Tradicinė Aludarių šventė vėl drebins Kauną: jubiliejų vainikuos M. Mikutavičiaus koncertas | kl.lt

TRADICINĖ ALUDARIŲ ŠVENTĖ VĖL DREBINS KAUNĄ: JUBILIEJŲ VAINIKUOS M. MIKUTAVIČIAUS KONCERTAS

  • 10

Liepą alaus darykla „Volfas Engelman“ vėl kviečia šėlti jau tradicija tapusioje Aludarių šventėje. Aludarystės amato meistrai Kaune bus pagerbiami jau penktą kartą, tad netrūks šventinių staigmenų, geros nuotaikos, naujų bendrovės „Volfas Engelman“ gėrimų skonių ir geros muzikos, kurią kurs ryškiausi šalies atlikėjai.

Patogesnė erdvė

Šiemet prie alaus daryklos „Volfas Engelman“ aludarystės meistrų, visų miestiečių ir Kauno svečių šventė vyks liepos 22-ąją.

Aludarystės meistrai bus pagerbti prie bendrovės „Volfas Engelman“ firminės parduotuvės esančioje teritorijoje, M.K.Čiurlionio g. 5. Šiame kieme bus ir daugiau vietos, ir daugiau galimybių šokti ir ragauti specialiai šventei sukurtų gėrimų.

„Šventė išaugo ir tame skverelyje mes nebetelpame, todėl ji persikelia į mūsų teritoriją, netoli firminės parduotuvės. Dabar ten vyksta gražinimo darbai ir iki liepos ši vieta bus neatpažįstama. Šiemet tikimės Aludarių dienos šventėje sulaukti apie 10 tūkst. dalyvių“, – teigė alaus daryklos „Volfas Engelman“ Rinkodaros skyriaus vadovas Mantas Matukaitis.

Pasak alaus daryklos specialistų, naujoji vieta bus gerokai patogesnė, mat čia tilps daugiau atrakcijų šventės lankytojams. Be to, teritorija suteiks ir daugiau privatumo.

„Ši vieta – alaus daryklos puoselėjamo aludarystės kvartalo centras, kurį planuojame stipriai atgaivinti. Čia jau numatyta daug kultūrinių renginių, pramogų, geros nuotaikos ir gyvybės“, – apie tai, kad Aludarių dienos minėjimas bus tik startas naujose erdvėse vystyti įvairius projektus, kalbėjo bendrovės Aludarystės kompetencijų centro koordinatorė Audronė Saulėnienė.

Išskirtiniai skoniai

Specialiai Aludarių šventei „Volfas Engelman“ ruošia gėrimų degustacijų. Taip pat vienos dienos festivalyje bus galima paragauti ir specialiai šiai progai paruošto nealkoholinio alaus ir atrasti netikėtų skonių.

Vieta: šiemet Aludarių dienos šventė vyks prie bendrovės „Volfas Engelman“ firminės parduotuvės M.K.Čiurlionio g. 5. / Vilmanto Raupelio nuotr.

„Šventėje pristatysime keturis naujus gėrimų skonius, kurie sukurti mūsų studijoje. Vyks šių naujienų degustacijos, kurios tapo svarbia renginio dalimi. Taip pat viso Aludarių festivalio metu veiks maisto vagonėliai, todėl nealkoholinio alaus skoniai galės pintis ir su įvairiais užkandžiais ar neatrastais patiekalais“, – į liepos mėnesį vyksiančią tikrą skonių fiestą viliojo koordinatorė A.Saulėnienė.

Tradiciškai bus atidaryta ir nealkoholinio alaus statinė. Tai bus dar kitoks skonis, mat gėrimas verdamas specialiai Kaune vyksiančiai Aludarių dienai, tad kitos progos paragauti išskirtinio gėrimo gali ir nebūti.

Organizatoriai džiaugiasi, kad šalyje keičiasi vartojimo kultūra, atsiranda tradicijų degustuoti, mėgautis kažkuo dar neatrastu, leistis į skirtingų gėrimų ir maisto skonių paieškas.

„Džiugu, kad galime būti šio pokyčio dalis. Jau dešimtmetį augame patys, plečiame eksporto šalių geografiją, kuriame naujus produktus. Be to, didėja alaus daryklos indėlis į kultūrinį gyvenimą, neseniai įgyvendinome mažosios daryklos plėtrą, savo studijoje sulaukiame vis daugiau svečių, besidominčių aludaryste. Tad jubiliejiniai Aludarių dienos minėjimo metai yra puiki proga atsigręžti atgal ir įvertinti nueitą kelią, o kartu pakviesti žmones leistis į naujų skonių paieškas“, – kalbėjo A.Saulėnienė.

Su bendrovės „Volfas Engelman“ patalpomis ir gamybos procesu bus galima susipažinti virtualių ekskursijų metu. Aludarių dienos proga alaus darykla numačiusi ir įvairios atributikos, tad šventės akimirkas dalyviai galės ilgiau prisiminti.

Kiekvienas turi kalendoriuje ryškiai pasižymėti liepos 22-ąją ir nusiteikti nerti į Aludarių dienos fiestos šurmulį.

Atiduos pagarbą amatui

Alaus daryklos „Volfas Engelman“ siekis – gaivinti senąjį aludarių kvartalą, kuris šioje Kauno vietoje buvo nuo senų laikų. Todėl Tarptautinės Aludarių dienos minėjimas yra svarbus renginys, jungiantis ir aludarystės meistrus, ir istorinį aludarystės kvartalą.

„Jau penktus metus kviečiame pažymėti Aludarių dieną. Turime ir šio vienos dienos festivalio nuolatinių lankytojų, kurie reikalauja vis didesnės renginio kokybės. Smagu, kad šiemet pavyko suburti muzikantų kolektyvą, kuris atitiks kiekvieno skonį. Savo veikla, manau, iš tiesų prisidedame prie aludarystės puoselėjimo“, – kalbėjo M.Matukaitis.

Siekdamas atiduoti pagarbą tikriesiems alaus meistrams, „Volfas Engelman“ išlaiko ir tradicija tapusius šventės akcentus. Aludarių laukia išskirtinis dėmesys. Kaip pažymi daryklos atstovai, ši profesija yra labai sena ir dabar beveik išnykusi, todėl nusipelnė ne tik Tarptautinės Aludarių dienos, bet ir pagarbos kiekvieną dieną.

„Aludariai Lietuvoje žinomi nuo senų laikų. Alų jie virė jau XI a., o šis amatas labiausiai išpopuliarėjo po keleto šimtmečių. Puoselėdami tradicijas, kurios neatsilieka nuo geriausių Europos aludarystės papročių, šiandien Lietuvos aludariai kuria tai, kuo galime didžiuotis savo namuose ir visame pasaulyje. Tačiau apie šią profesiją visuomenė žino palyginti nedaug.

Aludario profesija yra reta, reikalaujanti įgūdžių, specifinių žinių ir, žinoma, talento. Abu mūsų aludariai yra baigę mokslus Vokietijoje: kad pasiektų tikrą meistrystę, jiems reikėjo daug pastangų ir dešimtmečius siekiančios praktikos. Taigi aludariu gali būti tikrai ne kiekvienas“, – profesijos išskirtinumą akcentavo A.Saulėnienė.

Pasak jos, siekiant tapti puikiu aludariu, reikia ne tik žinių, ilgametės praktikos, bet ir didelės meilės savo darbui. Būtent ši bendrovės „Volfas Engelman“ vertybė bus atspindima ir jau greitai vyksiančiame renginyje.

Ryškūs pasirodymai

Audarystės kompetencijų centro koordinatorė A.Saulėnienė tikino, kad Aludarių dienos proga geros nuotaikos tikrai netrūks, nes šventės nuotaiką kurs ryškūs Lietuvos atlikėjai.

„Kauniečių ir miesto svečių laukia dovana – vakarą vainikuos Marijono Mikutavičiaus koncertas. Dar iki jo pasirodymo šventinę nuotaiką kurs jaunimo ypač mylimas didžėjus Jovani. Muzikinį pasirodymą dovanos ir žavesiu spinduliuojanti grupė „Sisters on Wire“, – muzikinę programą pristatė A.Saulėnienė.

Tiesa, šiemet renginio pabaigoje dangus fejerverkais nesušvis ir siekiant tvarumo, ir dėl garsų, keliančių nemalonių asociacijų dėl karo iš Ukrainos pasitraukusiems žmonėms.

Tačiau kitų pramogų ir skonių derinių bus tikrai per akis. Todėl kiekvienas turi kalendoriuje ryškiai pasižymėti liepos 22-ąją: nusiteikti nerti į Aludarių dienos fiestos šurmulį ir M.K.Čiurliono g. 5 esančioje bendrovės „Volfas Engelman“ teritorijoje smagiai praleisti laiką bendraminčių kompanijoje.

GALERIJA

  • Skoniai: Aludarių dienos proga bus galima eiti įvairių gėrimų skonių pažinimo keliu.
  • Vieta: šiemet Aludarių dienos šventė vyks prie bendrovės „Volfas Engelman“ firminės parduotuvės M.K.Čiurlionio g. 5.
Vilmanto Raupelio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Paskutinioji

Naujas meras uždraus ne tik alaus šventes, bet ir naujametinį šampaną.

stumbras sake irgi

neatsiliks-darys bealkoholines degtines degustacijas su radzi-a kas ten yra-gelezinkelio turgu perejai ir vietoj

Taigi

Pavarys auksini lietuti.daugiau wc pastatykit.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS