Ieškomas dar vienas Europą šiurpinusios grupuotės narys: įtariamas ne tik nužudymu | kl.lt

IEŠKOMAS DAR VIENAS EUROPĄ ŠIURPINUSIOS GRUPUOTĖS NARYS: ĮTARIAMAS NE TIK NUŽUDYMU

  • 5

Lietuvos policija trečiadienį paskelbė išaiškinusi 22 asmenų tarptautinę ginkluotą grupuotę, įtariamą organizavus kauniečio Deimanto Bugavičiaus nužudymą, užsiėmus ginklų ir narkotikų kontrabanda ir pinigų plovimu. Šiandien paskelbta dar vieno su šia grupuote siejamo vyro paieška.

Penktadienį pranešta, kad Lietuvos policija bei Europos teisėsauga ieško sunkiais nusikaltimais įtariamo Renaldo Kanio – paskelbta jo paieška ir išduotas Europos arešto orderis.

46-erių vyras įtariamas ne tik nužudymu, bet ir kontrabanda, didelio kiekio narkotikų platinimu bei laikymu ir nusikalstamo susivienijimo organizavimu.

Jis gali slapstytis ir Lietuvoje, ir kitose ES šalyse. Išskirtinis įtariamojo bruožas – tatuiruotė per visą dešinę ranką.

Policijos duomenimis, R. Kanys siejamas su šią savaitę sulaikytais ginkluoto nusikalstamo susivienijimo nariais ir jų įvykdytais nusikaltimais. Portalas primena, kad tai buvo didžiausia tokio tipo operacija žemyno istorijoje. Išaiškinant grupuotę dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos, Estijos ir Jungtinės Karalystės teisėsaugos pareigūnai.

„(Asmenys) įtariami organizavę ir įvykdę minėtą nužudymą, neteisėtai disponavę šaunamaisiais ginklais, narkotinėm medžiagom, organizavę ginklų ir narkotinių medžiagų kontrabandą, o taip pat pinigų plovimą“, – žurnalistams sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Tarp sulaikytųjų daugelis asmenų yra Lietuvos piliečiai, įskaitant 48 metų įtariamo nusikalstamo susivienijimo lyderį. Jį policijos pareigūnai sučiupo Ispanijoje.

Tyrimo metu buvo atlikta 40 kratų, jų metu rasta maždaug 8 mln. eurų vertės grynųjų pinigų, deimantų, aukso luitų, brangenybių ir prabangių automobilių.

Taip pat rasta apie puspenktos tonos narkotikų, tokių kaip kokainas ar hašišas, cigarečių.

Anot Europolo, grupuotė gabeno narkotikus ir cigaretes į Jungtinę Karalystę, o neteisėtai uždirbtus pinigus plovė Lenkijoje ir investavo juos į nekilnojamąjį turtą Ispanijoje bei kitose šalyse.

Policija įtaria, jog grupuotė per valiutų keityklas 2017 – 2019 metais išplovė apie 680 mln. eurų.

L. Pernavas sakė, kad būtent tyrimas dėl D. Bugavičiaus nužudymo leido išaiškinti grupuotę.

D. Bugavičius savo vairuojamame automobilyje „Mercedes-Benz“ buvo nušautas 2015-ųjų lapkričio 6-ąją Kaune.

Teisėsauga skelbė šiuo nusikaltimu įtariamus užsienio piliečius sulaikiusi 2018 metų rugpjūtį, tarp jų yra du Estijos piliečiai. Policija trečiadienį teigė, kad tai buvo nužudymo vykdytojai, o išaiškinant grupuotę buvo sulaikyti ir užsakovai.

Lietuvos kriminalinės policijos viršininkas Rolandas Kiškis sakė, kad grupuotė nebuvo tradicinė.

Suduotas smūgis tarptautiniam organizuotam nusikalstamumui: išaiškintas ginkluotas susivienijimas

P. Peleckio / Fotobanko nuotr.

„Šiuolaikinis organizuotas nusikalstamumas nebėra tas tradicinis. Grupuočių nariai migruoja iš grupuotės į grupuotę“, – kalbėjo policininkas.

Sulaikymo operacija vyko gegužės 15 – 16 dienomis. Už dalyvavimą nusikalstamame susivienijime gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Tyrimas užtruko daugiau nei trejus metus.

Pareigūnai teigia, jog įtariamieji naudojo kontržvalgybines, kontrsekimo priemones bei pranešimus šifruojančius įrenginius, kad išvengtų teisėsaugos dėmesio.

D. Bugavičius policijai buvo žinomas, anksčiau teistas. Žiniasklaida skelbė, kad jis sietas su Agurkinių gauja.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Slabotke

Tai kad cia ne kanio foto...

Bebras

Geras bahuras,nekniskit smegenu.

Tuk-tukas

PUSPENKTOS TONOS?Cia viskas kartu skaiciuojama ir narkotikai ir cigaretes i viena kruva.Gerai skamba.Tik narkotiku 5kg o visa kita Minsk
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS