Dešimties valstybių skulptoriai papuošė Neveronis | kl.lt

DEŠIMTIES VALSTYBIŲ SKULPTORIAI PAPUOŠĖ NEVERONIS

  • 0

Sekmadienį Neveronyse baigėsi keturias dienas trukęs Tarptautinis drožybos motopjūklais čempionatas. Jame varžėsi dvidešimt du skulptoriai iš dešimties pasaulio šalių.

Didžioji dalis sukurtų skulptūrų pasiliks Neveronyse, kitos papuoš Akademijos, Rokų ir kitas Kauno rajono seniūnijas. Menininkus iš Argentinos, Anglijos, Škotijos, Ukrainos, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos į vieną būrį sukvietė „Steel Beavers“ („Plieno bebrai“) klubo vadovas Andrius Vosylius.

Idėją surengti tokį čempionatą aktyviai rėmė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. „Sparčiai augančiam Kauno rajonui labai reikia parkų, skverų, kur būtų galima rengti šventes, leisti laisvalaikį su šeimomis. Skulptūros viešosioms erdvėms suteikia daugiau patrauklumo, todėl smagu, kad „Plieno bebrai“ darbuojasi mūsų krašte“, – sakė meras.

Žaismingomis skulptūromis džiaugėsi ir Neveronių seniūnė Aldona Petkevičienė bei Neveronių gimnazijos direktorė Danguolė Marmienė. „Čempionatas vyko šalia gimnazijos stadiono, todėl mokiniai galėjo stebėti kūrybos procesą. Manau, kad tai jiems buvo puiki pamoka“, – šypsojosi direktorė.

Drožėjų klubas jau įsiamžino Karmėlavoje, šalia Balio Buračo gimnazijos kuriamame parke – čia pastatyti šeši skulptūriniai suolai, atspindintys miestelio istoriją ir savitumą.

Širdis džiaugiasi, kai matau mano išdrožtomis skulptūromis besidžiaugiančius vaikus ar ant suolelių susėdusias moteris. Kiekviename kūrinyje yra dalis manęs.

A.Vosyliui į Neveronis pavyko pasikviesti dar gausesnį būrį kolegų iš dešimties pasaulio valstybių. Renginį parėmė Kauno rajono savivaldybė ir privatūs rėmėjai. ,,Širdis džiaugiasi, kai matau mano išdrožtomis skulptūromis besidžiaugiančius vaikus ar ant suolelių susėdusias moteris. Kiekviename kūrinyje yra dalis manęs. Noriu kažką prasmingo palikti po savęs“, – dalinosi pamąstymais Lapėse gyvenantis skulptorius Raimondas Uždravis.

Didžioji dalis čempionato dalyvių – užsieniečiai. Argentinietis Adrianas Boisas karjerą pradėjo nuo vaikiškų žaislų, po to ėmėsi didesnių darbų, skulptūrų. Menininkas daug keliauja ir turi gerbėjų visame pasaulyje, o įkvėpimo semiasi iš dukrų. Vienintelė čempionato dalyvė moteris Natalija Leykina atvyko iš Ukrainos. Nors medžio drožėjos darbas reikalauja daug fizinių jėgų, tačiau moteris niekuo nenusileidžia vyrams. Natalija sako, kad jai drožyba – meditacijos rūšis, vaistai nuo depresijos. Menininkė kuria skulptūras ne tik iš medžio, bet ir iš kitų medžiagų, dirba interjero dizaino srityje.

Danny Thomasui iš Velso (Jungtinė Karalystė) skulptūra taip pat yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Aleksandras Ivanovas iš Rusijos į Lietuvą atvyko pirmą kartą. Jis verčiasi gamindamas baldus, o drožyba yra malonus pomėgis, užimantis vis daugiau laiko. „Jūsų graži šalis, draugiški ir simpatiški žmonės, todėl gera dalintis tuo, ką sugebu geriausiai“ – džiaugėsi A.Ivanovas.

Čempionato uždarymo šventė „Po gandro sparnu“ Neveronyse tęsėsi visą sekmadienį. Nuo pat ryto buvo galima apsilankyti amatininkų mugėje, vyko koncertas, netrūko pramogų ir vaikams, ir suaugusiesiems. Renginio kultūrine programa pasirūpino Ramučių kultūros centras.

GALERIJA

  • Dešimties valstybių skulptoriai papuošė Neveronis
  • Dešimties valstybių skulptoriai papuošė Neveronis
  • Dešimties valstybių skulptoriai papuošė Neveronis
  • Dešimties valstybių skulptoriai papuošė Neveronis
  • Dešimties valstybių skulptoriai papuošė Neveronis
  • Dešimties valstybių skulptoriai papuošė Neveronis
  • Dešimties valstybių skulptoriai papuošė Neveronis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS