„Aura 33“: tradicija patirti šokio meną | kl.lt

„AURA 33“: TRADICIJA PATIRTI ŠOKIO MENĄ

  • 0

Tarptautinis šokio festivalis „Aura“ jau 33-iąjį kartą pakvies šio meno gerbėjus pamatyti žinomų choreografų projektus – skirtingus savo koncepcijomis ir skleidžiamomis idėjomis.

Atidarymas su „Kartotojais“

„Tai žymiausias choreografas, su kuriuo „Aurai“ teko dirbti per visą ligšiolinę savo gyvavimo istoriją“, – džiaugiasi „Auros“ įkūrėja ir meno vadovė Birutė Letukaitė, teatre reziduojant pripažintam meistrui Emanueliui Gatui (Izraelis, Prancūzija).

Šiandienio kviestinio choreografo spektaklis „Kartotojai“ ir atidarys festivalį. E. Gatas – izraeliečių kilmės menininkas, jau penkiolika metų gyvenantis ir dirbantis Prancūzijoje. Tai asmeninė vienuolikos „Auros“ šokėjų, ieškančių ryšio, kelionė. Sudėtinga choreografinė struktūra, kur susitinka choreografijos, teatrinės priemonės ir muzikinės interpretacijos, atskleidžiančios vidinę žmogaus elgesio logiką ir mechaniką.

Šiuolaikinio meno kritikai choreografo darbus apibūdina kaip mistiškus, muzikalius, konceptualius, todėl į premjerą, kurioje netrūks ištvermės, judesio, muzikos, kviečiami visi kokybiško šiuolaikinio šokio mėgėjai.

Tituluotas: Šeiko šokio teatro spektaklio kūrėjai apdovanoti trimis Auksiniais kryžiais. / P. Gasiūno nuotr.

Šeimoms ir nakvišoms

Rugsėjo 29 d. į Kauną sugrįš jau pernai viešėjusi vieno garsiausių šių dienų choreografų Akramo Khano šokio trupė, kuri pristatys šokio spektaklį su įspūdingomis vaizdo projekcijomis visai šeimai. Spektaklis „Maža tėvynė“ remiasi unikalia choreografo tarpkultūrinio pasakojimo meistryste ir byloja apie berniuko svajones ir prisiminimus, aprėpiančius erdvę nuo Didžiosios Britanijos iki pat Bangladešo.

Tai istorija, švenčianti žmogaus dvasios stiprybę šiuolaikiniame pasaulyje. Šio spektaklio solistas – išskirtinio meistriškumo buvęs „Auros“ šokėjas iš Filipinų Jasperas Narvaezas. Spektaklis tinka publikai nuo septynerių metų.

Tą patį vakarą festivalio žiūrovai turės galimybę dalyvauti naktiniame šokio pasirodyme: M. Žilinsko dailės galerija paskęs žėrinčių kostiumų žvilgesyje: trupė „Sine qua non art“ iš Prancūzijos pristatys savo manifestą „Ateitis priklauso protėviams“ (choreografai Christophe’as Bérangeris ir Jonathanas Pranlas-Descours’as).

Kūnų paroda vadinamas kūrinys su cenzu „N-18“ tyrinėja kūno scenografiją, fizinį žmonių santykį su supančia urbanistine aplinka ir miestų augimu. Renginys rekomenduojamas tardisciplininio meno, performanso žanro publikai. Nespėjusiems pamatyti spektaklis dar kartą bus kartojamas rugsėjo 30-osios vakarą.

Kaunietės dovana miestui

Rugsėjo 30 d. – dar vienas festivalio programos spektaklis visai šeimai, kurį sušoks buvusi „Auros“ šokėja Raimonda Gudavičiūtė, šuo metu gyvenanti Vokietijoje. Ji atvyksta pristatyti savo darbo „ma(KITA)ma“ ir scenoje pasirodys su sūnumi Eliasu.

Festivalio žiūrovai turės galimybę dalyvauti naktiniame šokio pasirodyme: M. Žilinsko dailės galerija paskęs žėrinčių kostiumų žvilgesyje.

Kūrinyje nagrinėjamas klausimas, kaip galima suderinti šeimą ir karjerą, ypač moteriai. Tai, kas prasideda kaip šeimos istorija, perauga į empatišką dialogą tarp dviejų ekspertų, kurie ne tik dalijasi savo žiniomis apie breiką ir šiuolaikinį šokį, bet ir pasiūlo visiškai naują požiūrį į motiną ir sūnų, lyčių vaidmenis, meno ir gyvenimo santykį perspektyvą.

Prieš pasirodymą Kaune choreografė ir šokėja atskleidė, kad labai jaudinasi sugrįždama į gimtinę ir tikisi, kad kūrinys palies giliausias žiūrovų kerteles. „ma(KITA)ma“ – festivalio dovana miestui, spektaklį kino centro „Romuva“ scenoje norintys galės pamatyti nemokamai.

Vakaras tęsis šokio trupės iš Prancūzijos spektakliu „Entity“, vyksiančiu Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje. „H H H“ (choreografas Thibaut Eifermanas). Spektaklis, kurio pavadinimas iššifruojamas kaip hand, heart, head (liet. ranka, širdis ir galva), atkreipia dėmesį į nenusakomus, niekad nesiliaujančius impulsus.

Choreografas T. Eifermanas – sertifikuotas judesio tyrimo metodo „Gaga“ mokytojas, kurio kūryba – maloni patirtis šio Izraelyje atsiradusio šokio stiliaus gerbėjams ir galimybė pažinti jo nežinantiems žiūrovams.

T. Eifermanas – daugiausia dėstęs Paryžiaus operoje ir Prancūzijos nacionaliniame šokio centre. Šokio trupėje „Entity“ dirba buvusi šokio teatro „Aura“ šokėja italė Chiara Corbetta, Kaune praleidusi du sezonus.

Stilius: „Entity“ trupė pristato „Gaga“ šokio metodą. / P. Gasiūno nuotr.

Indigo spalvos uždarymas

Spalio 1 d. prancūzų trupė „Sine qua non art“ kartu su tarptautine „Auros“ šokėjų komanda parodys festivalio metu sukurtą performansą „Iš giedro dangaus“. Ne sceninėje erdvėje (A. Mickevičiaus g. 2) bus pristatoma menininkų Ch. Bérangerio ir J. Pranlo-Descours’o choreografinių performansų portretų kolekcija.

Pristatymo formatas priklauso nuo konteksto, vietovės architektūros ir bendradarbiaujančiųjų tapatybių, tad laukia netikėtų amplua ir improvizuoto judesio popietė.

Festivalį iškilmingai uždarys Šeiko šokio teatro iš Klaipėdos spektaklis „Indigo“ (chor. Agnija Šeiko ir šokėjai). Spektaklį įkvėpė XIX a. verslininko, poligloto, senosios Trojos atradėjo Heinricho Schliemanno asmenybė, spalvinga ir kontrastinga biografija ir pati legendinio miesto atradimo istorija. 2022 m. šio išraiškingo mėlyna spalva nutvieksto šokio spektaklio kūrėjai pelnė tris „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus už choreografiją, kostiumus ir scenografiją, apšvietimo dizainą.


Kas? Tarptautinio šokio festivalio „Aura 33“ atidarymas. „Kartotojai“ (N-10).

Kur? Kauno kino centre „Romuva“.

Kada? Rugsėjo 21 d. 19 val.

GALERIJA

  • „Aura 33“: tradicija patirti šokio meną
  • „Aura 33“: tradicija patirti šokio meną
P. Gasiūno nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS