Ragina atkreipti dėmesį į opią problemą kelyje: esu matomas, o tu? | kl.lt

RAGINA ATKREIPTI DĖMESĮ Į OPIĄ PROBLEMĄ KELYJE: ESU MATOMAS, O TU?

  • 1

Kiekvieną savaitę į gydytojų priežiūrą Kauno apskrityje patenka po 2–3 pėsčiuosius, kurie buvo sužaloti eismo įvykio metu. Beveik kas antras iš jų buvo sužaloti pėsčiųjų perėjose ir daugelis įvykių nutiko esant blogam matomumui arba tamsiu paros metu. Kaip elgtis, ką daryti, kad išvengtume to? Pats pirmas veiksmas visai nesudėtingas – užsidėkime atšvaitą, kad būtume ryškūs ir matomi kelyje.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su socialiniais partneriais artėjančius tris mėnesius kauniečius, kėdainiškius, jonaviškius ir kaišiadoriškius ragins atkreipti dėmesį į jų saugumą kelyje. Prasidėjusiu tamsiuoju laikotarpiu pareigūnai skatins gyventojų sąmoningumą ne tik įvairiomis prevencinėmis akcijomis, bet ir kartu su socialiniais partneriais įrengtais socialinės reklamos „Esu matomas, o Tu?“ stendais, kviečiančiais pėsčiuosius tapti ryškesniais kelyje.

„Bendraujant su policijos atstovais sužinojome, kad pėsčiųjų matomumo kelyje problema yra itin opi, ypač nuo spalio, kuomet vis tamsiau. Daugiau nei dešimt metų padedame matomais tapti savo klientams, tad džiaugiamės galėdami prisidėti prie šio socialinio projekto, skirdami reklaminius plotus. Tikimės, kad šio projekto metu atkreipsime pėsčiųjų dėmesį ir jie taps ne tik matomesni, bet ir saugesni“, – teigė bendrovės „LT Advert“ generalinis direktorius Andrius Labanas.

Prie šio socialinio projekto taip pat prisijungė ir stilingą įvaizdį kūrė „Stiliaus klasė“. Abejingu neliko ir pats vaikų turintis bei daugelį metų policijos pareigūnu dirbantis Naurimas Zaveckas, į šį projektą žvelgęs pro fotoaparato objektyvą.

„Informaciniai stendai greta judrių miesto gatvių – puiki priemonė atkreipti tiek pėsčiųjų, tiek vairuotojų dėmesį į tamsiuoju paros metu kelyje tykančius pavojus. Atšvaitas gali išgelbėti gyvybę, todėl džiaugiamės galėdami tęsti visuomenei itin prasmingą bendradarbiavimą su Kauno apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu ir prisidėti prie dar vienos socialinės idėjos įgyvendinimo. Tikimės, kad ši iniciatyva didins eismo dalyvių sąmoningumą ir atkreips visuomenės dėmesį į tamsiuoju paros metu svarbų aspektą – saugumą kelyje“, – komentuoja bendrovės „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorė Jurga Petrauskienė.

Tris mėnesius truksiančio socialinio projekto metu pareigūnai planuoja ne vieną akciją, skirtą tiek pėstiesiems, tiek ir vairuotojams bei dalinasi patarimais, skirtais eismo dalyviams.

Pėstieji, primename jums:

Būkite ryškūs. Dėvėkite šviesius, ryškius viršutinius rūbus, prie kurių būtų pritvirtinti šviesą atspindintys elementai – ypač naktį;

Sustokite. Prieš eidami per perėją, įsitikinkite, kad vairuotojas jus pastebėjo ir stabdo automobilį – stabtelėkite ir pats, pabandykite užmegzti akių kontaktą su vairuotoju.

Kairė, dešinė, kairė. Net jei ir sustojote, nepamirškite apsižvalgyti. Pažvelkite į kairę, dešinę ir vėl į kairę pusę – tik įsitikinus, kad tikrai saugu ženkite į kelią.

Būkite budrūs. Dėmesį sutelkite ne į telefone gautą žinutę, skambutį, muziką ausinukuose, o į kelią.

Stebėkite ženklus. Kirskite kelią pėsčiųjų perėjose, jei jos reguliuojamos – tai tik tuomet, kuomet leidžiama. Ten, kur nėra perėjų – rinkitės tik gerą matomumą turinčias, o naktį gerai apšviestas vietas.

Skėtį aukštyn. Lyja ir esate prie pėsčiųjų perėjos su skėčiu? Tokia maža smulkmena, bet jei jis tamsus, jo dėka galite tapti vos matomi, todėl prie pėsčiųjų perėjos kilstelėkite jį aukštyn ir nepamirškite visų prieš tai išvardintų patarimų.

Vairuotojau, nepamiršk:

Sulėtinti greitį. Prieš kiekvieną pėsčiųjų perėją ir sankryžą mažink greitį tiek, kad prireikus nedelsiant sustotum.

Akys į kelią. Sakysite, o kur kitur? Na, atsakymų sulaukiame įvairių ir tai tikrai ne visuomet būna mobilusis telefonas.

Žiūrėti dukart. Prie pėsčiųjų perėjos reikėtų tikėkis ir pėsčiųjų. Stebėk abi kelkraščio puses, įsitikinkit, ar kitoje eismo juostoje sustojęs automobilis neužstoja einančio pėsčiojo. Stebėkite. Dukart.

Saugumas. Dažnu atveju, ypač esant blogoms oro sąlygoms, reikia rinktis ne maksimalų leidžiamą, o saugų greitį, kad prireikus suvaldytumėte automobilį.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Stasys

Ar jums neatrodo,kad vien iš vairuotoju reikalavimas saugoti pėsčiuosius rezultatų mažai duos.O kodėl patis pestieji neišsaugojau,eina kaip tankai prieš judantį automobilį,plepa telefonu įr zioplineja.Jiems reikia tik vieno žingsnio,minutės kantrybės įr liks sveiki.Automomili sustabdyti reikia žymiai daugiau laiko įr oro tarša mažės jėgų prieš vieną pestieji nesustos dešimtis automobiliu

SUSIJUSIOS NAUJIENOS