Jis prašo panaikinti apylinkės teismo birželio 18-osios nutartį, kuria buvo patvirtintas Lygtinio paleidimo komisijos gegužės sprendimas nuteistojo iš laisvės atėmimo vietos neišleisti anksčiau.
Komisijos vertinimu, V. Gapšio nusikalstama veika padarė itin didelės žalos valstybei, dėl ko jo ankstyvas paleidimas lygtinai neužtikrintų teisingumo principo įgyvendinimo. Be to, nuteistojo elgesyje stebimas pasikartojantis nusikalstamų veikų modelis.
Pagal V. Gapšio skundą komisijos argumentus įvertinęs Kauno apylinkės teismas nustatė, kad buvęs politikas iš esmės atlikęs privalomą laisvės atėmimo bausmės dalį, o jo pakartotinio nusikalstamo elgesio rizika vertintina kaip žema, bet tai „nėra absoliutūs pagrindai lygtinio paleidimo taikymui“.
Teismas konstatavo, jog nuteistojo nusikalstamas elgesys dar nėra tiek pozityviai pakitęs, kad lygtinio paleidimo taikymas jam dabar būtų efektyvus. Tokį sprendimą buvęs politikas apskundė apeliacinės instancijos teismui.
Kaip rašė BNS, V. Gapšys kalinamas dėl prekybos poveikiu ir kyšininkavimo. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu, jam skirti ketveri metai ir trys mėnesiai laisvės atėmimo.
Kauno apylinkės teismo duomenimis, V. Gapšys kalinamas nuo 2023 metų lapkričio 24-osios, bausmės pabaiga nustatyta 2028 metų vasarį.
Tuo metu „MG grupės“ buvęs prezidentas Raimondas Kurlianskis byloje pripažintas papirkęs politikus, o šie už atlygį veikę taip, kaip prašė verslininkas. Jam skirta pusšeštų metų kalėjimo ir beveik 17 tūkst. eurų bauda.
Drauge nuteisti buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis, buvę parlamentarai Šarūnas Gustainis ir Gintaras Steponavičius bei trys juridiniai asmenys – Liberalų sąjūdis, Darbo partija ir „MG grupė“.
(be temos)