Uždaromas „Lesės“ padalinys: laukiniai gyvūnai nebebus priimami | kl.lt

UŽDAROMAS „LESĖS“ PADALINYS: LAUKINIAI GYVŪNAI NEBEBUS PRIIMAMI

  • 7

Gyvūnų globėjai paskelbė netikėtą žinią, jog Kauno rajone įsikūrusiame gyvūnų prieglaudos „Lesė“ padalinyje nebebus priimami ir globojami laukiniai gyvūnai. Nuo šiol prieglaudoje glausis tik naminiai augintiniai, ištikti nelaimių.

Laukinių gyvūnų nepriims

Ne kartą sužeistus laukinius gyvūnus pastebėję kauniečiai kreipėsi į „Laukinę Lesę“. Šios prieglaudos savanoriai negailėdami jėgų ir laiko nuolat gelbėjo sužeistus stirniukus, gulbes, voveraites ar lapiukus. Tačiau dabar „Lesės“ prieglaudos atstovai paskelbė liūdną žinią – laukinių gyvūnų jie daugiau nepriims.

„Informuojame, kad mūsų padalinys „Laukinė Lesė“ užsidaro! Nuo šiol į „Laukinę Lesę“ nebus priimami nauji laukiniai gyvūnai, o globotiniai, esantys prieglaudoje, bus globojami iki paskutinės jų gyvenimo dienos arba kol bus rasti tinkami globėjai“, – taip žinutę socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo gyvūnų globėjai.

 

 

 

Trūksta rankų

Organizacijos atstovai pripažino, kad laukinių gyvūnų padalinį uždaro dėl to, jog nepajėgia pasirūpinti iš gamtos atvežtais nelaimėliais. Pasak „Lesės“ atstovų, savanoriai ypač padeda vasaros metu, tačiau atėjus rudeniui, dauguma jų sugrįžta į mokslus ar darbus, todėl sužeistiems laukiniams gyvūnams pritrūksta dėmesio.

„Užsidarome, nes mums labai trūksta darbo rankų. Nors ir sulaukiame žmonių, norinčių savanoriauti, deja, bet dauguma jų yra jauno amžiaus, o mes, būdami atsakinga organizacija, negalime rizikuoti. Kita dalis savanorių prižiūri naminius gyvūnus arba atėjus rudeniui sugrįžta į mokslus.

Mūsų prieglaudos tikslas niekuomet nebuvo skaičiai, todėl sumažėjus savanorių ratui ir resursams, taip pat nebeliko laiko atnaujinti savo žinias laukinių gyvūnų reabilitacijos srityje. Visuomet siekėme ne tik priimti gyvūnus, bet ir suteikti jiems kuo geresnį prieglobstį. Neturint tokios galimybės, bendru sutarimu nusprendėme, kad „Laukinės Lesės“ padaliniui atėjo laikas nutraukti veiklą“, – toliau paskelbtoje žinutėje dėstė gyvūnų mylėtojai.

Jūs buvote geriausi! Patikimiausi! Širdis verkia dėl tokio sprendimo.

Padėka prisidėjusiems

„Laukinės Lesės“ atstovai pažymėjo, kad žmonių palaikymas buvo ir bus labai svarbus. Todėl norisi padėkoti kiekvienam, kuris prisidėjo parama ar skyrė savo laiką laukinių gyvūnų priežiūrai.

„Labai norime padėkoti visiems, kurie palaikė mūsų veiklą: savanoriams, veterinarams, rėmėjams, bendradarbiavusioms su mumis organizacijoms ir pavieniams specialistams, lankytojams ir visiems, kurie palaikė mūsų veiklą bei patys įsitraukdavo į ją, veždami mums nelaimėlius. Ačiū Jums! Jūs buvote ir liksite mūsų varomoji jėga. Atėjo metas kitiems darbams“, – padėkojo „Laukinės Lesės“ atstovai.

Internautai į tokią informaciją sureagavo žaibiškai. Vieni pradėjo dalytis pranešimu, kiti apgailestavo, kad buvo priimtas toks sprendimas, tačiau palaikė organizaciją, kuri ir toliau rūpinsis naminiais gyvūnais.

„Labai labai gaila, kad Kaune neliks patikimų rankų sužeistiems laukiniams gyvūnams ir paukščiams“, – nuomonę išsakė Berta Ž.

„Išties labai gaila, jūs buvote unikali organizacija, kuri gelbėjo laukinius gyvūnus. Gaila, kad nėra žmonių, kurie padėtų jums tęsti prasmingą veiklą. Sėkmės jums“, – antrino Eglė M.

„Jūs buvote geriausi! Patikimiausi! Širdis verkia dėl tokio sprendimo“, – pasisakė dar viena socialinio tinklo naudotoja Silvija.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Nata

Gaila ir liudna. Skambinau del rasto balandzio ir nesipratau, kodel telefonas nenaudojamas. Uztat paskambinus 868644828 man pasake, kad balandi reikia uzmigdyti, nes tai ligu platintojai. Vat tokia pagalba ir patarima gavau is profesionalu. Liudna ir tiek...

Benas Noreikis

Žinau ką tai reiškia ir kaip tai jaučiasi priimant tokį sprendimą. Abydna, bet situacija yra kokia yra. Visada tikėjau ir tikiu, kad Lietuvoje atsiras kompetetinga ir profesionali organizacija (tebūnie tai valdiška ar nevaldiška), kuri Lietuvos mastu perims šį reikalingą gamtai darbą. Kai kurie šį darbą darė mėgėjiškai, kai kurie jį atliko kiek įmanoma profiškai. Kaip bebūtų, visi kurie tai darė, ar geriau ar blogiau - darė iš širdies. Niekas nebuvo abejingas suteikti pagalbą bet kokiam laukiniui gyvūnui papuolusiam į bėda. Niekas nesiėmė šio kilnaus darbo dėl pinigų (apart viena man žinoma organizacija). DIDELIS AČIŪ Laukinės Lesės kolektyvui už kilnų įdarbį ir pastangas. Spaudžiu Jums visiems dešinę ir linkiu nepasiduoti ir neprarasti vilties, kad šis darbas Lietuvoje atsigautų ir klestėtų. Patikėkite, visuomenė tai pareikalaus, nes nuolat ieškos kur kreiptis pagalbos. Atsiras ir rimtų rėmėjų. Tikrai.

Ruda Laputaitė -

- puri uodegaitė tokiu sprendimu pasipiktinusi.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS