Šįkart Asilui nepadėjo ir sumokėtas 10 tūkst. eurų užstatas | kl.lt

ŠĮKART ASILUI NEPADĖJO IR SUMOKĖTAS 10 TŪKST. EURŲ UŽSTATAS

  • 8

Skandalingasis Mindaugas Mažeika, kurio pravardė – Asilas siejama su jo neprognozuojamu elgesiu, kuris jau beveik pusmetį laikomas už grotų, vėl veržėsi į laisvę. Tačiau Kauno apylinkės teismas šiandien nusprendė dar trims mėnesiams pratęsti jo suėmimą, nepaisant to, kad M. Mažeikos tėvas jau sumokėjo 10 tūkst. eurų užstatą.

Jis kaltinamas nesunkiu sugyventinės sveikatos sutrikdymu, įvairių narkotinių medžiagų laikymu.

„Šioje baudžiamojoje byloje M. Mažeika kaltinamas padaręs tris nusikalstamas veikas – nesunkų, apysunkį ir sunkų nusikaltimus. Jis jas galimai padarė bausmės vykdymo metu, kai jam buvo taikoma intensyvi priežiūra. Devynis kartus teistas kaltinamasis itin žiauriai smurtavo prieš sugyventinę, prieš suėmimą niekur nedirbo, yra linkęs pažeisti jam taikomų kardomųjų priemonių sąlygas, todėl yra pagrindo manyti, kad jis, būdamas laisvėje, gali bėgti nuo teismo“, – rašoma penktadienį Kauno apylinkės teismo išplatintame pranešime spaudai.

Asilo sulaikymas Žemaičių gatvėje

Laimio Steponavičiaus nuotr.

Kaltinamojo advokatas prašė suėmimo termino nepratęsti ir skirti jo ginamajam švelnesnes kardomąsias priemones. Pasak gynėjo, kaltinamojo tėvas sumokėjo 10 tūkst. eurų dydžio užstatą, todėl galima taikyti ir šią priemonę.

Gynėjo teigimu švelnesnių kardomųjų priemonių pakaktų užtikrinti kaltinamojo dalyvavimą teisme ir netrukdomą bylos nagrinėjimą.

Teismas netenkino gynėjo prašymo, nes M. Mažeika tokia kardomoji priemonė jau taikyta teismo nagrinėjamoje byloje, tačiau jos sąlygų kaltinamasis nesilaikė ir padarė naują nusikaltimą.

Sumokėtą 20 tūkst. eurų užstatą Kauno apygardos teismas perdavė valstybei.

„Teismas neturi pagrindo manyti, kad dvigubai mažesnio dydžio užstatas, net ir paskirtas su kitomis kardomosiomis priemonėmis, galėtų pasiekti šioje byloje keliamus tikslus“, – pažymima pranešime spaudai.

Kaltinamasis ir jo gynėjas teismo prašė kaltinamajam skirti švelnesnę kardomąją priemonę ir dėl to, kad M. Mažeika serga sunkia nepagydoma liga, jam reikalingas gydymas.

Teismas su šiuo argumentu taip pat nesutiko, nes byloje nėra tai patvirtinančių duomenų, o suėmimą vykdanti institucija ne tik gali, bet ir privalo užtikrinti suimtojo teisę į tinkamą medicininę priežiūrą.

Šią nutartį per 20 dienų nuo jos paskelbimo galima skųsti Kauno apygardos teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

KAS TO BAIBOKO BIJO

NARKOMANO .B L.

Arvydas

Bailiai musa moteris ir uz 100euru merges jam veda I ernestine geria narkotikus vartoja viska uz pinigus pareigunai Nesa ir dabar Guma tempia ir poto paleis uz pinigus jau desimt kar paleido. Policija bijo ju saikos

Algis

Nepadėjo išsukti asilo į laisvę ir garsus nusikaltėlių gynėjas advokatas Ričardas Girdziušas. Bet savo tūkstančius iš asilo garantuotai už gynybą pasiėmė.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS