To dar nebuvo: teisiamasis atsisakė skandalingosios advokatės | kl.lt

TO DAR NEBUVO: TEISIAMASIS ATSISAKĖ SKANDALINGOSIOS ADVOKATĖS

Tai, kas šiandien įvyko Kauno apylinkės teisme, nagrinėjančiame ir taip pakankamai šokiruojančio incidento Panemunės policijos komisariato kieme, per kurį buvo sužaloti du pareigūnai, bylą, pranoksta ir šio išpuolio autoriui pareikštus kaltinimus.

Neeilinis siurprizas

Šiandien šioje byloje planuotos baigiamosios kalbos, į kurias smurtu prieš sutuoktinę bei pasipriešinimu tam sutrukdyti bandžiusiems pareigūnams kaltinamas Tadas Karanauskas jau atėjo be savo buvusios advokatės Daivos Galdikaitės.

Vos prasidėjus posėdžiui, jis paprašė atnaujinti įrodymų tyrimą, nes davė melagingus parodymus, patartas buvusios savo advokatės. T.Karanauskas teigė, kad ši, panašu, norėjo iš jo tik pasipinigauti, šalia sumokėto keturženklio atlygio už gynybą ikiteisminio tyrimo metu bei teisme dar prašydama pinigų ir už kiekvieną skundą. O šių vien ikiteisminio tyrimo metu buvo apie 20.

Daiva Galdikaitė/Vilmanto Raupelio nuotr.

Prašydamas atnaujinti įrodymų tyrimą, jį atstovaujant jau naujam advokatui, T.Karanauskas teigė visiškai pripažįstantis kaltę. Ir sutinka atlyginti Policijos departamentui už sugadintas nukentėjusiųjų uniformas bei Valstybinei ligonių kasai už jų gydymą. Jis sakė norintis pradėti atlyginti ir nukentėjusiesiems jų prašomą moralinį atlygį. Iš pradžių – po 1 tūkst. eurų. O po to ir, ką priteis teismas, nors ir mano, kad šie ieškiniai – per dideli.

T.Karanausko žmona taip pat pareiškė, kad teismas turėtų remtis jos parodymais, duotais ikiteisminio tyrimo metu, o ne teisme.

Vietoj padėkos – kaltinimai

Kaip jau rašyta, jau keturis kartus teistą 32-ejų Tadą Karanauską anksčiau gynė buvusi ilgametė Kauno policijos pareigūnė D.Galdikaitė, kurį laiką dirbusi ir su vienu nukentėjusiuoju.

Būtent nuo jos pasirodymo šios bylos horizonte T.Karanauskas staiga ėmė neigti savo kaltę, nors prieš tai ją pripažino.

Taip pat pradėjo elgtis ir apginti ją nuo įsisiautėjusio sutuoktinio prašiusi teisiamojo žmona Viktorija. Pastaroji – net gi reikalauti patraukti baudžiamojon atsakomybėn jai į pagalbą atskubėjusius pareigūnus.

Į šį pastarųjų šokdinimo koncertą galiausiai įsijungė ir jos motina. Nors nemažą atgarsį sukėlęs incidentas Panemunės policijos komisariato kieme jau tebuvo V. ir T.Karanauskų santykių aiškinimosi pabaiga. Išvakarėse T.Karanauskas smurtavo prieš sutuoktinę, su kuria tuo metu skyrėsi, ir vieno Pramonės prospekto daugiabučio kieme. Tada teisiamasis savavališkai įsėdo į jos automobilį, prieš tai trenkęs kieme per veidą. O sutuoktinei bandant telefonu išsikviesti policiją, mėgino sutrukdyti tai padaryti – griebdamas už telefono, alkūne sudavė vaikiškoje kėdutėje sėdinčiai judviejų dukrai į veidą. Tada T.Karanauską sustabdė tik pilietiški kaimynai, neužsimerkę prieš jo smurtą prieš moterį.

Tadas Karanauskas ir Viktorija Karanauskienė/Vilmanto Raupelio nuotr.

Dvikova policijos kieme

Tą atmintiną pernykštės rugsėjo 25-osios rytą V. Karanauskienė atvežė teisiamąjį į Panemunės policijos komisariato kiemą savo automobilio „VW Passat“ bagažinėje.

Tiesa, duodama teisme parodymus, ji jau buvo linkusi teigti, kad ne tik nežino kokį vyrą tada atvežė, bet ir nelabai pamenanti, kas tada įvyko. Esą taip buvo susijaudinusi. Nors, ikiteisminio tyrimo duomenimis, apie tai, kad kažkoks vyras įlipo į jos automobilio, stovėjusio vieno Petrašiūnų daugiabučio, kuriame ji tuo metu buvo apsistojusi, kieme, bagažinę, jai tada pranešė tai mačiusi kaimynė. Ir V.Karanauskienė iš karto supratusi, kad tai – visą naktį jos po miestą ieškojęs ir nužudyti dėl paduoto pareiškimo skirtis grasinęs sutuoktinis. Iš pradžių ji dar galvojusi kviesti policiją, bet, patarta kaimynės, pati su ja atvežė įsibrovėlį pareigūnams. Šiems atidarius V.Karanauskienės „VW Passat“ bagažinę, iš jos iššokęs teisiamasis puolė prie sutuoktinės, šaukdamas: „Aš tave užmušiu!“. Apie tai, kad jis ginkluotas savadarbiu peiliu, sužinota tik po sulaikymo, per kurį buvo panaudotas ir elektrošokas. Nes T.Karanauskas aktyviai priešinosi, dėl ko jį vos pajėgė suraityti net keturi policijos pareigūnai.

Dviem iš T.Karanausko sulaikyme dalyvavusių policininkų teko skubiai kviesti greitąją. Vienas dėl patirto potrauminio šoko negalėjo net paeiti. Peiliu buvo sužalotos ne tik abi jo rankos, bet ir pilvas bei krūtinė. Kraujavo ir kito pareigūno, kuriam galiausiai pavyko išmušti iš T.Karanausko rankų peilį, dilbis. Pirmasis buvo nedarbingas daugiau kaip tris mėnesius. Liekamuosius patirtų traumų reiškinius jis jaučia iki šiol – nepilnavertiškai valdo sužalotą nykštį, dėl ko prašo priteisti iš T.Karanausko 10 tūkst. eurų moralinį atlygį. Savo ieškinį dėl 5 tūkst. eurų moralinio atlygio teisiamajam pareiškė ir antras jo sulaikymo metu sužalotas pareigūnas.

Grandininė reakcija

Prieš perduodant bylą teismui, T.Karanauskui jau buvo panaikintas įtarimas dėl fizinio skausmo mažametei dukrai sukėlimo. Jau tada jo sutuoktinė ėmė švelninti toną – esą dukrą jis sužalojo netyčia ir tikrai neketino žudyti ir jos pačios. O policininkai nežinia dėl ko panaudojo prieš jį elektrošoką, net neperspėdami apie tai.

T.Karanauskas, jį ėmus ginti D.Galdikaitei, taip pat ėmė tikinti esą sudavęs žmonai per veidą netyčia. O lindo į jos bagažinę, neva ketindamas nusižudyti. Tačiau neužteko drąsos, nors išgėręs joje ir apie litrą alaus, prieš tai vartojęs raminamuosius vaistus. Po išpuolio policijos kieme T.Karanauskui buvo nustatytas 1,2 prom. girtumas.

Pakeitė teisme parodymus ir T.Karanausko uošvė, ikiteisminio tyrimo metu pasakojusi, kaip dukra jai guodėsi dėl smurtaujančio ir grasinančio sutuoktinio. Teisme V.Karanauskienės motina jau pareiškė, kad tyrėja tada ne taip ją supratusi.

Tadas Karanauskas (viduryje)/Vilmanto Raupelio nuotr.

Pati V.Karanauskienė, tada teismo išskirta su sutuoktiniu, tačiau vėliau vėl už jo, dar nepaleisto iš Tardymo izoliatoriaus, ištekėjusi, teisme jau teigė melavusi tada apie vyro smurtą bei grasinimus ir Bendrojo pagalbos centro operatorei, ir tyrėjai, ir motinai.

Šiandien V.Karanauskienė, kaip ir jos sutuoktinis, nuo savo pakeistų parodymų atsiribojo, palikdami juos buvusios advokatės sąžinei.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

viskas aisku..

Matyt kompencacija patyrusiems traumas pigiau kainuos si savaitgali i cirka nereikes eit :DDDD

Irma

Nesmerkite nežinodami visos tiesos!!! Lietuvos teisėsaugoje daug spragų ir jei visi pareigūnai būtų atlikę savo darbą profesionaliai,tai šį byla būtų eilinė!

G2

Nu bet policajai tai patys kalti - galejo iskart tuos debilus švino pripumpuot... todel juos ir daužo kas netingi....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS