Jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“ sprogdins socialinius burbulus | kl.lt

JAUNIMO TEATRO FESTIVALIS „IŠEITIES TAŠKAS“ SPROGDINS SOCIALINIUS BURBULUS

  • 0

Ketvirtus metus iš eilės rugsėjo 17-22 d. Kauno miesto kamerinio teatro organizuojamas jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“ imasi sprogdinti socialinius burbulus ir laužyti stereotipus.

„Šių metų programoje – kūrėjai, kurie sako: „Daugiau jokių dėžučių!“. Jie kurs patirtis, po kurių pasaulis atsivers kitomis spalvomis, nebeatrodys toks nuobodus, toks svetimas, vienu žodžiu neapibūdinamas. Šiemet kviečiame į viską pažiūrėti kitomis akimis“, – festivalio koncepciją pristato festivalio organizatoriaus – Kauno miesto kamerinio teatro direktorė Jurga Knyvienė.

Festivalio naujiena – atviro kvietimo jauniesiems menininkams būdu atrinktų eskizų pristatymas. Publika bus pakviesta išsirinkti, kurią spektaklio idėją palaiko. Teatras bus raginamas ją įgyvendinti kartu su menininkais. Šviežio gūsio į programą įpūs ir šiemet vaidybos studijas LMTA ir VDU baigusiųjų darbai.

Patiems organizatoriams netikėtai šių metų festivalis tapo tarptautiniu, prie programos sutikus prisijungti „Dirty Deal Theatre“ teatrui iš Rygos, o lietuvių trupių dėka žiūrovų laukia ir netradicinių formų spektakliai.

„Pristatysime išskirtinai tik dviems žiūrovams skirtą režisieriaus Pauliaus Markevičiaus spektaklį „Alberai, WRU?“, kuris bus parodytas keturis kartus. Taip pat interaktyvų latvių režisieriaus Viesturo Roziņšo pojūčių spektaklį „Piramidė“ bei šokio teatro „AIROS“ spektaklį-vakarėlį „Z+“, kurio metu žiūrovai galės dalyvauti veiksme“, – festivalio įdomybes atskleidžia J. Knyvienė.

Dar vienas išskirtinumas – festivalio dovana miestiečiams – nemokami gatvės ir aplinkos teatro spektakliai. Sindikatas „Bad Rabbits“ į gatves išeis su prezidentine kampanija „Pandemija“, o Meno ir mokslo laboratorija kviečia į naktinį atmosferinį dangaus stebėjimą Nemuno saloje.

Šių metų „Išeities taško“ programos pasididžiavimas – naujausi šių metų Auksinių scenos kryžių laureatų ir nominantų darbai. Aktorė ir režisierė Andra Kavaliauskaitė pristato spektaklį „Ki(t)okia“ nepageidaujamo nėštumo tema. Jau minėti režisieriaus Pauliaus Markevičiaus „Alberai, WRU?“ ir „Signalai“ kviečia žiūrovus patirti netradicines erdves. O jau pačią pirmąją festivalio dieną išvysime Auksinių scenos kryžių nominanto režisieriaus Gildo Aleksos premjerą „Kandidas, arba Optimizmo mirtis“.

Kūrybiškos atmosferos į festivalį įlies kūrybinės dirbtuvės. Teatro dirbtuves profesionalams „Interaktyvumas teatre“ ves latvių režisierius Viesturas Ruoziņšas. Lietuvos teatralai išsibandys pojūčių teatru grįstas meninės komunikacijos priemones, skirtas bendravimui su skirtingomis auditorijomis: jaunimu, pagyvenusiais žmonėmis ar žmonėmis su kokia nors negalia. Interaktyvius socialinius pokyčius savo kūne galėsime patyrinėti jaunimui skirtose šokėjos ir choreografės Indrės Puišytės kūrybinėse dirbtuvėse „Nepatogus kūnas“.

„Interaktyvus teatras – tai priemonė ugdytis socialinę atsakomybę, sąmoningumą ir mokytis bendrauti be barjerų“, – dirbtuvių idėją grindžia J. Knyvienė. Pasak jos, Kauno miesto kamerinis teatras interaktyvumą supranta ne kaip žiūrovo „pakibinimą“, o pilnavertį jo įsitraukimą į turinio kūrimą. Šiuo tikslu į programą įtraukta daugiau interaktyvių spektaklių, žiūrovai kviečiami prie dirbtuvių prisijungti publikos vaidmeniui ir prisidėti prie naujų atradimų.

Programą rasite čia.

GALERIJA

  • Jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“ sprogdins socialinius burbulus
  • Jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“ sprogdins socialinius burbulus
  • Jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“ sprogdins socialinius burbulus
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS