Šalnoms pasidabravus laukus, itin jautrūs Lietuvos zoologijos sodo lankytojai pasipiktino, išvydę lauko voljeruose išdidžiai vaikštinėjančias žirafas.
„Darykite ką nors – juk negali gyvūnas, kurio gimtinė yra Afrika, pusvalandį stovėti šaltame ore. Ką jie, tie žirafos prižiūrėtojai, galvoja?! Gal jie širdies neturi?“ – stebėjosi į redakciją paskambinusi kaunietė Adelė K.
Šiuos kaltinimus ramiai atrėmė Zoologijos sodo direktorė Virginija Raudeliūnienė ir Žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.
„Mes įpratę prie nepelnytos kritikos, pastabų, nes mūsų lankytojams dėl suprantamų priežasčių trūksta žinių apie gyvūnus. Dabar, kai dieną oras įšyla šviečiant saulei, žinoma, išleidžiame žirafas į lauko voljerą ne tik rytą, bet ir po pietų. Kai kuriuose Čekijos zoologijos soduose žirafos išleidžiamos pasivaikščioti žiemą ant sniego. Jos braido po sniegą ir kitų šalių zoologijos soduose“, – tvirtino V.Raudeliūnienė.
Jos teigimu, šie ramūs zoologijos sodo gyvūnai taip pat išleidžiami pasivaikščioti žiemą, tačiau to niekada nedaroma, kai temperatūra svyruoja apie nulį, nes bijoma, kad žirafa gali per atlydį paslysti ir susižaloti.
Beje, karčiuotuosius pavianus – šių beždžionių tėvynė taip pat yra Afrika – galima leisti į lauką esant -5 laipsnių temperatūrai. Hiustono (JAV) zoologijos sode vėsiu oru ir sningant pasivaikščiojimu lauke mėgaujasi ne tik žirafos, bet ir gepardai, drambliai. Anot V.Raudeliūnienės, tuo nesunku įsitikinti, panaršius internete.
Pasak A.Grebliauskienės, negalima nuo ankstyvo rudens iki pavasario laikyti uždarius žirafas ankštame vidiniame voljere – joms būtina pasivaikščioti.
„Šiuos gigantiškus gyvūnus išleidžiame kaip ir karčiuotuosius pavianus laukan, kol temperatūra nepasiekia -5 laipsnių. Jiems leidžiame pakvėpuoti grynu oru iki 40 minučių. Kol jie būna lauke, tvarkome vidinį voljerą, tačiau durų laukan neatidarome, nes nenorime prarasti šilumos tegul ir ankštame, tačiau labai aukštame voljere – vienos iš žirafų ūgis siekia šešis metrus“, – aiškino A.Grebliauskienė.
Naujausi komentarai