Zoologijos sodui vasaros pradžia turtinga jauniklių. Prieš savaitę buvo pranešta apie pagausėjusią prerijų šuniukų, marmozečių, balinių vėžlių šeimyną, o štai dabar jau galima pasigrožėti lūšiukais dvynukais ir juodgalvių kapucinų mažyliu.
Kaip sakė Zoologijos sodo vyriausioji vadybininkė Rasa Jautakienė, sodas dalyvauja retų ir nykstančių gyvūnų rūšių išsaugojimo Lietuvoje projekte. Tad lūšių Pūkutės ir Girinio pora, kasmet atsivedanti po vieną – du mažylius – retų gyvūnų mūsų šalyje kruopštaus veisimo rezultatas. Pažymėtina, kad praėjusių metų minėtos lūšių poros palikuonė Pėdutė ir dabartiniai dvynukai po adaptacinio periodo ilgainiui atsidurs laisvėje.
„Lūšys gyvena tankiuose Europos miškuose. Jos puikia laipioja medžių kamienais, uolomis, naktimis medžiodamos paukščius, kiškius, stirnas ir net elnius. Vaikus augina abu tėvai iki kito dauginimosi periodo. Lūšys gyvena maždaug 20 metų. Į Lietuvos raudonąją knygą lūšys įrašytos 2000 metais. Šiemet Lietuvos miškuose gyvena arti 200 lūšių – beveik tris kartus daugiau nei 2006 metais“, – pastebėjo R.Jautakienė.
Sena juodagalvių kapucinų šeimyna (tėvui ir motinai jau apie 20 metų) ir šiemet, kai jau niekas to nesitikėjo, atsivedė jauniklį. Jis, kaip ir dera šių beždžionių mažyliams, dar ilgai nepaliks mamos, tvirtai į ją įsikibęs. Beje, pirmąją savaitę po gimimo beždžionė nešiojosi mažylį prie krūtinės, niekur jo nepaleisdama. Kapucinų palikuonis dabar sveria vos kelis kilogramus. Zoologijos sodo darbuotojai nežino nei jo, nei lūšiukų lyties – nenori trukdyti laimingų porų, susilaukusių mažylių, ramybės.
Šios beždžionės laisvėje gyvena grupėmis po 10-30 individų miškingose ir kalnuotose Brazilijos vietovėse. Tai visaėdžiai gyvūnai, įrašyti į Tarptautinę raudonąją knygą.
Naujausi komentarai