Nuo stogo nukritęs sniegas sumaitojo automobilį, kuriame sėdėjo merginos: atrodė, kad sprogo bomba | kl.lt

NUO STOGO NUKRITĘS SNIEGAS SUMAITOJO AUTOMOBILĮ, KURIAME SĖDĖJO MERGINOS: ATRODĖ, KAD SPROGO BOMBA

  • 6

Oro temperatūrai šylant tirpstantis ir nuo namų stogų krentantis sniegas tampa priešu gyventojų turtui. Kaune gerokai apgadintas dar vienas automobilis.

Incidentas įvyko vasario 22-osios popietę Kaune, L. Zamenhofo gatvėje, prie 13 numeriu pažymėto pastato.

Čia nuo stogo nukritęs didelis sluoksnis sniego apgadino automobilį „Volkswagen“. Užfiksuotose nuotraukose matyti, kad išdaužtas galinis transporto priemonės stiklas, įlenktas stogas. Nemaža dalis sniego kliuvo ir priekiniam automobilio stiklui.

Įvykio vaizdus portalo kauno.diena.lt redakcijai atsiuntęs kaunietis pasakojo, kad per šį incidentą transporto priemonės viduje sėdėjo dvi merginos. „Jos, nesupratusios, kas įvyko, išlipo. Ačiū Dievui, liko sveikos. Buvo toks garsas, kad atrodė, kad gatvėje sprogo bomba. Dužo beveik visi stiklai ir įlinko stogas“, – sakė pašnekovas.

Eina vaikai, eina motinos su vaikiškais vežimėliais, man net baisu šaligatviais su šunimi vaikščioti.

Kalbėdamas jis neslėpė – tirpstant sniegui baisu ne tik statyti transporto priemones prie namų, bet ir eiti pėsčiomis.

„Ypatingai sekmadienį, kai atšilo, tai sniegas čiuožė ir čiuožė ant šaligatvių ir ant gatvės net su ledais. Eina vaikai, eina motinos su vaikiškais vežimėliais, man net baisu šaligatviais su šunimi vaikščioti“ – tarstelėjo kaunietis.

Jis užsiminė, kad maždaug prieš dvi savaites sniegas nuo minėto pastato L. Zamenhofo gatvėje buvo valytas pakilus kranu.

Pranešimo apie įvykį Kauno apskrities pareigūnai sulaukė vasario 22 d. 14.03 val. Informuota, kad nuo stogo ant automobilio „Volkswagen“ nukrito ledo gabalas ir išmušė stiklus bei apgadino automobilį.

Skaitytojo nuotr. 

Toks incidentas pirmadienį buvo ne vienintelis – popietę pačioje miesto širdyje, Laisvės alėjoje, nuo 40 numeriu pažymėto pastato stogo ant lengvojo automobilio „Volkswagen Golf“ taip pat nukrito sniego lavina ir jį apgadino. Į incidento vietą vyko policijos ekipažas, kadangi automobilio savininkas norėjo užregistruoti įvykį. Tikėtina, kad bus prašoma draudimo atlyginti padarytą žalą – nukritęs sniegas apgadino transporto priemonės stogą ir suskaldė lango stiklą.

Dar vienas ne ką mažesnį pavojų galėjęs sukelti įvykis užfiksuotas beveik tuo pačiu metu, apie 13 val., Savanorių prospekte. Apie jį plačiau papasakojo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė. „Ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Savanorių pr. ant 206 numeriu pažymėto pastato stogo pavojingai kabo vadinamoji sniego gaudyklė. Žmonės baiminasi, kad atitvarai nenukristų ir nesužalotų praeivių“, – pasakojo ugniagesių atstovė.

Kas turi rūpintis?

Kauno miesto savivaldybės atstovų teigimu, už pastatus atsakingi jų savininkai ar valdytojai, tad ir varvekliais jie turėtų pasirūpinti patys.

„Mūsų žiniomis, Centro seniūnija jau prieš kurį laiką buvo perspėjusi seniūnijos gyventojus ir namų savininkus ar administratorius nepalikti varveklių kaboti ant pastatų ir taip nekelti papildomo pavojaus praeiviams. Vis dėlto dar kartą norėtume paprašyti pastatų savininkų pasirūpinti jų pačių ir praeivių saugumu ir nepalikti varveklių pavojingai kyboti“, – teigė Kauno savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis.

Daugiabučius namus administruojančios bendrijos ar įmonės, kol dar neįvyko nelaimė, turėtų pasirūpinti ne tik varvekliais, bet ir nukasti sniegą tose vietose, kur gali susidaryti pavojingos nuošliaužos. Prieš pradedant tokius darbus, vietas, kuriose kyla pavojus praeivių gyvybei ar gyventojų turtui, būtina aptverti įspėjamosiomis juostomis.

Privačių namų savininkai arba nuomininkai turi užtikrinti praeivių saugumą, tad būtina nukasti sniegą, nukapoti susiformavusį ledą, slidžias vietas pabarstyti smėlio mišiniu. Labai aukštai kabančių varveklių patiems gyventojams šalinti nepatartina, nes tam reikia specialios technikos ir įrangos.

Būtina saugotis patiems

Eidami į darbą, mokyklą ar grįždami namo stenkitės išvengti žiemos pavojų.

Labai atsargiai lipkite apledėjusiais laiptais, nepaslyskite leisdamiesi nuokalne ar eidami šaligatviu, nevaikščiokite arti aukštų pastatų, nestatykite prie jų ar apsnigtų medžių automobilių. Įspėkite vaikus apie gresiančius pavojus ir nepalikite mažamečių lauke be priežiūros.

Žiemą ant statinių stogų kaupiasi sniegas, o atšilus orui – ledas ar vanduo, todėl labai padidėja apkrovos. Tokie pokyčiai veikia statinius ir gali sukelti griūtis ar avarijas. Statinio konstrukcijų mechaniniam atsparumui ir pastovumui poveikį gali sukelti sniegas, ledas ar tirpstančio sniego ir ledo vanduo užkemša lietaus nutekėjimo sistemas, bėga ir patenka ant statinio konstrukcijų. Kai šąla, vanduo ardo ir gadina konstrukcijas, mikroplyšiai didėja, veikiami temperatūrų skirtumo.

Siekiant išvengti galimų avarijų ir nelaimingų atsitikimų, būtina stebėti sniego storį, apledėjimus ir jų poveikį statiniams bei aplinkai. Susikaupęs sniegas, ledo varvekliai turi būti šalinami nuo statinių išorinių konstrukcijų. Nuo laiptelių, šaligatvių, takelių ir prieigų turi būti nuvalytas sniegas, pabarstyta smėliu. Tokiu būdu galima išvengti nelaimių ir skaudžių padarinių.


Svarbūs patarimai

Privačių namų savininkams, nusprendusiems pašalinti varveklius, reikėtų laikytis pagrindinių saugumo taisyklių:

Niekada nelipkite ant apsnigto ar apledėjusio stogo daužyti varveklių.

Niekada nestatykite kopėčių tiesiai po kabančiais varvekliais, neremkite kopėčių į apledėjusius vandens surinkimo latakus.

Kopėčias statykite ant lygaus ir stabilaus pagrindo.

Įsitikinkite, kad krisdami nudaužyti varvekliai neužkris ant žmonių, naminių gyvūnų ar asmeninio turto. Jei įmanoma, teritoriją, į kurią gali kristi varvekliai, aptverkite apsaugine juosta.

Varveklius daužykite pakankamo ilgio medine kartimi, kad pats nesusižeistumėte.

Daužydami varveklius nenaudokite perteklinės jėgos. Per smarkiai daužant varveklius galima pažeisti stogo konstrukcijas. Jei varvekliai masyvūs ir jų neįmanoma lengvai nudaužti, kreipkitės į profesionalias tarnybas.

Niekada nedaužykite varveklių, jei arti yra elektros perdavimo linijos ar kitų komunikacijų. Medinė kartis, kurią naudojate varvekliams daužyti, turi būti trumpesnė nei atstumas iki laidų.

Nudaužytus varveklius būtina nedelsiant nustumti nuo šaligatvio ar tako.

GALERIJA

  • Nuo stogo nukritęs sniegas sumaitojo automobilį, kuriame sėdėjo merginos: atrodė, kad sprogo bomba
  • Nuo stogo nukritęs sniegas sumaitojo automobilį, kuriame sėdėjo merginos: atrodė, kad sprogo bomba
Skaitytojo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Pil.

Niekas neturi rūpintis ,turi rūpintis mašinos savininkas savo masina ,nes mašiną pastatė ten kur neturejo statyti.Patas kaltas,mato sniegas tirpsta ,ant stogų dar ne visur nutirpes sniegas ir stato mašiną kur papuola.Ta vieta kur mašina stovi ,manau tai ne ta vieta kur galima mašina pastatyti .Apsidarykite gerai ,gal pamatysite ,kur stovi ta masina.

Anonimas

kaltas namo savininkas,kuris neprižiūri savo turto.

draudimas

kaltas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS