Popiežiaus vizito metu – nakvynė Kauno mokyklose | kl.lt

POPIEŽIAUS VIZITO METU – NAKVYNĖ KAUNO MOKYKLOSE

  • 10

Į popiežiaus aukojamas mišias rugsėjį Kauno Santakoje atvyksiantiems maldininkams siūloma nemokama nakvynė mokyklose, pranešė LRT televizija.

Juos jau pasirengusios priimti 12 Kauno ugdymo įstaigų. Tuo metu senamiestyje esančiuose viešbučiuose popiežiaus vizito dienomis nebeliko laisvų vietų.

Jono Jablonskio gimnazija – viena iš 12 mokyklų, sutikusių priimti į popiežiaus Pranciškaus aukojamas mišias Santakoje atvyksiančius piligrimus. Gimnazijos vadovai sako, kad čia galės nakvoti iki 180 maldininkų.

„Tai pirmas kartas, kai apgyvendiname tokį kiekį žmonių. Yra viena problema, kad tai – savaitgalis, ir pastatas yra priduodamas saugos tarnybai, turėtume pajungti signalizaciją. Tai nebus jungiama signalizacija, reikia galvoti, kad visgi užtikrins ir paties pastato, ir žmonių saugumą. Bet žiūrime labai pozityviai. Žinome, kad dalyvaus savanoriai, kurie padės sklandžiai organizuoti apgyvendinimą“, – sakė Kauno J. Jablonskio gimnazijos direktorė Danguolė Miškinienė.

Mokyklose norintys nakvoti piligrimai gali registruotis internetu. Iki šiol užsiregistravo beveik tūkstantis, bet neabejojama, kad skaičiai didės, o jei reikės – dar daugiau Kauno mokyklų maldininkams atvers duris.

„Kaip žinia, norėdami dalyvauti mišiose, į Santaką piligrimai galės patekti iki 8 valandos ryto. Todėl ypač grupes, kurios atvyksta iš toliau, mes kviečiame apsvarstyti galimybę nakvoti Kauno miesto mokyklose,  kad kuo anksčiau galėtų ateiti į Santaką“, – sako Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro vadovė Agnė Grigaitytė.

Senamiestyje esančiuose viešbučiuose popiežiaus vizito dienomis laisvų kambarių jau nėra. Vieną kitą laisvą vietą dar galima rasti toliau nuo centro esančiose apgyvendinimo įstaigose.

Popiežius Pranciškus Vilniuje ir Kaune lankysis rugsėjo 22–23 dienomis. Skaičiuojama, kad rugsėjo 23-ąją į Kauną atvyks keli šimtai tūkstančių maldininkų. Norintys nakvoti mokyklose, užsiregistruoti kviečiami iki rugsėjo 1 dienos. Nakvynė mokyklose bus nemokama. 

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Anonimas

Lietuvaičiai,argi nieko nelyko jūsų širdyse tikėjimo.Geriau neburnokite prieš Dievą,nes niekas nežino kas buvo ir kas bus.Tikėki savo širdyje. O tie kurie juodina ateis atpildo diena. Gerai pamastykite apie savo poelgius.

To Edmundas

Paziuresim kiek pats gausi pensijos. Jei dar negauni. O jei jau gauni, tai dziaukis, kad i pensija isejai prie 2018 metus. Nes dabar pensija skaiciuoja pagal taskus. 1 taska gauni, jei alga buvo apie 800 euru. O tiek gauna nedaugelis. Va perskaiciuotu gaunamas pensijas pagal nauja tvarka, tada daugelis gautu iki 300 euru

...

Edmundėli, mokėt pensiją - Valstybės pareiga; o štai valstybinės religijos ir nėra, tai ir nėra ko remti tų kurie privalo patys sugebėt save išlaikyt.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS