Po antradienį atlikto atnaujinimo „Grok“ socialiniame tinkle „X“ paskelbtuose įrašuose gyrė nacių lyderį Adolfą Hitlerį ir teigė, kad žmonės su žydiškomis pavardėmis yra labiau linkę skleisti neapykantą internete.
Kilus pasipiktinimui, po kelių valandų „X“ ištrynė kai kuriuos iš tų įrašų.
„Labai atsiprašome už siaubingą elgesį, su kuriuo daugelis susidūrė“, – šeštadienį „X“ paskelbė bendrovė ir pridūrė, kad pakeitė sistemą, „kad būtų užkirstas kelias tolesniems pažeidimams“.
Labai atsiprašome už siaubingą elgesį, su kuriuo daugelis susidūrė.
Bendrovė teigė, kad pakeitimas įvyko po to, kai pokalbių robotas buvo paragintas „atsakyti į žinutę kaip žmogus“, taip pat „pasakyti, kaip yra, ir nebijoti įžeisti politiškai korektiškų žmonių“.
Dėl to „Grok“ tapo neatsparus naudotojų „ekstremistinėms pažiūroms“, ir, „siekdamas įtraukti naudotoją, jis rengė atsakymus, kuriuose yra neetiškų ar prieštaringų nuomonių“.
2023 metais pradėjęs veikti „Grok“, kuris, kaip žadėjo E. Muskas, bus „aštrus“ tiesos skleidėjas, jau anksčiau buvo sulaukęs kritikos.
Kovą „xAI“ įsigijo „X“ pagal 33 mlrd. dolerių (28,2 mlrd. eurų) vertės sandorį, kuris leido bendrovei integruoti platformos duomenų išteklius į pokalbių roboto kūrimą.
Gegužę „Grok“ įžiebė kontroversiją, generuodamas pranešimus su nepagrįsta dešiniųjų propaganda apie tariamą baltųjų Pietų Afrikos gyventojų priespaudą, kurią vadino „baltųjų genocidu“.
Trečiadienį E. Muskas pristatė naują asistento versiją „Grok 4“.
Naujausi komentarai