Dėl A. Kandroto-Celofano transliacijų iš kalėjimo – tarnybinis patikrinimas | kl.lt

DĖL A. KANDROTO-CELOFANO TRANSLIACIJŲ IŠ KALĖJIMO – TARNYBINIS PATIKRINIMAS

Kalėjimų departamentas (KD) pradėjo tarnybinį patikrinimą aiškinantis aplinkybes dėl Antano Kandroto vaizdo transliacijų iš įkalinimo įstaigos – departamento teigimu, jos vyko teisėtai pasinaudojus vaizdo pasimatymo galimybe.

Visuomenėje Celofano pravarde žinomas A. Kandrotas, vienas žinomiausių protestuotojų prieš koronaviruso pandemijos valdymą, šiuo metu už finansinius nusikaltimus atlieka dviejų metų laisvės atėmimo bausmę, lapkričio pradžioje jis nuteistas ir už šmeižtą.

Pirmadienį viename „Youtube“ kanale pasirodė daugiau nei valandos trukmės transliacija, kurioje vyras pasisako apie pernai prie Seimo kilusias riaušes, kaltina tarnybas provokacijomis, kvestionuoja Ministrų kabineto darbą.

„Įrašas, kur A. Kandroto pasisakymai yra viešai pasklidęs, yra padarytas trumpojo vaizdo pasimatymo metu. Tokie pasimatymai yra numatyti Bausmių vykdymo kodekse“, – BNS antradienį sakė Kalėjimų departamento atstovė spaudai Irmina Frolova-Milašienė.

 

 

Pasak jos, įstatymai numato galimybę su nuteistaisiais susitikti ne tik jų šeimos nariams, bet ir kitiems asmenims, turintiems ryšių, pavyzdžiui, draugams. Tokie susitikimai, KD atstovės teigimu, yra kontroliuojami pareigūnų.

„Dėl konkretaus A. Kandroto pokalbio pradėtas tarnybinis patikrinimas Kalėjimų departamento direktoriaus nurodymu, siekiama išsiaiškinti aplinkybes. Nuteistasis tokio pasimatymo metu nuteistasis yra prižiūrimas, kontroliuojamas, bet į pokalbio turinį nesikišama“, – sakė I. Frolova-Milašienė.

Įrašas, kur A. Kandroto pasisakymai yra viešai pasklidęs, yra padarytas trumpojo vaizdo pasimatymo metu.

KD taip pat teigia negalintis atskleisti, kur nuteistasis atlieka laisvės atėmimo bausmę dėl asmens duomenų apsaugos reikalavimų. Tačiau įraše įvardijama, kad A. Kandrotas kali Marijampolės pataisos namuose.

I. Frolova-Milaišienė sakė galinti tik patvirtinti, kad dėl naujų ikiteisminių tyrimų jis „nuolat vežiojamas per dvi įstaigas“.

Teisingumo ministerija šiuo metu su institucijomis derina Bausmių vykdymo kodekso pakeitimus, kuriais prevencijos sumetimais įkalinimo įstaigos vadovams, teismui siūloma leisti laikinai apriboti nuteistųjų ryšius su išoriniu pasauliu.

Pagal pateiktus siūlymus, iki trijų mėnesių galėtų būti tikrinami nuteistojo siunčiami ir gaunami laiškai, stabdomas arba apribojamas jų išsiuntimas ir gavimas, pasimatymų suteikimas, nuteistojo skambinimas, trumpalaikės išvykos iš bausmės atlikimo vietos, bausmės atlikimo vietoje ribojami jo kontaktai su kitais nuteistaisiais, stabdomas arba ribojamas daiktų perdavimas nuteistiesiems.

Klausimų dėl galimo nuteistųjų piktnaudžiavimo savo teisėmis skleidžiant dezinformaciją ar kurstant neapykantą kilo ir po atvejų, kai socialiniuose tinkluose buvo patalpinti už šnipinėjimą Rusijai nuteisto ir taip pat laisvės atėmimo bausmę atliekančio Algirdo Paleckio telefoninių skambučių įrašai.

Rašyti komentarą
Komentarai (40)

Pasirašykite peticiją "Stop negalės reformai"

pasirašykite peticiją "stop negalės reformai" portale peticijos (taškas) com. parašą patvirtinkite per savo google el paštą. konservatoriai nori sugriauti negalės skyrimo sistemą, mažinti medicininių faktorių vaidmenį skiriant negalės lygį. ir eilinį kartą engia neįgaliuosius.

Visi ne žyderos

Turi kalėti! Kas nepasiduoda pissamas žydomano dinastijos tas yra kaltas!

Sąžiningus žmonės

Konservai ir liberpiderglobalistai sodina į kalėjimus iš baimės. Kundrotas gali būti prezidentu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS