Parodoje – keramika virtusios daugiabalsės mintys iš miško | kl.lt

PARODOJE – KERAMIKA VIRTUSIOS DAUGIABALSĖS MINTYS IŠ MIŠKO

Galerijoje „Aukso pjūvis“ pristatomoje parodoje keramikė Kristina Paulauskaitė-Ramonaitienė atskleidžia savitą gamtos ir žmogaus vienovės istorijos interpretaciją.

K.Paulauskaitė-Ramonaitienė 2010 m. baigė keramikos studijas Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete. Nuo 2016 m. Dailininkų sąjungos narė. Aktyviai dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse keramikos parodose. Daugiabalsiame keramikų būryje jos kūryba jau nuo pirmųjų viešų prisistatymų buvo pastebėta ir palankiai įvertinta. Kuriamų istorijų aktualumas, daugiasluoksnės objektų prasmės, originali meninės kalbos raiška, netradiciniai technologijų sprendimai liudija jaunos menininkės kūrybinį potencialą.

Pastarųjų metų menininkės kūryboje ryškėja dėmesys gamtai ir žmogaus vienovei įprasminti ir savitam mus supančiam pasauliui atskleisti. Naujausiuose keramikos kūriniuose raiškia menine kalba perteikiama mistifikuota gamta, su kuria dailininkė komunikuoja įvairiais rakursais.

Parodoje „Mintys iš miško“ eksponuojamuose kūriniuose pagrindinis dėmesys skiriamas kūrinio ir žiūrovo bendrystės suartinimui, gilesniam supančio pasaulio pažinimui. Dailininkė juose atskleidžia ne tik beribį gamtos daugiabalsiškumą, bet ir ją sudominusius vaizdinius savaip mistifikuoja. Juos perteikia per stilizuotus, savaip interpretuotus gyvūnus, kurie, kaip teigia dailininkė, siekia šiuolaikiniam žmogui priminti gamtos skleidžiamą ramybę ir kasdienybės slopinamus svarbiausius egzistencijos bruožus.

Kūriniuose pabrėžiama komunikavimo svarba, formuojanti gilesnį meno, meninio proceso pažinimą.

Neatsitiktinai kūriniuose pabrėžiama komunikavimo svarba, formuojanti gilesnį meno, meninio proceso pažinimą. Tam pasirenkami ne tik atitinkami vaizdiniai, bet ir formos, jų paviršius padengiant keramikės įvardijamais spygliukais. Šie aptakių formų spygliukai kviečia žiūrovą paliesti, paglostyti kūrinį ir taip pajusti gamtos gyvastį, išgyventi kasdienybėje nepatirtas emocijas.

Kūrinio ir žiūrovo bendravimui keramikė pasitelkia ne tik formų variacijas, bet ir kasdieniame gyvenime naudojamus prietaisus – telefoną, elektros lemputę. Šie tarsi kasdieniai buities daiktai čia atlieka ne tik komunikacijos vaidmenį, jie, panaudojant technologinius sprendimus, sujungia matomą ir nematomą pasaulius, nukeldami į primirštas ar nepažintas teritorijas, skatina žiūrovą domėtis aplink vykstančiais procesais.

Kūriniuose „Amžinas ratas“, „Šviečianti kompozicija“, „Sulaikytas proveržis“ ir kitose kompozicijose naudojant saikingas išraiškos priemones išsakomas pozityvus pasaulio dinamiškumas, nekasdienis jame vykstančių procesų atvėrimas.


Kas? K.Paulauskaitės-Ramonaitienės paroda „Mintys iš miško“.

Kur? Galerijoje „Aukso pjūvis“.

Kada? Veikia iki rugsėjo 4 d.

GALERIJA

  • Sulaikytas proveržis
  • Amžinas ratas
  • Sergėtojas
  • neLIESTI
Galerijos nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS