Simboliais užkoduoti ryšiai su gamta | kl.lt

SIMBOLIAIS UŽKODUOTI RYŠIAI SU GAMTA

  • 0

Galerijoje "Aukso pjūvis" veikia menininko iš Granados (Ispanija) Enrique’s J.Estudillo (kūrybinis slapyvardis – Copper Arte) personalinė paroda "Simboliai".

Kauno meno mylėtojai jau turėjo progos susipažinti su Copper Arte kūryba – jis dalyvavo kolektyvinėje parodoje "Fiarte", pristatytoje galerijoje "Aukso pjūvis" ir susilaukė teigiamų atsiliepimų. Tai padrąsino jį sukurti personalinės parodos kolekciją.

Graikiškas žodis "symbolon" reiškia ženklą. Copper Arte kūriniai – tai saviti ženklai ar idėjos, kurie lydi jį gyvenime ir atspindi gyvybinę jėgą, vyrišką kūrimo galią. Menininkas E.J.Estudillo tarsi konstruoja nuoseklų naratyvą apie simbolius, kuriuos jis pastebi gamtoje ir įprasmina saulės, mėnulio, žemės archetipus.

Metalas ir medis – gamtos elementai, kurių derinys žinomas ir Lietuvos skulptoriams. Abstraktaus reljefo plotmėje menininkas tarsi siekia simbiozės būdu susisieti su gamta. Jo metalo reljefuose naudojamas patinavimas, leidžiant variui oksiduotis, išnaudojant spalvų gamos transformacijas.

Variniai paveikslai – motyvuoti menininko vidinių išgyvenimų ir atspindintys jautrumo magiją, būties stebuklą. Dailininkas, suvokdamas abstrakcijai būdingą vizualųjį potencialą, kuria poetišką ryšį su žiūrovu, perteikia idėjas, emocijas ir prisiminimus, įkvėptus gamtos motyvų: augalų, medžio ir žemės, žievės raštų, interpretuoja gražiausių vietų mūsų planetoje formas. Abstraktus, ekspresyvus paviršiaus reljefas suvaldomas šlifuoto medžio kontūrais. Kūrybingai išnaudota vario savybė oksiduotis, patina suteikia platų spalvų spektrą: nuo oranžinės ir raudonos, nuo rudos iki žalios ar mėlynos. Sodri, kai kur bronzinė, dar kitur auksinė reljefo gama paryškinama juodu kontrastu. Toks spalvų žaismas būdingas Ispanijai. Kūriniuose  tarsi atkartojamos žmogaus kūno linijos: varinių gyslų ir venų raštai išryškėja ant juodo reljefinio paviršiaus.

Pora šioje parodoje eksponuojamų kūrinių yra įkvėpti maurų (arabų) meno. Jie yra sudėtingos ir paslaptingos nepaprasto grožio simetrijos, vadinamos arabesco reljefine ornamentika, būdinga islamo architektūrai. Granados Alambros regionui būdingi šie ornamentai – prototipai. Todėl autorius nori supažindinti žiūrovą su savo miesto turtingu meniniu paveldu.

Copper Arte sukūrė unikalią sieninės skulptūros kolekciją, skirtą supažindinti Lietuvos kultūros mylėtojus.


Kas? Cooper Arte paroda "Simboliai".

Kur? Galerijoje "Aukso pjūvis".

Kada? Iki 2016 m. sausio 10 d.

Parodą kuruoja Ina Mindiuz (VšĮ studija Mindiuzartė).

GALERIJA

  • Simboliais užkoduoti ryšiai su gamta
"Aukso pjūvis"/ Facebook nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS