Kriminalinė Lietuvos zona su D. Dargiu: tikri faktai ir šiurpūs gyvi pasakojimai | kl.lt

KRIMINALINĖ LIETUVOS ZONA SU D. DARGIU: TIKRI FAKTAI IR ŠIURPŪS GYVI PASAKOJIMAI

  • 24

Kriminalinių knygų autorius Dailus Dargis imasi dokumentinių vaizdo pasakojimų apie šešėlinį Lietuvos gyvenimą. Pokalbiai su šešėlinio pasaulio gyvais lyderiais, Lukiškių kalėjimo sienų paslaptys, po daugiau ne dešimčių metų apie darbo užkulisius prabilę šalies kriminalistai – jau pirmose rašytojo laidos "Kriminalinė Lietuvos zona su Dailiumi Dargiu" serijose.

Lukiškių paslaptys

Vėliau autorius ners ir į gilesnes laidas apie garsiausius nužudymus Lietuvoje, samdomų žudikų klientus bei šešėlinio pasaulio bendradarbiavimą su šalies verslo elitu.

"Per 30 nepriklausomybės metų esame pasiekę labai daug. Ir už tai tikrai turime padėkoti ne tik politikams ar nepriklausomybės šaukliams, bet ir mūsų pareigūnams, neleidusiems Lietuvos paversti narkotikų greitkeliu, jungiančiu atskirus pasaulio žemynus, ar tuo labiau nusikaltėlių Rytų sostine su savo taisyklėmis", – apie idėją imtis išskirtinės dokumentinės laidos pasakojo pats rašytojas.

D.Dargis užsimena, kad jau pirmuose epizoduose bus atskleistos legendinio Lukiškių kalėjimo paslaptys iš vidaus, joje veikusi infrastruktūra, mirties kambariai, galiojusios taisyklės, garsiausių kalinių kameros.

"Jūs net neįsivaizduojate, kiek kartų šio pastato planai, kanalizacijos sistemos, rūsiai buvo nugulę čia kalėjusių asmenų pabėgimų planuose, o mintys apie juos būdavo vienintelės, kurios daugybę mėnesių sukdavosi jų galvose. Tad ši laidos serija savotiška duoklė istorijai, apsaugojusiai mus visus nuo tos visuomenės dalies, kuri galėjo pasukti mūsų gyvenimą tikrai ne į tą pusę, kurioje esame dabar", – sako D.Dargis.

Iš klubo į mirtį

Specialiai "Patreon" platformos rėmėjams apie Lukiškių kalėjimo paslaptis gyvai sutiko papasakoti čia dirbę pareigūnai, atskleisiantys ir garsiausių kalinių – Henriko Daktaro, Sauliaus Velečkos-Agurko ir kitų gyvenimo būdą kalėjime, jų kameras.

Jokios sofos iš namų. Tik dinamika, faktai ir gyvi pasakojimai su vaizdais ir liudininkais, girdėjusiais paskutines aimanas, žinančiais mirties vietas, laiką.

"Kriminalinėje Lietuvos zonoje" apie nusikalstamo pasaulio paslaptis po daugiau nei kelių dešimčių metų taip pat prabils ir garsiausi šalies teisėsaugos pareigūnai. Apie tarp gaujų vykusius karus sutiko papasakoti ir Šiaulių Princų grupuotės lyderis Vladas Baranauskas arba tiesiog Baranis.

Žiūrovai savo kailiu galės pajausti, ką jautė apšaudytas ir sprogdinamas žmogus. Pamatyti vietas ir analizuoti aplinkybes, kuriose tai vykdavo netgi viduryje baltos dienos.

"Tai bus išskirtinė, krauju pažymėta ekskursija po Šiaulius ir ten veikusias grupuotes. Kelionė su tikru nusikalstamo pasaulio gidu po miestą, kuriame susiformavo vienas vėliausių, bet nuožmiausių nusikalstamų susivienijimų Lietuvoje", – apie ilgus metus derintą interviu su Princų paslaptis atskleisti nutarusiu Baraniu pasakojo D.Dargis.

Pasak jo, Šiauliuose veikusių banditų reikšmę visai Lietuvai atskleis ir buvęs Vidaus reikalų ministras, pradėjęs teisėsaugininko karjerą šiame mieste, bei vienas legendinis muzikos atlikėjas, ne kartą tapęs paskutiniu gyvai mačiusiu ne vieną, vėliau keistomis aplinkybėmis mirusį, klubo klientą.

"Buvo klubas Šiauliuose, iš kurio klientai tiesiogiai išvažiuodavo į mirtį. Spaudoje vėliau minimi, kaip tie, kurie "pašventė Šiauliuose ir žūdavo autoavarijose", šiandien įgauna visiškai kitokį vertinimą", – sakė D.Dargis.

Dinamika ir faktai

Iki 40 min. trukmės vaizdo epizodai bus rodomi kartą per savaitę, trečiadieniais, "Patreon" platformos prenumeratoriams. Laidos formatas kitoks nei įprastas Lietuvoje.

"Jokios sofos iš namų. Tik dinamika, faktai ir gyvi pasakojimai su vaizdais bei liudininkais, girdėjusiais paskutines aimanas, žinančiais mirties vietas, laiką", – apie laidos specifiką pabrėžė autorius, D.Dargis prieš tai ne vieną šiurpią istoriją pastarąjį dešimtmetį aprašęs net aštuoniuose kriminalinės dokumentikos knygose.

"Kriminalinei Lietuvos zonai su Dailiumi Dargiumi" talkino ilgametę patirtį gerai žinomų TV laidų kūrime turintys žmonės, tad visa tai primins dokumentinį serialą apie kriminalinę Lietuvą.

Rašyti komentarą
Komentarai (24)

Tas pats per ta pati

Turiu kelias jo knygas, seniau gal ir idomu buvo paskaityt bet dabar kiekviena diena nauji straipsniai su ta pacia info, agurkiniu knygoj isvis kas antram puslapy apie ta bmw su oro kamerom :) juokinga. Imk pavyzdi is Malinausko, rasyk apie tuos kas laisvej ir ka bijo teisesauga judint o ne apie gyvagalvius arba mirusius

Eina

Jis nx

,,,Kuzia,,, su ,,Lovatiese,,,

po pedofilijos bylos ,,,reklamavimosi,,, dingo y pogrindy ....jas pakeite Dargis....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS