Planuoja jungtis Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai. Penktadienį susijungimo projektas pristatomas Švietimo ir mokslo ministerijoje.
„Visų mūsų noras, vizija – turėti Lietuvoje tokią aukštąją mokyklą, kuri būtų itin patraukli studentui ir dėstytojui, lyderiaujanti mokslo ir studijų srityse, puikiai vertinama pasaulyje. Ryžtingai siekdami šio tikslo, einame keliu, kurio sėkme jau įsitikino ne viena Europos valstybė, ir tai šalyje darome pirmieji – telkiame stipriausių šalies universitetų pajėgumus“, – rašoma KTU rektoriaus Petro Baršausko laiške studentams.
Pasak rektoriaus, keliamas tikslas – sujungti turimas kompetencijas bei intelektinį potencialą biomedicinos ir technologijos mokslų srityse, sukurti pasaulinio lygio studijų ir aukštojo mokslo instituciją.
„Norint, kad šios vizijos virstų realybe, laukia 3–4 metai įtempto darbo, kurių rezultatas džiuginantis bus tik tuomet, jei į juos įsitrauksime bei juose aktyviai dalyvausime visi“, – sako rektorius.
Pasak jo, susijungimas galėtų įvykti iki 2020-ųjų rugsėjo.
„Tikiu, kad jau 2020-ųjų rugsėjo 1-ąją pasitiksime būdami stipriausio ir pažangiausio Lietuvos universiteto bendruomenės nariais“, – sako P.Baršauskas.
KTU ir LSMU iki 2025 metų kelia tikslą būti tarp 250 geriausiųjų pasaulio universitetų.
„Lietuvoje milijonui gyventojų tenka 14,5 aukštojo mokslo institucijų, tuo tarpu Europos Sąjungos šalių vidurkis – 4,6. Ši statistika vienareikšmiškai sako, kad aukštojo mokslo tinklo optimizavimas mūsų šalyje – būtinas, tačiau daug metų nepradedamas vykdyti procesas. Tikimės, kad atsiras politinė valia ir procesas pagaliau pajudės“, – teigia P. Baršauskas.
„Žinoma, kad šis sudėtingas ir ilgas procesas vyktų sklandžiai, būtina valstybės parama. Valstybė turi investuoti į savo ateitį, pažangą“, – įsitikinęs LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas.
Abiejų universitetų vadovai pabrėžia, kad pastaraisiais metais KTU ir LSMU yra ne konkurentai, o glaudžiai bendradarbiaujantys partneriai. Abu universitetai prisidėjo prie mokslo ir verslo slėnių „Santaka“ ir „Nemunas“ įsteigimo; 2013 m. inicijavo bendrų mokslinių tyrimų programą sveikatos technologijos ir biotechnologijos tema, finansuojamą iš vidinių institucijų lėšų; kartu su Lietuvos energetikos institutu (LEI) 2014 m. įkūrė Nacionalinį inovacijų ir verslo centrą (KTU NIVC), vienijantį slėnių „Santaka“ bei „Nemunas“ veiklas.
Šiuo metu KTU, LSMU ir Vilniaus universitetas su užsienio partneriais dirba prie itin svarbaus nacionaliniu mastu sveiko senėjimo mokslo ir technologijų ekscelencijos centro „HEALTH-TECH“ steigimo projekto, finansuojamo Europos Komisijos lėšomis.
Naujausi komentarai