Kaip šiemet sekėsi karantino nukamuotiems Kauno ketvirtokams ir dešimtokams? (testų rezultatai) | kl.lt

KAIP ŠIEMET SEKĖSI KARANTINO NUKAMUOTIEMS KAUNO KETVIRTOKAMS IR DEŠIMTOKAMS? (TESTŲ REZULTATAI)

  • 0

Mokslo metų pabaigoje vyksta ne tik dvyliktokų žinių įvertinimas – brandos egzaminai, bet ir ketvirtokų, aštuntokų, dešimtokų pasiekimų patikrimas. 

Abiturientų brandos egzaminų sesijos, prasidėjusios šią savaitę, rezultatų teks ilgokai palaukti, jaunesnių mokinių patikrinimo įvertinimai jau aiškūs. 

Kauno miesto savivaldybės atstovai portalui kauno.diena.lt teigė, kad mokyklas Kaune lankantys vaikai ir jaunuoliai užduotis įveikė geriau nei likę šalies mokiniai, nors vidurkis nėra labai geras.

„Šių metų Kauno miesto savivaldybės dešimtokų lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatai 3,1 procento, o matematikos 2,6 procento aukštesni už Lietuvos  vidurkį“, – komentavo savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Martinkienė.

Lietuvių kalbos ir literatūros pasiekimų patikrinimo maksimalus galimas taškų skaičius buvo 60, šalies taškų vidurkis – 29,5, o Kauno miesto savivaldybės – 32,5 taško.

Matematikos pasiekimų patikrinimo maksimalus galimas taškų skaičius – 45, šalies taškų vidurkis 25,0, o Kauno miesto savivaldybės – 27,6 taško.

Prieš dvejus metus Kauno miesto savivaldybės lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo metu aukščiausius įvertinimus (9-10 balų ) gavo 20.02 procento dešimtos klasės mokinių, visos Lietuvos aukščiausi įvertinimai (9-10 balų ) – 14,45 proc. 

2019 metų Kauno miesto savivaldybės matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo metu aukščiausius įvertinimus (9-10 balų) gavo 17,64 procento dešimtos klasės mokinių, visos Lietuvos aukščiausi įvertinimai (9-10 balų ) – 10,29 proc. 

Šiųmetiniai ketvirtokai pirmą kartą tokio tikrinimo užduotis ir uždavinius sprendė prie kompiuterio ekranų, dėl ko nebegalėjo viršyti testui skirto laiko – sistema nebeleisdavo įvesti atsakymų. Anksčiau mokiniai, mokytojams leidžiant, dar galėdavo baigti užduotis. Pavyzdžiui, matematikos teste per 45 min. reikėjo įveikti 40 užduočių.

Kiek jų nespėjo su dideliu užduočių kūrėjų ritmu ir nespėjo net perskaityti visų užduočių, savivaldybės atstovė nepateikė, nes tokia informacija saugoma atskirai mokyklose.

Anot R. Martinkienės, Kauno miesto savivaldybės ketvirtokų, šiemet dalyvavusių elektroniniame nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime, lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatai 2,3 procento, o matematikos 1,1 procento aukštesni už Lietuvos  vidurkį.

Kauno miesto savivaldybės surinktų taškų vidurkis skaitymo 23,0 iš 31 (šalies – 21,9), matematikos 29,5 iš 40 (šalies – 27,0) taškų. 

R. Martinkienė pridūrė, kad „dešimtokai kovo mėnesį atliko bandomuosius elektroninius pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo testus, todėl atliekant pagrindinio ugdymo pasiekimo testus  gegužės mėnesį, nesklandumų nebuvo“. 

Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinime dalyvavo ir aštuntokai. Nacionalinė švietimo agentūra akcentavo, kad „visiems mokiniams šis patikrinimas yra turimų žinių įvertinimas, parodantis, kurias žinias ir gebėjimus reikia stiprinti“.

Agentūros direktorė Rūta Krasauskienė pranešime spaudai atkreipė dėmesį, kad ketvirtokų patikrinimo rezultatai nėra naudojami svarstant, ar mokinys galės mokytis penktoje klasėje, lygiai kaip ir aštuntokų rezultatai nelemia perkėlimo į devintąją klasę. Patikrinimas nėra privalomas.

Aštuntokų matematikos surinktas šalies taškų vidurkis siekė 29,6 taško iš 50 maksimalaus galimų taškų skaičiaus, o skaitymo surinktas šalies taškų vidurkis siekė 27 taškus iš 37 maksimalaus galimų taškų skaičiaus. Šių testų atlikimui skirta 60 minučių.

Tiek skaitymo, tiek matematikos užduotys buvo parengtos ir lenkų bei rusų kalbomis mokiniams, kurie mokosi tautinių mažumų mokomąja kalba.  

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS