Pareigūnai išaiškino lakstūnus, neblaivius vairuotojus ir kalbančius telefonu prie vairo | kl.lt

PAREIGŪNAI IŠAIŠKINO LAKSTŪNUS, NEBLAIVIUS VAIRUOTOJUS IR KALBANČIUS TELEFONU PRIE VAIRO

  • 10

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, gegužės 13-19 dienomis tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.

Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 1156 greičio viršijimo atvejus.

Praėjusios savaitės lakstūnas užfiksuotas antradienį. Gegužės 14 d. apie 13.22 val. Kaune, Marijampolės pl. – Gudobelių tak., automobilis „Audi A4“, vairuojamas vyro (gim. 2004 m.), kur leistinas važiavimo greitis – 70 km/val., važiavo 134 km/val. greičiu.

Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Sekmadienio rytą apie 08.30 val. Kaune, Žemaičių pl. – Kuršių g. sankirtoje, įvažiuojant į miestą, pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kuriuos metu sustabdė automobilį „Opel Astra“, vairuojamą galimai neblaivaus vyro.

Pareigūnams bendraujant su vairuotoju (gim. 1972 m.), šiam iš burnos sklido aitrus alkoholio kvapas. Pasiteiravus, kada paskutinį kartą šis vartojo alkoholinius gėrimus, vyras teigė, kad gėrė degtinę maždaug prieš 7 valandas. Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,08 prom.

Pareigūnai pastebi, kad nemaža dalis vairuotojų, neišsiblaivę, kitą rytą po šventės nusprendžia rizikuoti – vairuoti.

„Būkite sąmoningi ir pasirūpinkite ne tik savo saugumu, bet ir kitų eismo dalyvių. Geriau neskubėkite ir paprašykite blaivaus draugo pagalbos ar pasinaudokite pavežėjų paslaugomis“, – patarė Kelių policijos skyriaus pareigūnai.

Ketvirtadienį apie 12.00 val. Kėdainių r., Juodkiškių k., į pareigūnų akiratį pateko neblaivus vyras (gim. 1973 m.), kuris vairavo dviratį.

Vairuotojas mėgino pasiteisinti pareigūnams, kad važiavo namo, nes skauda koją. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,85 prom. Savaitgalį keliose kauniečių pamėgtose vietose surengta kontrolė dviračių ir paspirtukų vairuotojams.

Pareigūnai tikrino transporto priemonių vairuotojų blaivumą ir surašė du administracinių nusižengimų protokolus dėl vairavimo išgėrus. Pareigūnai kartu su jaunaisiais rėmėjais priminė vairuotojams, kad svarbu dėvėti šalmą, vairuoti techniškai tvarkingą dviratį ar paspirtuką, pro pėsčiuosius važiuoti ne didesniu nei 6 km/val greičiu, būti atidiems bei saugoti save ir kitus eismo dalyvius.

Savaitgalį Kelių policijos pareigūnai taip pat vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste ir rajone patikrino daugiau nei 3 tūkst. transporto priemonių. Nustatyta 10 neblaivių vairuotojų (girtumo laipsnis svyravo nuo 0,25 prom.  iki 3,08 prom.).

Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 16 neblaivių vairuotojų (dar 7 nustatė kolegos iš kitų padalinių) ir 6 asmenis, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami tam teisės. Taip pat praėjusią savaitę užfiksuota daugiau nei 200 vairuotojų, kurie naudojosi mobiliuoju telefonu prie vairo. Laisvų rankų įrangos pasinaudoti nepanorusiems transporto priemonių vairuotojams gresia administracinė atsakomybė.

Kauno apskrityje iki šios dienos žuvo 3 eismo dalyviai (iki 2023 m. gegužės mėnesio pabaigos žuvo – 12), sužeisti 205 eismo dalyviai (iki 2023 m. gegužės mėnesio pabaigos – 223).

GALERIJA

  • Pareigūnai išaiškino lakstūnus, neblaivius vairuotojus ir kalbančius telefonu prie vairo
  • Pareigūnai išaiškino lakstūnus, neblaivius vairuotojus ir kalbančius telefonu prie vairo
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Dėmėsio dviračiams pedaloidams !

Pro pėsčiuosius važiuoti ne didesniu nei 6 km/val greičiu, būti atidiems bei saugoti save ir kitus eismo dalyvius

Topas

Kita karta kai skaudes koja, irgi eisiu dvirati paminti :)

>>>ar teko kam........ \\\\\.../////

>Tikra tiesa,mirgalina šviesom,signalina,tiesiog stumia nuo kelio,o krovininių "šioperiai" tai jau įžūlumu viršyjo TSRS laikų "taxiorus",kur žiūri milicija,tai žmonių luošinimo,žudymo mašina.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS