Velykos Rumšiškėse – pagal senąsias tradicijas Pereiti į pagrindinį turinį

Velykos Rumšiškėse – pagal senąsias tradicijas

2025-04-16 15:00 klaipeda.diena.lt inf.

Ar prisimenate Velykas pas senelius kaime, kai virėte kiaušinius svogūnų lukštuose, kai kieme ridenote margučius, o Velykų stalas buvo nukrautas šventinėmis vaišėmis? Kai skambėjo dainos, juokas ir visi buvote kartu – paprastai, jaukiai, be skubos?

Spektras: antrą Velykų dieną Rumšiškėse vyks lalavimas, margučių marginimas, daužavimas, ridenimas ir kitos tradicinės šios šventės veiklos. Spektras: antrą Velykų dieną Rumšiškėse vyks lalavimas, margučių marginimas, daužavimas, ridenimas ir kitos tradicinės šios šventės veiklos. Spektras: antrą Velykų dieną Rumšiškėse vyks lalavimas, margučių marginimas, daužavimas, ridenimas ir kitos tradicinės šios šventės veiklos. Spektras: antrą Velykų dieną Rumšiškėse vyks lalavimas, margučių marginimas, daužavimas, ridenimas ir kitos tradicinės šios šventės veiklos. Spektras: antrą Velykų dieną Rumšiškėse vyks lalavimas, margučių marginimas, daužavimas, ridenimas ir kitos tradicinės šios šventės veiklos.

Lietuvos etnografijos muziejus Rumšiškėse kviečia sugrįžti į tokias Velykas – tikras, gyvas, tradicines, kurios Rumšiškėse 35-ąjį kartą sujungs skirtingas kartas, regionus ir širdis.

Šventės pradžia – antrąją Velykų dieną, balandžio 21 d. 12 val. Tuo metu bažnytiniai būgnai pakvies į šv. Mišias muziejaus miestelio bažnyčioje.

Nuo pat ryto muziejaus miestelyje ir etnografinėse sodybose vyks tikriausia Velykų šventė, priminsianti Velykų šventimo papročius: sūpuokles, lalavimą, margučių daužavimą ir ridenimą. Folkloro ansambliai pakvies į šokių ratelius. Veiks tautodailininkų ir amatininkų mugė – kvepės medumi ir gardumynais, bus galima įsigyti rankų darbo dirbinių.

Lietuvos etnografijos muziejaus nuotr.

„Ar kada marginote kiaušinį vašku? Gal norite sužinoti, kaip kiaušiniai dažomi natūraliais dažais? Dirbtuvėlėse galėsite išbandyti kiaušinių marginimą įvairiomis technikomis. Nepamirškite atsinešti ir savo velykinį margutį, nes vyks suneštinė margučių paroda. Akies taiklumo išbandymai lauks margučių „krepšinio“ aikštelėje, o kūrybinėse dirbtuvėse – pavasariškų atvirukų piešimas, vėjo malūnėlių ir aitvarų gamyba – pavasario vėjams pagauti!“ – skelbiama muziejaus pranešime.

Mažuosius šventės svečius sutiks Velykė – muziejaus viešnia su pilnu krepšiu dovanų. Linksmybių netrūks ir suaugusiesiems – nuo senųjų žaidimų, tokių kaip „Kiaulė į dvarą“, iki margučių dvikovų.

Lietuvos etnografijos muziejaus nuotr.

Etnografinių regionų sodybose bus galima pamatyti skirtingai papuoštus šventinius stalus. „Gyvas kalnas“ Suvalkijos sodyboje kvies pažinti naminius paukščius ir triušius. Pagal seną Velykų tradiciją bus galima pasivažinėti arklio traukiamu vežimu ir pajodinėti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra