Kovo 8-ąją – dėmesys moterims ir laisvės atėmimo įstaigose | kl.lt

KOVO 8-ĄJĄ – DĖMESYS MOTERIMS IR LAISVĖS ATĖMIMO ĮSTAIGOSE

  • 2

Kauno tardymo izoliatoriaus suimtosios ir nuteistosios sulaukė staigmenos iš pareigūnų Moters dienos proga. Saugumo valdymo skyriaus specialistės sugalvojo padaryti įvairias grožio procedūras čia įkalintoms moterims. Prieš Kovo 8-ąją pareigūnės surengė akciją, pavadintą „Grožio sala“.

Pareigūnės visą pusdienį suimtosioms darė manikiūro, plaukų, veido masažo, makiažo ir kitas procedūras, atnaujino šukuosenas. Negana to, moterys kaip realiame grožio salone buvo pavaišintos kava, sausainiais, šokoladu.

„Grožio sala“ tardymo izoliatoriuje veikė laikantis visų saugumo reikalavimų, per karantiną taikomų laisvės atėmimo vietose.

Po procedūrų artėjančios Moters dienos proga visos moterys buvo pasveikintos – gavo po rožę. Kaip teigė suimtosios, jas nustebino pareigūnų staigmenos, kurių metu jos pasijuto tarsi namuose.

„Dėmesys suimtosioms svarbus ypač dabar, kai jos kelis mėnesius gyvai negalėjo dėl karantino ribojimų susitikti su artimaisiais. O tokios pareigūnų iniciatyvos gerina psichologinį klimatą, mažina įtampas įkalinimo įstaigose tarp nuteistųjų ir pareigūnų, keičia požiūrį į pareigūnų darbą. Galiu tik palaikyti Kauno Tardymo izoliatoriaus pareigūnių akciją – šaunuolės, kad geba taip subtiliai keisti santykius su nuteistaisiais. Sveikinu jas ir visas bausmių sistemoje dirbančias su Moters diena“, – sako Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktorius Virginijus Kulikauskas.

Galiu tik palaikyti Kauno Tardymo izoliatoriaus pareigūnių akciją – šaunuolės, kad geba taip subtiliai keisti santykius su nuteistaisiais.

Kovo 8-ąją savotiškai paminėjo ir bausmę Panevėžio pataisos namuose atliekančios moterys. Nors ir ne specialiai Kovo 8-ajai, bet kaip tik dabar šioje laisvės atėmimo įstaigoje baigta įrengti patalpa su treniruokliais ir dušine, kur moterys galės sportuoti ir mankštintis.

Panevėžio pataisos namų nuteistosios Moters dienai sušoko visame pasaulyje išpopuliarėjusį šokį „Jerusalema“. Dainoje dainuojama apie taikią vietą, kurioje nėra rūpesčių, tik džiaugsmas ir laimingi žmonės. „Jerusalema“ lyg koks virusas užkrėtęs gera nuotaika milijonus žmonių, dabar šokiui įkvėpė ir Panevėžio nuteistąsias tokiu būdu solidarizuotis su pasaulio moterimis ir pasitikti pavasarį.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Ale ,kokios universalios

Tos specialistes...Viska moka,net manikiura..

Monika

a Lietuvoj moterys matoma , kur kaška padaro neiprasta tokioj istaigoj arba nori būti prezidentė , nors ir kitoj valstybej , kaip Baltarusija , a ka ne taip yra

SUSIJUSIOS NAUJIENOS