Katė su ūsais, bet be uodegos? Pereiti į pagrindinį turinį

Katė su ūsais, bet be uodegos?

2025-07-08 11:47 klaipeda.diena.lt inf.

Šį savaitgalį, liepos 12–13 dienomis, tarptautinėje kačių parodoje Kauno rajone, Akademijoje, VDU Žemės ūkio akademijos parodų paviljone, žiūrovai galės išvysti apie 400 populiarių ir itin retų kačių veislių, kurias į parodą atveš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Italijos, Suomijos, Prancūzijos, Švedijos, Ukrainos, Danijos, Rumunijos, Slovakijos, Vengrijos, Čekijos, Graikijos, Norvegijos kačių augintojai.

Ne visas kates galima vadinti ilgauodegėmis. Gamta sukūrė daugybę kačių veislių, papuošė jas įvairių spalvų kailiais. Trumpauodegės katės – tai irgi nuostabus gamtos kūrinys. Katės tiesiog gimsta trumpesne uodega. Kai kas gali suabejoti, ar tokios trumpauodegės katės yra tokios pat grakščios ir moka laviruoti laipiodamos. Neabejokite! Visos trumpauodegės katės pasižymi šoklumu, lankstumu, elegancija ir gyvybingumu.

Japonų bobteilai, Kymro katės (cymrikai), manksai, Kurilų bobteilai – tai FIF‘e (Tarptautinės felinologų federacijos) pripažintos trumpauodegių kačių veislės. Visos išvardytos katės yra itin retos, tačiau šioje parodoje bus net penki Kurilų bobteilai – ilgaplaukiai ir trumpaplaukiai. Kaip pasakoja šių kačių mylėtojai, Kurilų bobteilai, kurių uodegytės ilgis vos 3–8 cm, puikiai prisitaiko prie šeimos gyvenimo būdo, yra švelnūs su žmonėmis, puikūs medžiotojai ir žvejai, neturi kvapo. Nenustebkite parke pamatę kartu su visa šeima vaikštinėjančią trumpauodegę katę – Kurilų bobteilai mielai palaiko kompaniją pasivaikščiojimų metu, atsiliepia šaukiami, atneša numestą žaislą!

Lietuvos felinologų draugija „Bubastė“ parodas rengia daugiau nei 30 metų. Parodose veislių populiarumas nuolat kinta. Prieš 25–30 metų parodose matydavome beveik vien persus. Vėliau ištisą dešimtmetį populiarumo rekordus Lietuvoje mušė britų trumpaplaukiai. Šie stambus, ramūs trumpaplaukiai „meškinai“ didelėmis apvaliomis ryškiomis akimis populiarūs iki šiol ir jų šioje parodoje matysime visą būrį, tačiau parodos populiarumo rekordininkai – Meino meškėnai. Rekordininkai ne tik todėl, kad jų parodoje bus arti 70, bet ir savo dydžiu. Tai didžiausia pasaulio naminių kačių veislė.

Norvegų Miškinės katės ypač populiarios Skandinavijoje, jos sudarys didelę konkurenciją Meino meškėnams ne tik įspūdingu dydžiu, bet ir aukšta veisline kokybe.

Šios parodoje kaip niekad daug bus ragdolų ir Abisinijos veislės kačių.

Ragdolų, kitaip dar vadinamų skudurinėmis lėlėmis, populiarumas mūsų šalyje nuolat auga. Veislės ypatumas – nuostabios mėlynos akys, kurios gali būti intensyvios safyro spalvos. Ragdolai dažniausiai būna „point“ tipo – tai reiškia, kad jų ausys, snukutis, uodega ir letenėlės yra tamsesnės nei kūnas, panašiai kaip Siamo kačių. Tik nesupainiokite parodoje ragdolų su Šv. Birmos katėmis, kurių išskirtinis bruožas – simetriškos baltos kojinaitės ant visų keturių letenų.

Abisinijos katė dažnai vadinama kate pasaulio karaliene. Jos savo išvaizda primena mažą laukinį gyvūną – galbūt net miniatiūrinę pumą ar gepardą. Ši veislė žavi grakštumu, atletiškumu ir išskirtine elegancija. Abisinijos katės trumpas blizgantis kailis pasižymi vadinamuoju „ticking“ – kiekvienas plaukelis turi keletą skirtingų spalvų žiedų. Tai suteikia kailiui gyvybingumo, gylio ir švytėjimo efektą. Didelės migdolo formos išraiškingos akys, protingas ir smalsus žvilgsnis, didelės plačiai išdėstytos ausys, meilus balsas – sužavės kiekvieną.

Devonšyro reksų parodoje irgi bus, nors daugelyje šalių jie laikomi ganėtinai reta veisle. Devonai, taip juos vadina šių kačių mylėtojai, turi trumpą garbanotą kailį, plačią krūtinę, ilgą elegantišką kaklą, didžiules lyg elfo ausis ir įspūdingas didžiules ovalias akis. Augintojai sako, kad šios katės yra išskirtinio intelekto, jų elgsena nepanaši į kitų gentainių – sprendimus priima savotiškai, racionaliai, visuomet yra geros nuotaikos, o kalbinamos visuomet atsako skirtingo tembro miauksėjimu, į pokalbį „įjungdamos“ ir didžiules akis bei ausis. Tad nenustebkite, jei devonų savininkai visi kaip vienas tvirtins, kad susikalba su savo katėmis. Veislė unikali ir tuo, kad vietoj ilgų tiesių turi garbanotus ūsus. Beje, šių kačių garbanoti ir antakiai.

O kokia gi būtų paroda, jeigu negalėtume grožėtis gracingomis orientalų (Rytų kačių) ar Siamo katėmis? Šių žalių ir mėlynų akių savininkių prisistatys visas elegantiškas būrys.

Tarptautinėje parodoje bus ir retų kačių – sfinksų, pūkuotųjų persų, Tailando, Šartre, Turkų angoros, Amerikos kurlų ir Somalio kačių. Jeigu pasiilgote egzotų, kurie Lietuvoje jau tapo reta kačių veisle, tai jų irgi bus net septyni.

Parodos dalyviai varžysis dėl titulų ir specialiai šiai parodai sukurtų „Keramika Insula“ prizų – nuostabių keraminių taurių su katinais. Nugalėtojai taip pat bus apdovanoti LFD „Bubastė“ įsteigtais apdovanojimais bei parodos rėmėjo įmonės UAB „Kaivana“ aukščiausios kokybės „Carnilove“ pašarais ir „Churu“ skanėstais.

Parodos lankytojai laukiami šeštadienį ir sekmadienį nuo 10 valandos. Bilietais bus prekiaujama parodos vietoje.


Šeštadienį vyks „Baltic wave“ – bendras dviejų didžiausių felinologinių sistemų FIF‘e ir WCF konkursas, kuriame bus karūnuota geriausia iš geriausiųjų katė. Nugalėtoja bus apdovanota keramiko D. Jociaus sukurtu prizu. Šis geriausios katės konkursas, kurį organizuoja Lietuvos felinologų draugija „Bubastė“ ir asociacija „Alpha Catum“, rengiamas nuo 2021-ųjų ir planuojamas rengti kasmet. Pernai geriausia kate buvo išrinkta Devonšyro reksų veislės katė iš Lenkijos ABIGAIL Fedra Rex*PL.

Išsami informacija www.bubaste.lt

Bilietų kainos:

suaugusiesiems – 6 Eur;

vaikams nuo 5 iki 12 metų ir pensininkams – 3 Eur;

šeimos bilietas – 12 Eur;

vaikams iki 5 metų įėjimas nemokamas.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra