„Akacijų alėja 2016“: garsūs bardai, „fojistai“ ir nemokamas transportas | kl.lt

„AKACIJŲ ALĖJA 2016“: GARSŪS BARDAI, „FOJISTAI“ IR NEMOKAMAS TRANSPORTAS

  • 0

Liepos 2 d. Kulautuvos pušų amfiteatrą užpildys dainuojamoji poezija. Čia jau šešioliktą kartą vyks ilgiausiai Lietuvoje gyvuojantis nemokamas bardų festivalis „Akacijų alėja“.

Kursuos nemokami autobusai

Progą pasivaikščioti po dainuojamosios poezijos tekstų alėjas šiais metais turi dar daugiau žmonių, mat festivalio lankytojus autobusas visą dieną maršrutu Kauno autobusų stotis-Kulautuva-Kauno autobusų stotis veš nemokamai.

Visų festivalyje lauks dainų autorius ir atlikėjas Andrius Mamontovas, dainininkė Ieva Narkutė, aktorius, dainų autorius, bardų tėvu vadinamas Gediminas Storpirštis, dainų autorius ir atlikėjas, poetas Domantas Razauskas, žinomos grupės „Skylė“ vadai Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Linas Adomaitis, „Hiperbolės“ legenda Igoris Berinas su jaunuolių grupe „Huge soul“, buvusios roko grupės „Atika“ įkūrėjas ir vokalistas Darius Žvirblis, festivalio prodiuseris ir siela Virgis Stakėnas.

Senbuviai ir debiutantai

Tradiciškai savo pasirodymus surengs ir moksleivių dainuojamosios poezijos konkursų laureatai – Vytauto Kernagio jaunimo dainuojamosios poezijos konkurso „Mūsų dienos“ laureatas Tomas Drąsutis ir respublikinio moksleivių dainuojamosios poezijos konkurso laureatė Gerda Kalvaitytė.

„Kasmet prasideda galvosopis, ką padaryti, kad atlikėjų paveikslo mozaika būtų įdomi ir kiekvienas akmenėlis šioje mozaikoje atitiktų tą spalvą, kuri numatyta piešinyje. Varijuojama buvusių atlikėjų sugrįžimu į „Akacijų alėjos“ sceną ir debiutantų įtraukimu. Šiemet, rodos, išlaviravau tarp teksto gylio ir muzikos turiningumo, tarp autorinės poezijos ir žinomų poetų transkripcijų... Yra ir rizikos. Kasmet sulaukiu priekaištų – dėl ko šitas atlikėjas? Juokingiausia, kad kai koncertas baigiasi, niekas priekaišto neprisimena. Rizikuoju. Verta, nes tai pasiteisina“, – teigė festivalio prodiuseris V. Stakėnas.

Daugiausia abejonių – dėl V. Stakėno

V. Stakėnas teigia bendraujantis su visais atlikėjais asmeniškai, tad prisikviesti juos į festivalį nėra sudėtinga. Juolab, per ilgus metus „Akacijų alėja“ užsitarnavo solidų vardą muzikos profesionalų pasaulyje, tad palengvėjo ir „derybos“ su jų vadybininkais.

„Vienintelis atlikėjas sąraše, dėl kurio kaskart labai abejoju, – Virgis Stakėnas. Kasmet jam sakau – užteks. Bet kaip gi geriau pajusi festivalio sceną, publiką, nuotaiką, draivą, jei pats nepabūsi artisto kailyje... Žinoma, nėra lengva, bet esu treniruotas“, – juokavo dainininkas.

Jis pridūrė, kad jau turi susidaręs sąrašus dainų autorių ir atlikėjų, kuriuos norėtųsi matyti „Akacijų alėjoje“ 2017-aisiais, 2018-aisiais ir net 2019-aisiais metais.

Šiais metais pirmą kartą Gatvės muzikos dienos (GMD) organizatorių kvietimu festivalis „Akacijų alėja“ sostinėje įkūrė bardų atlikėjus vienijančią sceną. Net trys sėkmingiausiai joje pasirodę atlikėjai gavo galimybę liepos 2 dieną pasirodyti didžiojoje bardų festivalio „Akacijų alėja“ scenoje.

GMD atrankos metu savo bardišką profesionalumą apgynė Ignas Žala, Augustas Lapinskas ir „II posmelio klubas“.

„Fojemobilis“ ir Šlovės muziejus

Dar viena netikėta staigmena atvykstantiems į festivalį – buvusios grupės „Foje“ ir paties A. Mamontovo gerbėjų stovykla. „Fojistais“ save pristatantys gerbėjai surengs grupės „Foje“ ir Andriaus Mamontovo atributikos parodą. Vienas įdomesnių eksponatų, kurį bus galima išvysti atvykus į „Akacijų alėją 2016“ – „fanų fojemobilis“.

Per 15 festivalio gyvavimo metų susiformavo prasmingų tradicijų, kurias kasmet papildo naujovės. Ne išimtis ir šešioliktieji metai. Į „Akacijų alėjos 2016“ Šlovės muziejų šiais metais atkeliaus Gedimino Storpirščio senas mažutis diktofonas, į kurį jis nuo 1995 iki 2000 m. rašydavo savo ankstyvų dainų bandymus, temas bei variacijas, taip ruošdamasis pirmiems įrašams.

Šlovės muziejui savo istorijos dalelę paliks ir A. Mamontovas. Jis padovanos 1998 m. „Radiocentro“ apdovanojimuose gautą apdovanojimą-statulėlę – „Geriausias metų atlikėjas“ ir plakatą, kuris buvo pagamintas pristatyti albumą „Elektroninis Dievas“ ture po užsienyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS