Kauno mugės prekeiviai: žmonių daug, bet nepalyginsi su Vilniumi Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno mugės prekeiviai: žmonių daug, bet nepalyginsi su Vilniumi

2026-03-13 13:36

Prie Kauno „Žalgirio“ arenos penktadienį iškilo Kauno Kaziuko mugės palapinės. Jau nuo ryto žmonių minios, tačiau kalbinti tautodailininkai, kiti prekeiviai neslepia, kad po Vilniaus Kaziuko mugės kaunietiškoji atrodo kuklokai.

„Noriu užsidirbti“, – neslėpė keramikas Saulius Bobinas. Mugėse jis dalyvauja jau daugybė metų. 

„Vilniaus niekas neperspjaus. Ir geriau perka, ir organizuota, ir šimtametės tradicijos“, – sakė kaunietis. 

Jau ir pats spėjo pasidairyti kaunietiškoje mugėje, bet ne lašinių. „Savo turim. Pats rūkinu. Reikia ir su kolegomis pasisveikinti“, – geros nuotaikos nestokojo keramikas.   

Gražiais jo molio dirbiniais žmonės ne tik domisi, bet ir perka. „Taip, imsiu šiuos abu“, – ilgai rinkusis apsisprendė trumpam į Lietuvą grįžusi tautietė.

Moteris pasakojo, kad kai tik turi galimybę, visuomet grįžta į gimtinę būtent taikydama Kaziuko mugės savaitgaliui. Nusiminė supratusi, kad pražiopsojo vilnietiškąją, tačiau apsidžiaugė pamačiusi palapines Kaune.

„Labai vertinu rankų darbą, lietuvišką paveldą“, – sakė emigrantė, gyvenanti Anglijoje. Be keramikos ji dar planuoja įsigyti Jadvygos vaistažolių. S. Bobinas čia pat rekomenduoja apžiūrėti šimtalapius, sūrių. Moteris purto galvą, sūrių – ne, ne, pieno produktų nevartoja.

Labai vertinu rankų darbą, lietuvišką paveldą.

Kiek paėjėjus sustojame prie mėsos gaminių. Paragavimui greitai papjaustomi sūdyti lašiniai, tuoj ir skilandžio. Ragaukite ir pašteto. „Kartu su baranka“, – juokiasi praeivė, ir čia pat pasigamino vieno kąsnio sumuštinį su lašinio gabalėliu ir riestainio kampeliu. „Oi, labai tinka“, – šypsodamasi padrąsino prekeivė.

Žmonės vieni sustoja paragauti, kiti eina pro šalį dairydamiesi. „Išbandau pirkinį“, – krepšių pynėjas kolegai rodo, ką nešasi įsidėjęs į savos gamybos pintinę.   

Kiek kainuoja? Kur pagaminta? Iš kur jūs? Ar turite tokių pačių tik kitokių? Aplink daugybė klausimų, daugybė kvapų, daugybė vaizdų.

Prekeiviai – ne tik vietiniai amatininkai, gamintojai. Juvelyrikos palapinėse, ant kurios latviški užrašai, bendraujama lietuviškai, nors jaučiasi latviškas akcentas. „Taip, lietuviškai išmokau mugėse. Suprantu daug ką, bet papasakoti lietuviškai galėčiau tik su muge, su juvelyrika susijusiomis temomis“, – pasakoja Kriste, pristatanti Rygos juvelyro Edgars Skulte dirbinius iš sidabro ir žalvario. 

Palygino, kad papuošalai iš žalvario Lietuvoje dar labiau populiaresni nei Latvijoje. Mugės Kaune jai patinka, nes draugiška aplinka. Iš čia visuomet parsiveža vilnos mezgimui, suvenyrų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Nijolė

Kaune ir mugės vieta yra nelabai kas, visiškai nepatogus susisiekimas,nejau organizatoriai nesupranta? Centre,ir susisiekimas geras, ir yra kur pasivaikščioti, suoliukai Laisvės alėjoje,ir iš bet kur patogu.Viena kartą buvau Kaziuko mugėje prie Žalgirio arenos ,nepatiko.Gyvenu Aleksote, perėjei tiltą ir tu jau džiaugiesi švente,o dabar....
2
-1
Jaunalietuviai

Tikriausiai Kaunas dar nėra tiek prisileidęs rusofašistų. Kaune galimai nėra tokių "ministrių", kurioms ne nuostabu, kad Vilnius pasidarė rusišku.
3
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų