Gyvybės langelyje Kaune naktį rasta palikta naujagimė | kl.lt

GYVYBĖS LANGELYJE KAUNE NAKTĮ RASTA PALIKTA NAUJAGIMĖ

Gyvybės langelyje Kaune antradienio naktį rasta palikta naujagimė.

Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 2.12 val. gimdymo namų gyvybės langelyje rasta 4-5 parų moteriškos lyties naujagimė.

Tėvai per tris mėnesius mėnesius gali bandyti susigrąžinti kūdikį.

Policija įprasta tvarka surinko medžiagą pagal Baudžiamojo kodekso 158 straipsnį, numatantį atsakomybę už vaiko palikimą. Už naujagimio palikimą gyvybės langelyje atsakomybė nėra taikoma. Naujagimio palikimas yra anonimiškas, tėvų neieškos teisėsauga ar vaiko teisių gynėjai.   

Gyvybės langelis yra speciali patalpa, į kurią įdėjus naujagimį, budintį personalą pasiekia signalas ir auklėtojos skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis patys tėvai.

Šiuo metu gyvybės langeliai Lietuvoje veikia maždaug dešimtyje įstaigų įvairiuose šalies miestuose.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, nuo gyvybės langelių įsteigimo iki dabar juose buvo palikta 90 vaikų, iš jų 14 tėvai susigrąžino. Praėjusiais metais buvo palikti aštuoni vaikai.

„Karantino metu (...) ir šiais metais daugiausia buvo palikta vaikų ir tai ką signalizuoja, kad turime būti dėmesingi besilaukiančioms mamoms“, – yra sakiusi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

Mjo

Tūsai baliai festivaliai po devynių mėnesių vargeliai

Duokit man

UŽAUGINSIU;)

tokiai

siulyciau sterilizacija, kad daugiau vaiku negimdytu, nes dar tas vaikas gali buti ir su visokiais apsigimimais, nes proto turinti merga niekada nepaliks savo vaiko, gyvuliai niekad nemeto savo vaiku, o cia kyst, myst ir jau vaikas, kuri reikia kazkam uzauginti tik ne tai paklodei
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS