Paroda „Tekstilė ir mes“: dviejų kartų kūryba ir magneto trauka | kl.lt

PARODA „TEKSTILĖ IR MES“: DVIEJŲ KARTŲ KŪRYBA IR MAGNETO TRAUKA

  • 1

Vis intensyviau įsisukant kultūrinio gyvenimo ritmui Kauno paveikslų galerija pakvies į įspūdingos apimties tekstilės kūrinių parodą. Projektas "Tekstilė ir mes" atskleidžia Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tekstilės katedros absolventų ir dėstytojų kūrybos paroda "Tekstilė ir mes".

Dvi kartos

Naujojoje parodoje eksponuojami tekstilės menininkių, dirbančių VDA Kauno fakultete, kūriniai ir buvusių jų diplomančių baigiamieji darbai.

Parodos kuratorės prof. dr. Rasos Žukienės teigimu, ekspozicijos struktūra paremta dėstytojos ir studentės kūrybinių darbų sugretinimo idėja. Kūrinių santykis įvairus: kartais vadovų mintys pratęsiamos, kartais griežtai paneigiamos. Abiem atvejais dėstytojos menininkės kantriai augina naujas kūrybines asmenybes.

Šioje parodoje pristatomi garsių menininkių ir dėstytojų Laimos Oržekauskienės-Ore, Linos Jonikės, Monikos Žaltauskaitės-Grašienės, Jūratės Petruškevičienės, Loretos Švaikauskienės ir Giedrės Kriaučionytės kūryba. Jaunajai tekstilininkių kartai atstovauja Ernesta Dikinytė, Asta Puidokaitė, Edita Tamulaitytė, Giedrė Antanavičienė, Viktorija Berezniova, Meda Vitartaitė, Vaiva Strimaitytė, Donata Jutkienė, Odeta Liutvinaitė, Karolina Veissenborn.

Mokyklos akcentai

Prof. R.Žukienė pažymi, kad jau daugiau kaip dešimt metų VDA Kauno fakulteto Tekstilės katedra yra tarptautinio lygio šiuolaikinės tekstilės meno centras. Ir kūrybos, ir dėstymo procesuose svarbiausia yra du dalykai – tekstilės technikų ir technologijų kūrybiškas naudojimas ir meninės idėjos konceptualumas. Ir dėstytojos menininkės, ir studentės audžia klasikines tapiserijas, naudoja kompiuterinį žakardą ir liaudiškas audimo technikas.

Įdomiausia tai, kad tekstilės tapatybė nedingsta – turtingi paviršiai, struktūros ir faktūros tampa išraiškinga menine kalba.

Studijų proceso dalis yra ir siuvinėjimas ar dažymas. "Drąsiai naudojamos įvairios medžiagos – siūlai ir seni audiniai, silikonas ir stiklas, metalai ir plastikai, kava, duona ir prieskoniai, plaukai ir auksas. Nagrinėjami meno paskirties, tekstilės amato galimybių ir ribų, požiūrio į žmogų, lytį, kultūrą klausimai", – teigia prof. R.Žukienė.

Anot žinomos menotyrininkės, Lietuvos tekstilė neretai išsineria iš savo metmenimis ir ataudais sutverto kūno ir tampa tiesiog šiuolaikiniu menu. "Bet įdomiausia tai, kad tekstilės tapatybė nedingsta – turtingi paviršiai, struktūros ir faktūros tampa išraiškinga menine kalba. Kalba, kuri lyg magnetas traukia žiūrovą", – pastebi ji.

Stipri tradicija

Parodos kuratorė primena, kad Kaunas – lietuvių tekstilės meno lopšys ir senas tekstilės pramonės miestas.

1997 m. Kaune įvyko pirmoji tekstilės meno paroda "Linija", vėliau išaugusi į tarptautinę Kauno bienalę, rengiamą kas dvejus metus.

"Taip Kaunas tapo svarbia pasaulio tekstilininkų susitikimo vieta Europoje. Ji nebūtų atsiradusi, jei Kaune rimtai, nuoširdžiai ir aistringai nebūtų dirbusi VDA Kauno fakulteto Tekstilės katedros profesūra ir studentės", – sako prof. R.Žukienė.

Ši paroda yra skirta tekstilės studijų Kauno meno mokykloje 80-mečiui.


Kas? Paroda "Tekstilė ir mes"

Kur? Kauno paveikslų galerijoje.

Kada? Veiks birželio 10–rugpjūčio 16 d.

GALERIJA

  • Paroda „Tekstilė ir mes“: dviejų kartų kūryba ir magneto trauka
  • Paroda „Tekstilė ir mes“: dviejų kartų kūryba ir magneto trauka
  • Paroda „Tekstilė ir mes“: dviejų kartų kūryba ir magneto trauka
  • Paroda „Tekstilė ir mes“: dviejų kartų kūryba ir magneto trauka
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

zita

Pamatyti verta.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS