Kada liausimės kankinti gyvūnus? | kl.lt

KADA LIAUSIMĖS KANKINTI GYVŪNUS?

Lietuvoje dar apstu gyvūnų šeimininkų, labai neatsakingai prižiūrinčių įvairius augintinius – tai patvirtina Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešimas.

Pasak šios tarnybos viršininkės patarėjo Linijaus Valiuškos, pernai tarnyba gavo net 198 pranešimus dėl gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimų – 41 vienas iš jų pasitvirtino. Devyni užfiksuoti pažeidimai perduoti Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentui bei Kauno miesto ir rajono savivaldybių administracijų Viešosios tvarkos skyriams, 41 atveju gyvūnams pagalba buvo suteikta vietoje, iškvietus gyvūnų globos specialistus paimti prastai prižiūrimus gyvūnus laikinai globai. "Pagrindinės gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimų priežastys:18 atvejų gyvūnai kentėjo dėl sužeidimų, ligų; 12 buvo netinkamai laikomi, trys kentė alkį ir / ar troškulį, dviem buvo suvaržyta judėjimo laisvė, vienas nuolat kentė baimę ir stresą, penki – dėl kitų priežasčių", – vardijo L.Valiuška.

Daugiausia skundų gauta dėl gyvūnų augintinių – 126, dėl ūkinių gyvūnų – 34, dėl laukinių gyvūnų – 12, dėl kitų ūkio subjektų (kur laikomi gyvūnai ar jais prekiaujama) – 26. Pažeidėjams taikytos administracinio poveikio priemonės: 14 įspėjimų, keturios piniginės baudos, du asmenys perduoti teismui, 18 asmenų įsipareigojo nustatytu laiku pašalinti trūkumus.

Priminsime, kad XX a. pabaigoje Jungtinėje Karalystėje buvo įkurta Ūkinių gyvūnų gerovės taryba, kuri paskelbė labai svarbias rekomendacijas, pasaulyje dabar žinomas kaip "Penkios gyvūnų laisvės":

1.Laisvė nuo troškulio ir alkio – gyvūnas turi turėti priėjimą prie gėlo vandens, pašaro, kad būtų patenkintas vandens ir maisto medžiagų kiekis jo normaliai kondicijai ir sveikatingumui palaikyti.

2. Laisvė nuo nepatogumo – užtikrinti tinkamą aplinką, įskaitant pastogę, apsaugą nuo nepalankių oro sąlygų.

3. Laisvė nuo skausmo, sužalojimo ir ligos – gyvūnams turi būti laiku suteikiama veterinarinė pagalba, įskaitant prevencines priemones nuo ligų ir sužalojimų.

4. Laisvė išreikšti normalų elgesį – turėti pakankamai erdvės judėti, turėti galimybę bendrauti su kitais gyvūnais.

5. Laisvė nuo baimės ir streso – gyvūnai turi būti prižiūrimi ir laikomi tokiomis sąlygomis, kad išvengtų nereikalingos įtampos, streso.

Jei pastebėsite, kad pažeidžiama bent viena iš penkių aukščiau išvardytų gyvūnų laisvių, jūs galite (ir turite) apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ar jos padaliniams visą parą veikiančia nemokama telefono linija 8 800 40 403 arba internetu, užpildę elektroninę pranešimo formą: http://vmvt.lt/skundu-formos

GALERIJA

  • Jei jums taip būtų suvaržyta judėjimo laisvė, tai, greičiausiai, labai nepatiktų.
  • Ar norėtumėte atsidurti tos nuolat gentainių pešiojamos papūgėlės vietoje?
L. Valiuškos nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (29)

zelemunčikas

Zoofilams.Karvės tokiom(-iem) turėti negalima,nes dviese lovoje nesutilps.

tam Manau

išsigaudyk dvikojus ,o nevaryk ant kačių,didesnių myžnių kaip dvikojis nėra,dar gerai ,kad moterys nekilnoja kojos ir nevaro ant namo sienų.Atvažiuoja darbininkai remontuoti laiptinę,o tualeto jiems neatveža,tai tie to namo sienas iš visų pusių apmyžo,o gyventojai apsimetė,kad nemato,tik tarp savęs pasiguodė,kad tie remontininkai stovi prie namo sienos nesidrovėdami ir varo pimpalą išsiėmę.Tfu,brudai.

Nuomone

Siandien ryte maciau viena parazitka vedesi suni, rankose laike maisiuka, suo pasiko, ji apsisuko ir staigiai nuleke, nespejau, buciau iskoliojusi kaip reikalas. Ir is kur tokiu parazitu atsiranda, zino, kad zmones pyksta, vaidina, kad renka, bet to nedaro, o mes visi turim braidyti po sudus. Turiu suni, ir zinau visus musu rajono zmones su sunimis, kurie renka, o kurie ne.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS