V. Šiliauskas lieka už grotų ir Velykoms (išaiškėjo STT pareigūno sąsajos su „Autokausta“) | kl.lt

V. ŠILIAUSKAS LIEKA UŽ GROTŲ IR VELYKOMS (IŠAIŠKĖJO STT PAREIGŪNO SĄSAJOS SU „AUTOKAUSTA“)

Kauno apylinkės teismas, į kurį šiandien kreiptasi dėl rekordinio Lietuvoje kyšio paėmimu įtariamo Viliaus Šiliausko, po šio skandalo nušalinto nuo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų, suėmimo pratęsimo dviem mėnesiams, vėl tenkino šį prokuroro prašymą tik iš dalies. Įtariamasis kyšininkavimu suimtas vienam mėnesiui – iki balandžio 18-osios vidurnakčio.  

Vis dar pavojingas?

Kaip jau rašyta, kovo 10-ąją šis teismas leido suimti V.Šiliauską, įtariamą paėmus iš „Autokaustos“ vadovo Juozo Kriaučiūno 140 tūkst. eurų kyšį, dešimčiai dienų. Nors po to, kai paaiškėjo, kad V.Šiliauskas tos pačios kovo 10-osios rytą, turėdamas bilietus tik į vieną pusę, rengėsi išskristi su šeima į Tenerifę, prašyta jam taikyti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams. Kaip ir J.Kriaučiūnui, kurį Kauno apylinkės teismas tada paliko laisvėje už 50 tūkst. eurų užstatą, skirdamas trijų mėnesių intensyvią priežiūrą apykojės pagalba bei uždrausdamas bendrauti su V.Šiliausku ir išvykti už Lietuvos ribų.

Nei viena iš minėtų teismo nutarčių apskųsta nebuvo, todėl V.Šiliausko suėmimo terminas baigėsi jau šį penktadienį.

Ikiteisminiam tyrimui dėl galimos korupcijos Kauno miesto savivaldybėje vadovaujantis prokuroras, kreipdamasis šiandien į teismą dėl V.Šiliausko suėmimo pratęsimo, nurodė tokias aplinkybes, dėl ko tai būtina: kadangi įtariamasis kyšininkavimu planavo išvykti iš Lietuvos, yra pagrindo įtarti, kad jis, paleistas į laisvę, gali pasislėpti, be to gali trukdyti tyrimui ir daryti poveikį laisvėje esančiam kitam įtariamajam ar kitiems su šiuo ikiteisminiu tyrimu susijusiems asmenims.

Kauno savivaldybės administracijos direktorius V. Šiliauskas vedamas į teismą

Justinos Lasauskaitės, Vilmanto Raupelio nuotr.

Iškalbinga taktika

Kaip jau rašyta, jokių naujų įtarimų, nepaisant to, kad atsirado, kaip teigta, asmenų, atsiliepusių į kvietimą pasidalyti su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ją galinčia sudominti informacija, V.Šiliauskui iki šiandien pareikšta nebuvo. Tik, kreipiantis į teismą su prašymu pratęsti jo suėmimą, patikslintas ankstesnis įtarimas, sukonkretinant galimai paimto kyšio sumą.

Tačiau STT beveik tuo pačiu metu, kai prokuroras kreipėsi į teismą su minėtu prašymu, feisbuke pranešė apie tai, kad V.Šiliauskas, kaip pavyko išsiaiškinti, buvo nusitaikęs į dar vieną iškalbingą rekordą. Informuota, kad jų atliekamam tyrimui dėl galimos korupcijos Kauno savivaldybėje vadovaujantis prokuroras areštavo apie 170 nekilnojamojo turto objektų, priklausančiu kyšininkavimu įtariamam V.Šiliauskui. Anot Kauno apygardos prokuratūros atstovės, daugiausia tarp areštuotų V.Šiliauskui priklausančių nekilnojamojo turto objektų – žemės sklypai ir įvairūs pastatai: ūkiniai, gyvenamieji bei sandėliai. Šis turtas areštuotas, manant, kad jis neatitinka įtariamojo teisėtų pajamų ir gali būti įgytas nusikalstamu būdu.

STT nuotr.

Remiantis minėtu STT pranešimu, bendra šiuo metu areštuoto įtariamųjų turto rinkos vertė – septynženklė. Visas jis – Lietuvoje, įvairiose jos savivaldybėse. Areštuota ir penkiolika J.Kriaučiūnui priklausančių nekilnojamojo turto objektų.

Jau po teismo sprendimo pratęsti V.Šiliausko suėmimą STT pranešė ir apie vieno jos pareigūno sąsajas su „Autokausta“. 

„Atsižvelgiant į tai, kad STT Kauno valdybos viršininko Dainiaus Januškos brolis yra vienas iš „Autokaustos“ akcininkų, ką D. Januška yra deklaravęs 2020 metais, ir į tai, kad jis yra nusišalinęs nuo bet kokių sprendimų ir veiksmų, susijusių su minėta statybų bendrove, siekiant išvengti bet kokios interesų konflikto regimybės, STT kreipėsi į Generalinę prokuratūrą siūlydama pavesti šį tyrimą atlikti STT Centrinei tyrimų valdybai“, – rašoma viešame STT pranešime.

Teisėja – ta pati, advokatas – kitas

V.Šiliauskas, kurį vakar bandyta apklausti pakartotinai, bet jis, portalo kauno.diena.lt duomenimis, pasinaudojo teise neduoti parodymų, į šiandieninį teismo posėdį dėl jo suėmimo pratęsimo paskutiniu momentu buvo atvežtas. Taip nusprendė prokuroro prašymą nagrinėjusi teisėja, radusi jame naujos informacijos.

Prokuroro prašymą nagrinėjo ta pati teisėja Violeta Miceikienė, kovo 10-ąją leidusi suimti V.Šiliauską tik dešimčiai dienų. Kaip tada teigta, atsižvelgiant į tai, kad ikiteisminis tyrimas tik pradėtas, ir šiuo metu surinktus jo duomenis.

Pasak teismo atstovės, tiesiog taip lėmė automatinė bylų skirstymo sistema.

Pirmą kartą nagrinėjant prokuroro prašymą suimti V.Šiliauską trims mėnesiams jį gynė advokatas Artūras Andriukaitis iš advokatų profesinės bendrijos „Černiauskas ir partneriai“. Tada jis prašė teismo skirti jo ginamajam švelnesnę kardomąją priemonę už suėmimą. Šiandien V.Šiliauską jau gynė pats šios bendrijos vadovaujantis partneris, kaip prisistatoma internete, – Gintaras Černiauskas, praėjusio posėdžio metu, pirminiais duomenimis, atostogavęs užsienyje.

G.Černiauskas pateikė teismui kvitą apie prieš posėdį į prokuratūros sąskaitą už jo ginamojo paleidimą į laisvę sumokėtą 10 tūkst. eurų užstatą. Ir prašė, tenkinant šį prašymą, skirti švelnesnes už suėmimą kardomąsias priemones.

Nepratęsti jo suėmimo prašė ir pats V.Šiliauskas.

Tačiau teisėja V.Miceikienė savo sprendimą pratęsti V.Šiliausko suėmimą vienam mėnesiui motyvavo nusikaltimo, kuriuo jis įtariamas, pobūdžiu bei sunkumu, galimos griežtos bausmės už jį neišvengiamumu, įtariamojo bei jo šeimos išvykimo iš Lietuvos bei pasislėpimo galimybe ir V.Šiliausko bei J.Kriaučiūno užimta gynybine pozicija. 

Slėptuves aptikti pavyko

Kaip jau rašyta, remiantis oficialiu prokuratūros pranešimu po V.Šiliausko ir J.Kriaučiūno sulaikymo kovo 9-ąją, pirmasis galimai priėmė iš „Autokaustos“ vadovo kyšį už palankumą sudarant statybų ir susijusių darbų rangos sutartis bei jas administruojant. Su kokiu iš daugumos pastaruoju metu „Autokaustos“ Kaune vykdomu projektu šis kyšis susijęs, nekomentuojama. Tepasakyta, kad šis projektas jau vykdomas.

STT nuotr.

Minėti 140 tūkst. eurų, kuriuos, teisėsaugininkų duomenimis, naktį iš kovo 8-osios į 9-ąją V.Šiliauskas priėmė iš J.Kriaučiūno per judviejų susitikimą apie vidurnaktį, po net šešiolika valandų trukusių kratų, kurias atliko apie dešimt STT pareigūnų, buvo aptikti V.Šiliausko namuose – sunkiai rastose slėptuvėse. Iš viso per šią kratą V.Šiliausko namuose STT pareigūnai rado beveik ketvirtį milijono eurų grynais.

Per kratą J.Kriaučiūno namuose buvo aptikta beveik 400 tūkst. eurų grynais.

„Autokaustos“ vadovas J. Kriaučiūnas vedamas į teismą

Evaldo Šemioto nuotr.

 

GALERIJA

  • V. Šiliauskas lieka už grotų ir Velykoms <span style=color:red;>(išaiškėjo STT pareigūno sąsajos su „Autokausta“)</span>
  • V. Šiliauskas lieka už grotų ir Velykoms <span style=color:red;>(išaiškėjo STT pareigūno sąsajos su „Autokausta“)</span>
  • V. Šiliauskas lieka už grotų ir Velykoms <span style=color:red;>(išaiškėjo STT pareigūno sąsajos su „Autokausta“)</span>
  • V. Šiliauskas lieka už grotų ir Velykoms <span style=color:red;>(išaiškėjo STT pareigūno sąsajos su „Autokausta“)</span>
  • V. Šiliauskas lieka už grotų ir Velykoms <span style=color:red;>(išaiškėjo STT pareigūno sąsajos su „Autokausta“)</span>
STT nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (69)

Stasys Kriščiūnas

Nežinau, kam Šiliauskas "pasiskolino" pinigų iš Kriaučiūno, bet konservatoriams dirbanti STT net tyrimo nepradėjo, kai buvusio mero Kupčinsko grupuotė iš socialinio būsto rangovų gavo 2 milijonų atkatą. Konservatorių grupuotėje tada buvo ir gimines prie savivaldybės lovio darbinusi Gudišauskienė, dabar garsiausiai ieškanti teisybės. Tada viskas baigėsi tuo, kad prie savivaldybės lovio darbą gavo ne vienas STT darbuotojų giminaitis, o apie 2 milijonus prabilę iš savivaldybės dingo. Visus korupcijos rekordus Lietuvoje seniai sumušė tada nuskurdinto Kauno meras Kupčinskas. Oi dar kiek rekordų bus, jei jo šaika sugrįš.

kauniete

Net nesuvokiama kaip žmogelis šitaip nebijojo vokti pinigelius ir vilkti namo kaip nemastė kad tokiom aferom ateina galas ir gyvenimas sudyrbtas

Sloikas

Mažumėlę apskretęs ,matyt jevriukai nelabai švarūs.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS