„Kauno dienos“ studijoje – psichologės įspėjimas: paauglio mokslo pasiekimai priklauso nuo aplinkos | kl.lt

„KAUNO DIENOS“ STUDIJOJE – PSICHOLOGĖS ĮSPĖJIMAS: PAAUGLIO MOKSLO PASIEKIMAI PRIKLAUSO NUO APLINKOS

  • 6

Šiandien „Kauno dienos“ studijoje svečiuojasi raidos psichologijos tyrėja dr. Rasa Erentaitė.

Mokiniams iš nepalankios socialinės – ekonominės aplinkos būdingas žemas arba vidutiniškas noras mokytis, lyginant su bendraamžais, augančiais geresnėmis sąlygomis. Kitaip sakant, skurdžiau gyvenantys vaikai mokosi prasčiau, taip tarsi užkoduodami prastesnę savo ateitį ir sukurdami nenutrūkstamą nepritekliaus ciklą, atskleidžia Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų vykdomas tyrimas.

Tačiau jam vadovaujanti R.Erentaitė turi ir gerų žinių vargingiau gyvenančioms šeimoms. Jei vaikas įtraukiamas į kultūrinį gyvenimą, jo mokymosi rezultatai gerėja. Vadinasi, vaiko laimė kuriama ne tik pinigais, bet ir kultūra. Tačiau turėtų neraminti tyrimo atskleistas pandemijos poveikis. Per karantiną ir jį lydėjusį nuotolinį mokymąsi net ketvirtadalis pažangiausių mokinių pajuto sumažėjusią motyvaciją siekti mokslo vaisių. Ryškiai sumenko jų noras įgyti naujų žinių ir stengtis dėl aukštų įvertinimų gimnazijoje. Apie šių reiškinių priežastis, galimas pasekmes ir būdus jų išvengti „Kauno dienos“ studijoje kalbamės su raidos psichologijos tyrėja R. Erentaite.

GALERIJA

  • Gražvydas Muižys <span style=color:red;>(iš kairės)</span> ir Rasa Erentaitė
  • Rasa Erentaitė
Vilmanto Raupelio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

TFU

pasijaute niekingas skirstymas i aukstumas ir zemumas pagal kisene

Nesutinku su psichologės teoginiais.

Aš pati augau neturtingoje daugiavaikėje Šeimoje. Magistrantūrą su pagyrimu baigiau. Dabar dirbu savarankiškai, pagal individualią veiklą ir dar dvejose mokyklose Vaikus mokau. Daugelis ne turtuolių mano Mokinių mokosi dešimtukais. Straipsnis dvelkiantis diskriminacija. Ir taip kalba psichologė! Ir apie nuotolinį per kategoriškai Ponia teigia. Daug kam tinka toks mokymosi modelis. Mano pačios Dukra nuotoliu mokydamasi per pertraukas dar ir papuošalus gaminti pradėjo, ne tik kad mokytis labai taip patinka, kai galima su kaikuriais piktesniais mokytojais tiesioginio kontakto ir jų rėkavimų išvengti. Labai daug, visgi, įtakos turi Mokytojai Vaikų motyvacijai. Yra dar vis dirbančių pagal tarybinių laikų metodikas. O Toks Ponios psichologės išdėstytas vaikų skirstymas į "kastas" irgi yra atgyvena.

Numis

Tyrėja turi savų vaikų paauglių? Ar čia tas pats variantas kaip virėjos Beatos sesuo nutaisiusi žinovės veidą aiškino - pinigus investuoju į vaikų lavinimą, mano vaikai lanko tik privačias mokyklas! Štai tyrėjai ir atsakymas. Skurdžiai lanko valstybines mokyklas ir mokosi iš tikrųjų. O turčiai numeta pora dešimčių tūkstančių privatininkams ir vualia!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS