Šokiravo darbininkų elgesys: kur žiūri mūsų darbdaviai? Darbo inspekcija? | kl.lt

ŠOKIRAVO DARBININKŲ ELGESYS: KUR ŽIŪRI MŪSŲ DARBDAVIAI? DARBO INSPEKCIJA?

  • 26

Kauniečiai užfiksavo, kaip daugiabutį namą renovuojantys darbininkai nepaiso net elementarių darbo saugos reikalavimų ir rizikuoja susižaloti.

Portalo kauno.diena.lt skaitytojai pasidalijo vaizdo įrašu, kuris prieš kelias dienas buvo padarytas Birštone. Vaizdo įraše matyti, kaip renovuojant Vilniaus gatvės 10-ąjį namą darbininkai elgiasi visiškai neatsargiai ir nesaugiai.

Matyti, kad vienas darbininkas užlipęs ant kažkokios pakylos, vedančios nuo žemės link pirmojo aukšto langų. Jis tarsi stovi ant nedidelės atbrailos. Apačioje primėtyta įvairių statybinio laužo atliekų. Šiam vyrui kitas darbininkas paduoda kažkokį daiktą, matyt, įrankį, reikalingą darbų atlikimui. Nei vienas darbininkas nedėvi šalmų, nėra prisirišę saugos diržais. Iš viso, net nėra pastatyta normalių pastolių, ant kurių darbininkai galėtų atlikti reikiamas statybų užduotis.

„Iki nelaimės vienas žingsnis. Kur žiūri mūsų darbdaviai? Darbo inspekcija?“ – klausė į redakciją besikreipęs vyras.

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) specialistai pažymėjo, kad iš užfiksuotos medžiagos akivaizdu, kad dirbama nesaugiai, todėl informacija yra registruota ir persiųsta atitinkamam VDI skyriui.

VDI atstovai nurodė, kad matomi pažeidimai patenka į tų baudų, pagal Administracinių nusižengimų kodekso 96 str., kurios nuo lapkričio 1 d. dvigubės. Pirmiausia, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimas užtraukia baudą darbuotojui nuo 30 iki 90 eurų.

Be to, Darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimas užtraukia baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 240 iki 880 eurų.

„Minėto straipsnio 2 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, jeigu dėl to galėjo įvykti nelaimingas atsitikimas darbe, avarija ar atsirasti kitų sunkių padarinių, užtraukia baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 1 tūkst. iki 2 tūkst. eurų“, – dar apie gresiančias baudas komentavo VDI.

„Tuo pačiu norime informuoti, kad jau pradėjo veikti VDI sukurta mobilaus telefono programėlė „zinok teises“, kurioje vienu mygtuko paspaudimu galima nufotografuoti pažeidimą ir nusiųsti VDI. Ten taip pat galima gauti įvairios informacijos darbo santykių bei darbų saugos klausimais“, – apie tai, kur galima kreiptis pastebėjus darbo saugos pažeidimus, pridūrė VDI atstovai.

Gairės: renovuojamas namas, darbininkai, dirba be apsaugos priemonių, darbo inspekcija, nesaugus darbas, skaitytojo naujiena
Rašyti komentarą
Komentarai (26)

Andreika

darbdavys rūpinasi, kad darbininkai turėtų galimybę gerti darbe ir susižaloti, t.p. kad per daug neuždirbtų

Andrius

Rašoma kad ne saugaus darbo ivyki uzfiksavo vietos gyventojas. Tačiau video akivaizdžiai matosi,kad tas vietinis gyventojas video filmuoja būdamas pats ant daugiabučio stogo. Tai logiškai mastant ka tas gyventojas ant daugiabučio stogo daro??? Įprastai ant daugiabučio stogo pateikimo durys būna rakinamos,tad tai gyventojas ant stogo kažką dare neleistino,arba tas filmuotojas pats buvo tos pačios firmos darbuotojas ir savo kolegas pakiso

Art

Nu jo. Saugumas tik didina kaina. Pastebi, o uz saugaus darbo kaina verkia kai reikia moketi.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS