Kaune atidaromas rekonstruotas kino teatras „Romuva“ | kl.lt

KAUNE ATIDAROMAS REKONSTRUOTAS KINO TEATRAS „ROMUVA“

Kaune penktadienį po penkerius metus trukusios rekonstrukcijos atidaromas seniausias šalyje kino teatras „Romuva“.

Kauno miesto savivaldybės laikinasis administracijos direktorius Tadas Metelionis BNS teigė, kad rekonstrukcija, trukusi nuo 2017 metų gegužės iki šio pavasario, atsiėjo apie 2 mln. eurų.

Už šiuos pinigus sutvarkytas pastato fasadas, atnaujintos inžinerinės ir vėdinimo sistemos, sutvirtintos konstrukcijos, sumontuotos naujos akustinės dangos, restauruoti langai, durys, kitos autentiškos paveldosauginės art deco stiliaus detalės.

Taip pat Didžiojoje salėje įrengta erdvi scena, tinkama šokio, teatro, muzikos pasirodymams ir konferencijoms, sumontuotos šiuolaikiškos 227 sėdimos vietos, įdiegta nauja garso ir apšvietimo technika, užkulisiuose – grimo bei persirengimo kambariai.

Be to, lankytojus pasitiks nauja Kamerinė salė su 50 sėdimų vietų ir moderni klasė edukacinėms veikloms, ji talpins apie 20 dalyvių.

Rekonstrukciją atliko bendrovė „Verslo“.

„Romuvos“ istorija prasidėjo 1938 metais, kai verslininkai Antanas ir Petras Steikūnai nusipirko sklypą Laisvės alėjoje ir po dvejų metų, balandį, atidarė kino teatrą.

Tarpukariu jis pripažintas erdviausiu, moderniausiu ir originalumu pralenkiančiu ne tik Kauno, Lietuvos, bet ir kai kuriuos Baltijos šalių kino teatrus.

2015 metais pastatui suteiktas Europos paveldo ženklas, o šiuo metu jis – vienas iš Kauno modernizmo architektūros simbolių, pretenduojančių patekti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Gairės: kino teatras, Romuva
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Anonimas

Olietuvisku pavadinimu nera,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ačiū

Matjošaičiui.

Valera Manokunas

Nu i mias naikinam viska ka mum liepe.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS