Įkurtuvių maratonas Kauno rajono vaikų darželiuose šiemet jau finišavo | kl.lt

ĮKURTUVIŲ MARATONAS KAUNO RAJONO VAIKŲ DARŽELIUOSE ŠIEMET JAU FINIŠAVO

Praėjusią savaitę atidarius modulinį 200 vietų vaikų darželį, Akademijos miestelyje užgesintas dar vienas karštas taškas. Kaip ir buvo žadėjusi, Kauno rajono savivaldybė darželinukams šiais metais sukūrė beveik tūkstantį naujų vietų, o per palyginti trumpą laikotarpį – nuo rugsėjo 1-osios iki lapkričio 2 d. – švęstos aštuonerios įkurtuvės naujose ar atnaujintose ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Pasak Kauno rajono mero Valerijus Makūno, ikimokyklinio ugdymo galimybės išplėstos taikant įvairias formas: rekonstruojant ir modernizuojant senuosius pastatus, statant modulinius darželius, bendradarbiaujant su verslu ir plečiant šeimos darželius.

Atidarė Kovo 11-osios išvakarėse

Įkurtuvių maratonas pakaunėje prasidėjo Kovo 11-osios išvakarėse. Tądien Ilgakiemio mažyliai sugrįžo į atnaujintas mokyklos darželio patalpas. Jis per 39 veiklos metus nė karto nebuvo modernizuotas ir jau neatitiko higienos reikalavimų. Todėl statybininkai paliko tik sienas ir perdangas, o visa kita įrengė iš naujo.

Per palyginti trumpą laikotarpį – nuo rugsėjo 1-osios iki lapkričio 2 d. – švęstos aštuonerios įkurtuvės naujose ar atnaujintose ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Ilgakiemyje triūsusi bendrovė "Social Solutions" atliko vidaus apdailos darbus, pertvarkė šildymo ir vėdinimo sistemas, elektros instaliaciją, nutiesė vidaus vandentiekio ir nuotekų tinklus. Ilgakiemio mokyklai-darželiui buvo nupirkti nauji baldai, modernizuota virtuvė, kurioje maistas gaminamas ir darželio, ir mokyklos vaikams. Ilgakiemio mokykla-darželis, kurį lanko per 90 mažylių, tapo pirmuoju Kauno rajono darželiu, kuriame maitinimas organizuojamas švediško stalo principu. Darželio reikmėms šiemet pritaikytos ir Ilgakiemio kultūros centro ir buvusios Voškonių mokyklos patalpos. Pirmame objekte įkurtos dvi, o antrame – trys grupės.

Džiugi Rugsėjo 1-oji

Dar dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigos įkurtuves šventė ne mažiau reikšmingą dieną – rugsėjo 1-ąją. Mokslo ir žinių diena prasidėjo įkurtuvėmis naujai pastatytame Giraitės darželyje ir rekonstruotame Raudondvario lopšelyje-darželyje "Vyturėlis".

Skaičius: šiemet Kauno rajono savivaldybė darželinukams iš viso parūpino 937 naujas vietas.

Šalia senojo Giraitės darželio naujas modulinis darželis pastatytas žaibiškai – liepos 10 d. bendruomenei buvo pristatytas projektas, o rugsėjo 1-ąją į darželį jau rinkosi mažyliai. Moduliniame pastate įkurtos trys grupės šešiasdešimčiai vaikučių. Kiek vėliau mažuosius šios seniūnijos gyventojus pasitiko ir viena nauja modulinė grupė šalia Užliedžių daugiafunkcio centro.

Pernai rugsėjo 1-ąją pradinukams persikėlus į rekonstruotą pastatą Instituto gatvėje, Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinėje mokykloje-darželyje atsirado laisvų patalpų. Jas buvo nutarta pertvarkyti iš esmės: rekonstruotas pastato vidus, pasirūpinta naujais baldais, atnaujinta statinio išorė, sutvarkyta aplinka, įrengti nauji aikštynai. Įstaigai, bendruomenės pageidavimu, grąžintas senasis pavadinimas: Raudondvario lopšelis-darželis "Vyturėlis". Jei iki rekonstrukcijos čia buvo šešios darželio grupės, dabar yra trylika grupių su 225 vaikučiais.

Rugsėjo 17 d. duris atvėrė šalia Garliavos lopšelio-darželio "Obelėlė" pastato įsikūręs modulinis darželis. Garliavoje UAB "Cramo" suprojektavo ir įrengė laikinas patalpas iš modulių, kuriose įrengta 80 vietų keturioms ikimokyklinio ugdymo grupėms.

Išbandyta nauja praktika

Prieš mėnesį Domeikavoje, naujame Suopių kvartale, atidarytas aštuonių grupių darželis, kurį gali lankyti 160 vaikų. Vietų trūkumo darželinukams klausimą šioje vietovėje Kauno rajono savivaldybė išsprendė pasinaudodama nauja, Lietuvoje dar netaikyta praktika – darželio pastatą išsinuomodama iš verslo.

Išskirtinės architektūros darželį naujame kvartale pastatė UAB "MBS Baltic". Pastate įrengtos šildomos grindys, rekuperacijos sistema, naujausius standartus atitinkanti virtuvė. Įgyvendinti aplinką tausojantys sprendimai. Pavyzdžiui, grindys pagamintos iš perdirbtų medžio granulių. Darželio pastatas atitinka A+ energinio naudingumo klasę. Statinio sandarumo rodiklis nustatytas normas viršija net keletą kartų. Blogų kvapų darželyje nebus – juos šalins ozonatorius.

Patrumpino eilę

Lapkričio 3 d. Akademijoje atidarytą dešimties grupių modulinį darželį, Kauno rajono savivaldybės užsakymu, suprojektavo ir per šešias savaites šalia VDU Ugnės Karvelis gimnazijos esančiame sklype pastatė UAB "Cramo". Savivaldybė nupirko žaidimų aikštelės įrangos, baldų, patalynės, žaislų, ugdymo priemonių, raštinės prekių ir minkštojo inventoriaus.

Moduliuose įrengta 200 vietų, tačiau priimta 170 mažylių, nes darželyje sukomplektuota dalis lopšelio ugdymo grupių po penkiolika vaikų. Modulinis darželis Akademijoje vietų trūkumo problemos Akademijos ir Ringaudų seniūnijose neišsprendė – eilėje į darželius laukia 136 vaikai.

Šviežumas: modernizuotam Ilgakiemio darželiui buvo nupirkti nauji baldai.

Šiemet Kauno rajono savivaldybė darželinukams iš viso parūpino 937 naujas vietas. "Šiuo skaičiumi neapsiribosime, esame pasiryžę statyti darželių tiek, kad jų užtektų visiems mūsų krašto vaikams", – tikino Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius.

"Bus atnaujintas Lapių darželis. Rekonstruotame Karmėlavos lopšelyje-darželyje "Žilvitis" turėtų atsirasti dvi naujos grupės. Pradėję Ramučių kultūros centro rekonstrukciją irgi galvojame apie darželinukus. Iki 2022 m. pradinė mokykla su vaikų darželiu bus pastatyti Mastaičių gyvenvietėje", – tolesniais planais dalijosi Š.Šukevičius.

GALERIJA

  • Įkurtuvių maratonas Kauno rajono vaikų darželiuose šiemet jau finišavo
  • Įkurtuvių maratonas Kauno rajono vaikų darželiuose šiemet jau finišavo
  • Įkurtuvių maratonas Kauno rajono vaikų darželiuose šiemet jau finišavo
Kauno rajono savivaldybės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Ringaudai

Na nežinau nežinau su tais konteineriais. Jei saltesnis oras, turi sildyt kaip pamise, nes juise bus salta. O kai kaitins ir nevedins , arba vedins taip, kaip darzeliuose iprasta - atidaryt langus prie vaiku galvu kai vaikai miega, tai sergamumas bus zveriskas. O be to, prie Akademijos tu konteineriu nei privaziuisi, nei prieisi, o vaikams zaisti vietos ner visai. Aisku, geriau nei nieko, bet cia ne sprendimas buvo..

Expert

Durniau-miestietis meras stato kapitaliai,o kaimietis meras atveža plastikinius,kenksmingus vaikams konteinerius,ir sudeda į krūvą.Be to kaimietis meras tą konteinerių krūvą pastatė ant Akedemijos jaunimo taip mėgstamos krepšinio aikštelės.Dabar vienoje vietoje,50 metrų atstumu yra sugrūsti 2 darželiai ir vidurinė mokykla,kuriuoje vaikai sunkiai telpa.Naujojo darželio vaikai eis popietės miego,o už 10 metrų yra mokyklos futbolo aikštė,tai kamuolys į tuos konteinerius atsimuš kas 10 minučių.Vienu žodžiu-tie konteineriai vaikams yra greitas rajono valdžios populistinis sprendimas,kuris labai panašus į įžymūjį lauko tualetą prie Kauno pilies,nors ten mes žinome kainą,o šiuo atveju tyla.......Valstybės kontrolė galėtų pasidomėti....

l

Gerai miestietis užspaudė kaimietį, tai kaimietis būdamas meru nuo 2007 m. rėkdamas koks jis šaunuolis, šiemet staiga rajono vaikams kiek darželių atidarė. Kuris meras labiau nusipelnė?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS