Operos primadona J. Gedmintaitė Kaune dainuos su italų tenoru | kl.lt

OPEROS PRIMADONA J. GEDMINTAITĖ KAUNE DAINUOS SU ITALŲ TENORU

  • 0

Tarptautinė kūrybinė komanda klasikinės muzikos gerbėjams pristato italų lyrikos koncertą, kuriame dainuos ypatinga atlikėja – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Joana Gedmintaitė. Jos scenos partneris – Lietuvos publikai pažįstamas lyrinis tenoras iš Romos Donato Ravini. Atlikėjams akompanuos kamerinis orkestras “Modus”, kurio meno vadovas ir dirigentas – Robertas Bliškevičius.

„Šiam koncertui rinkome artistus, kurie derėtų vienas su kitu, papildytų vienas kitą ir kurie degtų aistra sukurti neeilinį spektaklį publikai. Italų tenoro D. Ravini koncertai pasižymi ypatingomis emocijomis, kurias šis dainininkas moka perteikti savitu stiliumi. Atradusi tai, norėjau, kad ir Lietuvos publika išgirstų ir pamatytų,” – pasakoja renginio prodiuserė Vigailė Marcinkevičienė.

J. Gedmintaitė, žinoma operos dainininkė (sopranas), debiutavo Donos Anos vaidmeniu W. A. Mozarto operoje „Don Žuanas“. Ją Lietuvos muzikos specialistai bei publika ne kartą įvertino ne tik karštais aplodismentais po spektaklių, bet ir įvairiais apdovanojimais, nominacijomis ir premijomis, tokiomis kaip „Operos švyturių“ apdovanojimu, “Metų operos vilties” nominacija ar “Metų operos solistės” vardu.

Solistė dažnai koncertuoja su Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, atlieka soprano partijas daugelyje oratorijų, mišių, kantatų. Surengė koncertus Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir kitur. Kviečiama į prestižinį Spoleto festivalį JAV.

J.Gedmintaitė vertinama dėl ypatingai sodraus ir galingo balso, kuris tuo pačiu yra ir švelniai moteriškas bei gilus.

Italų lyrikos koncerte skambės ištraukos iš žinomų itališkų operų, kurias sukūrė žymūs Italijos kompozitoriai Gaetano Donizetti, Giuseppe Verdi ir Giacomo Puccini: „Meilės eliksyras“, „Rigoletto“, „La traviata“, „La boheme“. Tenoras D. Ravini atliks lietuvių pamėgtus neapolietiškus romansus.

Koncertas vyks vasario 18 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje.

GALERIJA

  • Donato Ravini
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS