Populiariausi Helovyno gyvūnai Lietuvos zoologijos sode | kl.lt

POPULIARIAUSI HELOVYNO GYVŪNAI LIETUVOS ZOOLOGIJOS SODE

  • 4

Mistiški, legendomis apipinti šikšnosparniai – tikras tamsiausios metų nakties atributas. Helovyno šventė – puiki proga išsiaiškinti, kokie iš tiesų yra šie mistifikuojami, skraidantys gyvūnai.

Vieni teigia, kad tai skraidančios pelės, kiti – jog tai naktiniai, lizdus sukantys, paukščiai. Treti prisiekia, kad šikšnosparnis mėgino įsivelti jiems į plaukus. Tačiau nei viena, nei kita nėra tiesa! Šikšnosparniai yra žinduoliai, kaip ir žmonės. Vos atvestas mažylis yra žindomas motinos pienu ir auga labai sparčiai. Per mėnesį pasiekia suaugusio šikšnosparnio dydį, o suaugęs ir išskridęs į naktinę medžioklę visai nesidomi žmogaus šukuosena.

Šikšnosparnių kojos ir pėdos yra per silpnos, kad stovint išlaikytų kūno svorį, todėl tuo metu, kai neskraido – sparnuočiai kabo žemyn galva. Tai naktiniai gyvūnai, kurie gerai mato naktį. Taip, šikšnosparniai nėra akli! Tik jų regimas vaizdas yra nespalvotas.

Filmų ir animacijos industrijoje su vampyrais tapatinami šikšnosparniai nėra kraugeriai, puolantys žmogų ar geriantys jo kraują. Daugumos šikšnosparnių racioną sudaro vabzdžiai arba vaisiai. Tik nedidelė dalis šikšnosparnių minta smulkiais graužikais, driežais, žuvimis, paukščiais. Pasaulyje žinoma daugiau nei 1000 šikšnosparnių rūšių ir vos 3 rūšys yra prisitaikiusios misti stuburinių krauju. Šios 3 krauju mintančios šikšnosparnių rūšys aptinkamos Pietinėje ir Centrinėje Amerikoje.

Šikšnosparniai – svarbi ekosistemos dalis. Nakties metu jie naikina kenkėjiškus vabzdžius. Tropikuose gyvenantys, vaisiais mintantys skraidantys žinduoliai ne tik išnešioja augalų sėklas, bet ir apdulkina naktį žydinčius augalus.

Egipto skraidantis šuo – Lietuvos zoologijos sode gyvenanti šikšnosparnių rūšis. Tai labiausiai Afrikoje paplitę šikšnosparniai, savo pavadinimą iš vietinių gyventojų gavę dėl į šuns panašaus snukučio ir švelnaus, tankaus kailiuko. Iki 15 cm užaugantys skraiduoliai yra vieni didžiausių pasaulyje ir gali sverti netgi 1,5 kg! Tai vaisiaėdžiai žinduoliai, zoologijos sode skanaujantys apelsinus, vynuoges, bananus, obuolius, kriaušes, pomidorus ir agurkus.

Su vieninteliais skraidančiais žinduoliais – šikšnosparniais, gyvūnų mylėtojai gali susipažinti iš arčiau, apsilankę Lietuvos zoologijos sode, kuriame spalio 28–31 dienomis artėjančio Helovyno proga vyksta moliūgiadieniai.

Kiekvieną dieną nuo 13 val. lankytojai kartu su gyvūnų prižiūrėtojais galės gaminti užimtumo priemones iš moliūgų, kuriomis iškart po užsiėmimo bus pradžiuginti vis skirtingi gyvūnai. Užsiėmimo metu ne tik smagiai praleisite laiką skaptuojant, pjaustant ir darant galvosūkius gyvūnams iš moliūgų, bet ir daug sužinosite apie zoologijos sodo gyventojus.

Tiesiai iš gyvūnų prižiūrėtojų lūpų išgirsite, kam gyvūnams reikalingi tokie žaislai, kuo ypatinga skirtingų rūšių gyvūnų priežiūra ir dar daugiau įdomių dalykų! Spalio 28–31 d., visi gyvūnų mylėtojai, atnešę ir padovanoję moliūgą Lietuvos zoologijos sodui, gaus 20 % nuolaidą vienam bilietui. Daugiau informacijos https://www.zoosodas.lt.

GALERIJA

  • Populiariausi Helovyno gyvūnai Lietuvos zoologijos sode
  • Populiariausi Helovyno gyvūnai Lietuvos zoologijos sode
  • Populiariausi Helovyno gyvūnai Lietuvos zoologijos sode
Lietuvos zoologijos sodo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Sūduvis

eikit šikt su ta mums svetima jankių švente, Lietuvoje tai susikaupimo ir rimties dienos.

NUOTRAUKA

Ach kaip Krabas persirengė... - VAMPYRAS!

Čiubaka

Kokio pympalo kiša mums tą jankišką šventę?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS