Įvairus technikos parkas – kokybiško darbo garantas | kl.lt

ĮVAIRUS TECHNIKOS PARKAS – KOKYBIŠKO DARBO GARANTAS

Vietos gyventojai ir svečiai pastebi, kad Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios aplinka, Pyplių piliakalnis Ringaudų seniūnijoje, Žalgirio parkas Babtų seniūnijoje, kitos viešos erdvės įvairiose pakaunės vietovėse, gatvės ir šaligatviai miesteliuose bei gyvenvietėse atrodo nepriekaištingai. Atsakymo, kas nusipelno pagiriamojo žodžio, ilgai ieškoti nereikėjo: šių objektų priežiūrą jau kuris laikas yra perėmęs Komunalinių paslaugų centras (KPC).

Moderniai ir neteršiant aplinkos

"Be kitų veiklų, bendrovė prižiūri viešas erdves Kauno rajone: mechaniškai valo gatves ir šaligatvius, mechanizuotai ir rankomis pjauna žolę, valo sniegą, tvarko gatvių apšvietimą ir atlieka kitus darbus", – vardijo KPC Eksploatacinio-techninio skyriaus viršininkas Dainius Sakavickas.

Tai bendrovė daro visose seniūnijose, bet dažniausiai darbuojasi Garliavos, Ringaudų, Raudondvario, Karmėlavos, Domeikavos, Užliedžių, Akademijos, Alšėnų, Rokų, Garliavos apylinkių, Zapyškio ir Babtų. "Važiuojame ir į atokesnes seniūnijas, jei darbų pakankamai. Neseniai gatvių ir šaligatvių valymo technika triūsė Užliedžių, Ringaudų ir Domeikavos seniūnijose, kiekvienoje jų darbo užteko visai dienai. Prieš tai tvarkėme dviračių taką nuo Kauno ribos iki pat Zapyškio bažnyčios: nušlavėme dangą, nušienavome pakraščius", – vardijo pašnekovas.

Mechanizuotai gatvės ir šaligatviai valomi modernia technika: prie traktoriaus kabinamu šlavimo įrenginiu "Brod Twist" arba vakuumine šlavimo mašina "Alwark". "Jie leidžia šluoti kokybiškai ir nekeliant dulkių. Kai sukaupiame didesnį sąšlavų kiekį, jas išgabename į Lapių sąvartyną", – pasakojo D. Sakavickas.

Pjovėjus aprūpino katėmis

Šiltasis metų laikas, ypač kai netrūksta lietaus, kelia galvos skausmą vejų savininkams. Juokaujama, kad kartais net galima girdėti, kaip greitai auga drėgmės nestokojanti žolė. Tačiau nei prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, nei Žalgirio parke šiemet dar neteko braidžioti po kelius siekiančią žolę.

Sudėtinga: statūs Pyplių piliakalnio šlaitai sunkina darbus. / Komunalinių paslaugų centro nuotr.

Prie Zapyškio šventovės ar Žalgirio parke veja pasirūpinti galima mechaniškai, o Pyplių piliakalnio priežiūra yra gerokai sudėtingesnė ir užtrunka ilgiau. Čia žolė šienaujama rankiniu būdu, visą teritoriją trys darbininkai nupjauna per 2–3 savaites. Kad stačiuose šlaituose pjovėjams su nešiojamosiomis žoliapjovėmis darbuotis būtų saugiau, KPC juos aprūpino vadinamosiomis katėmis, kurias naudoja alpinistai kopti į kalnus.

"Pjauname žolę įvairios paskirties plotuose, su šlaitine žoliapjove prižiūrime pakeles seniūnijose. Manevringa vejos pjovimo technika leidžia pjauti parkus, skverus ir kitus žaliuosius plotus", – vardijo Eksploatacinio-techninio skyriaus viršininkas.

Technikos parkas – įvairus

Plėsti veiklos spektrą ir kokybiškai atlikti darbus KPC leidžia turimas įvairios technikos parkas. Pavyzdžiui, 3,5 t autobokštelis su 22 m aukščio strėle yra puikus pagalbininkas, kai reikia operatyviai tvarkyti ar prižiūrėti gatvių apšvietimo tinklus, pjauti ar genėti medžius, montuoti reklaminius tentus, prižiūrėti pastatus, valyti latakus, šalinti varveklius ir teikti kitas aukštai atliekamas paslaugas.

Kauno rajone konkuruojame su septynių daugiabučių namų administratoriais ir džiaugiamės gyventojams siūlydami žemus ir patrauklius paslaugų įkainius.

Apgenėjus medžius nereikia sukti galvos, kur dėti šakas: bendrovė jas susmulkina turimu "Husmann" smulkintuvu, o gauta žaliava panaudojama biokurui.

Platus veiklos spektras

Be jau įvardytų funkcijų, KPC gamina ir tiekia šiluminę energiją, eksploatuoja aštuonias katilines: Babtuose, Karmėlavoje, Vandžiogaloje, Neveronyse, Sitkūnuose, Vilkijoje, Kačerginėje ir Batniavoje. Nuo praėjusių metų bendrovė šilumą tiekia 24 švietimo įstaigoms ir dviem seniūnijoms Kauno rajone, šiluma aprūpina 52 daugiabučius.

KPC administruoja bendrojo naudojimo objektus, vykdo techninę priežiūra, šildymo ir karšto vandens sistemų aptarnavimą ir priežiūrą, aptarnauja 96 daugiabučius namus įvairiose Kauno rajono seniūnijose: Garliavoje, Karmėlavoje, Linksmakalnyje, Neveronyse, Ringauduose, Ežerėlyje, Vandžiogaloje ir Batniavoje. "Kauno rajone konkuruojame su septynių daugiabučių namų administratoriais ir džiaugiamės gyventojams siūlydami žemus ir patrauklius paslaugų įkainius", – sakė D. Sakavickas.

Nuo 2014 m. bendrovė administruoja ir daugiabučių modernizavimo (renovavimo) projektus. "Iki 2020 m. gruodžio 31 d. modernizavimo projektai baigti 55-iems daugiabučiams namams. Rezultatai džiugina, nes šilumos suvartojimas mažėja 45–69 proc. Gyventojams kompensuojami 100 proc. investicinių planų, techninių darbo projektų, ekspertizės techninės priežiūros priemonės ir 30 proc. energinį efektyvumą didinančių statybos darbų išlaidos. Likusi dalis finansuojama iš lengvatinio kredito", – teigė pašnekovas.

Patogu: 3,5 t autobokštelis su 22 m aukščio strėle yra puikus pagalbininkas ne tik tvarkyti gatvių apšvietimo tinklus. / Komunalinių paslaugų centro nuotr.

2019 m. gruodžio 31 d. Kauno rajono savivaldybės pasirašyta sutartis dėl komunalinių atliekų išvežimo Kauno rajone leido KPC įkurti rinkliavos skyrių, kurio pagrindinė užduotis – užtikrinti kokybišką ir sklandų mokesčių už komunalines atliekas surinkimą, jų administravimą.

Pandemijos piko metu KPC organizavo daugiabučių namų dezinfekavimo darbus.

Veiklų spektras vis dar plečiasi. Nuo 2020 m. spalio mėnesio iki šios dienos pasirašytos 24 sutartys dėl šilumos gamybos ir tiekimo bei šildymo sistemų priežiūros paslaugų verčia įmonę judėti į priekį, taikyti įvairius sprendimus, susijusius su šilumos tiekimu ir priežiūra. "Iššūkių tikrai netrūksta, tačiau bendradarbiaujame su Kauno rajono savivaldybe, ieškome geriausių sprendimų", – patikino D. Sakavickas.

GALERIJA

  • Sudėtinga: statūs Pyplių piliakalnio šlaitai sunkina darbus.
  • Tausojimas: sukauptas didesnis sąšlavų kiekis išgabenamas į Lapių sąvartyną.
  • Patogu: 3,5 t autobokštelis su 22 m aukščio strėle yra puikus pagalbininkas ne tik tvarkyti gatvių apšvietimo tinklus.
Komunalinių paslaugų centro nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS