilniuje ir jau antrą kartą jį organizuojame Kaune. Tai galimybė vienoje vietoje išvysti būrį žinomų Lietuvos dizainerių, vardines kolekcijas, asmeniškai pabendrauti su mados kūrėjais ir gauti jų konsultacijų", – sako renginio organizatorė Rūta Kaupinytė-Gotesman.

Lietuvos dizaineriai atrado naują bendradarbiavimo formą –  neįprastą prekybos platformą. Tai pop-up laikinosios parduotuvės-mugės. Šis reiškinys vienoje vietoje keletui dienų suburia bendraminčius kūrėjus ir leidžia vienoje vietoje rasti viską, ko geidžia lietuvių mada besidomintis pirkėjas.

Šio renginio idėja gimė pajutus susidomėjimą lietuviškais gaminiais – jie originalūs, stilingi, kokybiški, tad sėkmingai konkuruoja su greitąja mada. Nors dizaineriai turi savo studijas, į jas užsuka nedaug žmonių: vieni nežino, kiti drovisi susitikti su kūrėjais arba baiminasi, kad kainos – ne jų kišenei. Be to, patys dizaineriai nesiveržia dalyvauti tradicinėse mugėse, kurios sprogte sprogsta nuo gaminių pasiūlos ir šurmulio.

"Kitas dalykas, kai vienoje erdvėje susijungia kolegos, kuriuos vienija kūrybos polėkis ir toks pats požiūris į tai, ką jie daro. Labai svarbus ir asmeninis santykis. Pabendravę su dizaineriais žmonės kitaip mato jų kūrybą – ji tampa jiems artimesnė, net ir tuo atveju, jei nieko neperka. "Designer Space" siekis – sudaryti galimybę pajusti dizainerių kuriamų darbų ypatingumą, jų vertę ir taip formuoti naują požiūrį į vartojimą. Todėl pop-up "Designer Space" – ne mugė, o kultūrinis įvykis", – pabrėžia organizatorė.

Renginio metu bus pristatomos naujausios šiltojo metų sezono drabužių kolekcijos, aksesuarai ir rankinės. Mados gurmanai turės progą ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti mados iliustratorės Godos Pele meniškus piešinius, o užsiregistravusieji dalyvaus mados tendencijų prognozuotojos-analitikės Marijos Palaikytės seminare apie aktualiausias sezono mados tendencijas Lietuvoje ir pasaulyje. "Designer Space" vyks kovo 30–31 d. (nuo 11 iki 19 val.) "Akropolyje", antrame prekybos centro aukšte.

Stilingiems ir vertinantiems kokybę

Į Kaune vyksiantį renginį dizaineris Seržas Gandžumianas atveža naujos, šiltajam metų sezonui skirtos kolekcijos drabužius: tai moteriški ir vyriški lengvai platėjantys džinsai, patogūs bluzonai, marškiniai, įvaizdžio detalė ir įdomus aksesuaras – apyrankės iš hematito.

"Hematitas – stiprus akmuo. Jis padeda būti labiau savarankiškiems, paimti likimą į savo rankas, suteikia energijos, stimuliuoja imuninę sistemą. Jas kūriau ir anksčiau. Patiko draugams, klientams, mat šis aksesuaras labai universalus – dera prie įvairių apdarų, neįkyrus, bet stilingas akcentas, – sako pašnekovas ir pastebi, kad šiuos papuošalus pradėjo kurti ne įkvėptas mados tendencijų, o atsižvelgdamas į savo klientų pageidavimus. – Madą propaguoja greitojo vartojimo kompanijos, o profesionalus dizaineris kūryboje vadovaujasi savitu mados ir stiliaus supratimu, kuria vienetinius, unikalius, aukštos kokybės daiktus."

Pavasario–vasaros sezono kolekcijoje dominuoja tradicinės spalvos: balta, pilka, juoda, tamsi mėlyna. Pasak dizainerio, toks pasirinkimas – ne atsitiktinis: jis pastebėjo, kad lietuviai, nors ir pasiilgę ryškesnių spalvų, kai tenka rinktis drabužius, dažniausiai apsistoja ties klasikinių baltos, pilkos, juodos spalvų deriniu.

Patogūs, stilingą įvaizdį kuriantys džinsai – visada aktualus drabužis. S.Gandžumianas šį sezoną jiems parinko tamsiai mėlyną ir vadinamąją nuplautą pilką spalvą. Marškinius – baltus, pilkus ar juodus –  jis pataria dėvėti atraitotomis rankovėmis, o santūrios šviesiai pilkos ar juodos spalvos bluzoną su gobtuvu derinti tiek prie džinsų, tiek prie klasikinių kelnių. Būtina garderobo detalė – over size stiliaus marškiniai, įvaizdžiui pabrėžti – šalikai.

"Vasaros kolekcijoje – nemažai suknelių. Jos trikotažinės – itin mėgstu šį audinį, stilingos, bet kartu ir paprastos, nesudėtingo kirpimo ir įvairių modelių – platėjančios, lengvos trapecijos formos, pabrėžiančios liemenį, tiesios. Bet kokios figūros moteris ras sau derančią", – įsitikinęs pašnekovas.

Suknelės: nuo... iki

Renginyje "Designer Space" dizainerė Lilija Larionova dalyvauja jau ne pirmą kartą. Vertina galimybę susitikti su savo kūrybos gerbėjais, pristatyti naujausius darbus, pabendrauti su kolegomis dizaineriais.

"Kaune turiu nemažai klientų, kurie ketina ateiti pasitarti, pasikonsultuoti, taip pat įsigyti kažką naujo pavasario–vasaros sezonui – nereikės važiuoti į Vilnių, – sako L.Larionova. Ji žada pristatyti tiek pasisekusius ir originalius ankstesnių kolekcijų drabužius, tiek paskutinės kolekcijos, kuri bus pristatyta Vilniuje balandžio mėnesį ir kurią kūrė kartu su Egidijumi Rainiu, pavienius pavyzdžius. – Bus visko, bet dominuos suknelės."

Dizainerė pastebi, kad beveik visos jos atitinka apibrėžimą "nuo... iki". Nors vienos suknelės skirtos laisvalaikiui ir atostogoms, o kitos – darbui, oficialioms progoms, visos jos – universalios: suknelės paskirties ribas galima kūrybiškai praplėsti, pritaikyti pagal situaciją.

Subtilų, minimalistinį stilių puoselėjanti L.Larionova šį kartą savo modeliams įkvėpė nedaug romantikos – apdarus santūriai dekoravo raukiniais. Laisvalaikio, atostogų drabužiams ji parinko natūralius audinius – šilką, medvilnę, liną. Natūralumu alsuoja ir jų spalvų paletėje – dominuoja neutralios, neryškios, žemės spalvos: prigesinta ir santūri rausva, pilkšva, melsva. Vasarai skirtose suknelėse atsiranda lakoniški, neįkyrūs gėlių, augalų motyvai. Išskirtinis kolekcijos bruožas – visi apdarai dera vienas su kitu, juos galima sluoksniuoti, įvairiai derinti tarpusavyje.

"Labai patogus pavasario–vasaros sezono drabužis – suknelė-marškiniai: juos galite dėvėti tiek su kelnėmis, tiek vienus, su diržu ir be jo. Ši garderobo detalė šiltuoju metų laiku itin lengvai pritaikoma ir patogi, – tikina pašnekovė ir ragina, derinant drabužius, aksesuarus, nepamiršti vasariškai nerūpestingos nuotaikos. – Aktuali sezono tendencija – derinti nesuderinamus dalykus, nesvarbu, ar tai drabužiai, aksesuarai, ar spalvų deriniai. Į derinimo principus žvelkite atlaidžiau, lengviau, tarsi žaistumėte linksmą žaidimą."

Kaune dizainerė žada pristatyti ir neseniai pradėtas kurti dideles, masyvias, natūralios odos rankines. Rankinėje telpa visas gyvenimas, o šiuolaikiniai žmonės yra aktyvūs, turi daug pomėgių, užsiėmimų, darbų, mėgsta keliauti, todėl didelė rankinė – praktiška, labai patogi ir stilinga jų kasdienybės palydovė. "Dalis rankinių transformuojasi – didelės, talpios gali tapti mažos", – pastebi dizainerė.

Santūrus prabangaus aukso spindesys

Kūrybinio kelio pradžioje drabužius kūrusi dizainerė Sonata Bylaitė pastaruoju metu iš sidabro ir aukso kuria žiedus, kaklo pakabukus, labiausiai patinka kurti auskarus, puoselėja savitą, minimalistinį braižą, kurį galima atskirti iš trapių, susipynusio metalo gijų.

"Mados mugėje planuoju pristatyti prabangius, išskirtinio dizaino aukso dirbinius su brangakmeniais ir pernai pradėtą kurti paauksuoto sidabro papuošalų kolekciją "Round". Turiu savo stilistiką, bet nuolat ieškau naujų kūrybinių sprendimų. Jau pats kolekcijos pavadinimas išduoda dirbinių formą – tai apskritos, skritulio, burbulo formos aksesuarai, masyvesni nei įprastai, nemažai asimetrijos, lengvo kampuotumo. Aukso švytėjimą sustiprina perlai, lazuritai ir kiti spalvingi akmenėliai", – pasakoja menininkė.

Pastaruoju metu ją sužavėjo auksas. Pasak S.Bylaitės, tai naujas etapas jos, kaip juvelyrės, karjeroje. Nors auksas įprastai siejasi su prabanga, klasika, rafinuotu stiliumi, minimalistinis dizainas sušvelnina kontrastą, tad šie aksesuarai dera net ir su laisvais, lengvais, valiūkiškais vasaros atostogų sezono apdarais.

"Nusimetus striukes, paltus, megztinius, norisi puoštis. Mano dirbiniai itin dailiai atrodo vasariško garderobo fone: išraiškinga forma, spalvingi akmenukai suteikia žaismingumo, metalas puikiai gaudo šviesą, tad aksesuaro, nors jis ir subtilus, nepastebėti negalima", – tikina menininkė.

Galvodama apie reikliausias, klasiką pamėgusias savo klientes S.Bylaitė sukūrė seriją išskirtinio dizaino smeigių, miniatiūrinių auskarų prie pat ausies. Tokie papuošalai nepretenzingi – dera visur ir bet kokia proga, todėl gana paklausūs.

"Papuošalas turi atspindėti asmenybės individualumą, temperamentą, profesiją, todėl visada siūlau atidžiau apžiūrėti aksesuarus, pasimatuoti, pasitarti. Kalbant apie stilių ir skonį, manau, kad visada mažiau yra geriau", – pataria menininkė, mananti, kad mados mugė – gera proga žmonėms praplėsti savo akiratį, pajusti skirtumą tarp plataus vartojimo prekių ir vienetinių, autorinių dirbinių, lavinti estetikos jausmą.

Idėja: naują kolekciją K.Kruopenytė sukūrė kapsulės principu – visus jos drabužius galima įvairiai derinti vieną su kitu, dėvėti sluoksniavimo principu.

Specifika: K.Kruopenytė vadina save konstruktyviste – jos kuriami modeliai architektūriški.

Be amžiaus ribų

"Dabar mada amžiaus ribų neturi: mano kolekcija tiks tiek jaunoms, tiek brandaus amžiaus moterims. Visa esmė – stilistika: apsivilkusios to paties modelio suknelę puikiai jausis tiek dukra, tiek jos mama", – šypsosi Kristina Kruopenytė.

Mugės metu dizainerė pristatys naują, kapsulės principu sudarytą pavasario–vasaros sezono kolekciją. Joje skleidžiasi patys įvairiausi audiniai – šilkas, medvilnė, viskozė, spalvos – vasariškos, šviesios, žemiškos.

"Nuo baltos spalvos keliauju per rusvus ir rudus atspalvius iki šiltos, saulėtos geltonos, energija pulsuojančios, aktyvios oranžinės spalvos. Nors dirbu su pagrindiniais Lietuvos tekstilės fabrikais ir nuolat domiuosi visomis mados tendencijomis, kurdama savo kolekcijas pasikliauju nuojauta, vadovaujuosi intuicija – renkuosi tai, kas man gražu, traukia akį", – sako dizainerė.

Kapsulės principu sudarytoje kolekcijoje – palaidinės, sijonai, švarkeliai, liemenės, kelnės, suknelės. Siluetai labai skirtingi, bet didesnė dalis – laisvesni, papildyti dirželiais: pagal figūros duomenis, nuotaiką ir norą suknelę galima dėvėti laisvą arba apjuosti dirželiu – pabrėžti liemenį. Pasak pašnekovės, ir šių metų šiltuoju sezonu vis dar aktualios suknelės-marškiniai, suknelės-tunikos. Norintys atnaujinti garderobą turėtų atkreipti dėmesį į švarkus bleizerius, kurių ilgis labai įvairus – nuo klubų iki šlaunų vidurio, pastarieji primena trumpus paltukus. Toks švarkas dera ne tik su kelnėmis – puikiai atrodo su vasariniu, plazdančiu, lengvo audinio sijonu ar suknele. Beje, madingiausias suknelės ilgis – blauzdos vidurys.

K.Kruopenytė vadina save konstruktyviste. Jos kūryba architektūriška, monumentali. Didžiausią pasitenkinimą dizainerė patiria derindama priešybes – klasiką jungdama su moderniu stiliumi. Visa tai akivaizdžiai demonstruoja ir nauja menininkės kolekcija: sijonus ji žaismingai suklostavo, sukneles papuošė originaliais perrišimais, sugalvojo visiškai naują rankovių kirpimo būdą, apdailai panaudojo modernius, intriguojančius akcentus – ryškias juostas, kurios sujuostuotos kitomis aktyvių spalvų juostomis, atšvaitais.

GALERIJA

 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
 • Pavasario sutiktuvėms – lietuviškos mados šventė
Joanos Suslavičiūtės, Roko Klimavičiaus, Luko Griciaus nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Geras

Stilius, net siuvėjos nereiks- yra maišu, visokių skarmalų, o tvarte pas močiutę yra papuvusių šiaudinių skrybėlių!!! Viskas OK

......R

Geras stilius atėjo,laisvas judesių nevaržantis.Smagu .

SUSIJUSIOS NAUJIENOS