Po patirtos stuburo traumos Gintarė nenuleido rankų: moteris džiaugiasi jau pasiektais rezultatais | kl.lt

PO PATIRTOS STUBURO TRAUMOS GINTARĖ NENULEIDO RANKŲ: MOTERIS DŽIAUGIASI JAU PASIEKTAIS REZULTATAIS

Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninės pacientė Gintarė jau po truputį pradeda vaikščioti. Prieš šešerius metus slidinėjimą kalnuose jaunai merginai apkartino patirta stuburo trauma. „Vos tik patyrus traumą, Prancūzijoje medikai atliko stuburo fiksaciją ir operaciją, kurios metu pažeistas slankstelis įtvirtintas implantais, – prisimena mergina. – Bet aš nebegalėjau vaikščioti ir judėjau tik neįgaliųjų vežimėlyje.“

Grįžusi į Lietuvą, pacientė atvyko į Kauno klinikų Kulautuvos reabilitacijos ligoninę.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Jurgita Kriaučiūnienė sako, kad įvertinus pacientės būklę, pastebėtas kojų paralyžius, surandėjimas kelių ir čiurnų sąnariuose.

„Patyrus tokias traumas, reikalingiausia procedūra – kineziterapija, todėl Gintarei ji taikoma tiek salėje, tiek vandenyje. Taip pat atliekamos ir kitos procedūros, sustiprinančios kineziterapijos poveikį“, – pasakoja J. Kriaučiūnienė.

Ji priduria, kad parinktos procedūros padeda išlaikyti raumenų tonusą, surandėjimų profilaktiką ir gerina kraujotaką. „Prabėgus metams nuo procedūrų taikymo pradžios, pacientės būklė ir savarankiškumas gerėjo. Iš pradžių mergina pradėjo vaikščioti su vaikštyne, vėliau – su alkūniniais ramentais, – aiškina gydytoja. – Reikšmingai sustiprėjo jėga kojų raumenyse.“

Šiuo metu Gintarė jaučiasi gerai, džiaugiasi pasiektais ir vis dar siekiamais rezultatais. „Pastebiu, kad pasikeitė mano vaikščiojimas. Pagaliau galiu eiti su ramentais, o tai – mano ir gydytojų ilgai siektas rezultatas, – šypsosi ji. – Norisi padėkoti visam ligoninės personalui už pagalbą ir už tai, kad čia visada norisi grįžti.“

Merginos istorija – sėkmės pavyzdys kitiems pacientams. „Aš visada ją pateikiu kaip pavyzdį tiems, kuriems trūksta motyvacijos. Visa gijimo eiga priklauso nuo paties žmogaus ir jo noro pasveikti“, – pažymi J. Kriaučiūnienė.

Kulautuvos reabilitacijos ligoninė yra reabilitacijos centras, akredituotas teikti stacionarines ir ambulatorines I ir II lygio paslaugas pacientams, sergantiems kraujotakos ir nervų sistemų ligomis.

GALERIJA

  • Po patirtos stuburo traumos Gintarė nenuleido rankų: moteris džiaugiasi jau pasiektais rezultatais
Asmeninio arch. nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

sekmes

greiciau pasveikt....

Anonimas

Nusiperka kelionę ir kartų nelaimę.Atrodo nėra būdu kaip pailsėti netraumuojant save.Paslidinėjo,ne vienas su kelionę ir mirtį nusipirke.Sekmes ieškoti laimės kur jos nėra.

Raimis

Moderni ligoninė, svarbiausia puikūs specialistai. Neseniai teko gydytis, įsitikinau
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS